Струма

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Струма

Post by manev »

sto100jan wrote:Е , хубаво тогава . 8-) Ние се знаем , и си знаем за какво става въпрос не само в тоя случай . Йована може и да е спасила Струма от ВЕЦове , но за това може да я намразят местните . Ако има вецове - има гьолове , и е много по лесно да метнеш бомбата в гьола и да събереш рибата , отколкото да я гониш по реката . Некои си гледат от тая гледна точка - да ми е добре на шкембето , и чалга да свири и нищо друго не требе . Каква част от народо са тия ? - според мене са над 80% от популацията вече , и се увеличават . Затова и се реже като за последно . Хич не е по темата , ама ето това във връзка с темата ;) http://ivoberov.blog.bg/politika/2010/1 ... ivk.655255" onclick="window.open(this.href);return false; специално последния абзац .
Аслъ ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Струма с ново речно легло

Post by kayaso »

В реката има участък, който е изправен и вкаран в ново легло, посредством дига. Той започва от скалите, които обикновено се използват за скачане /на долното трасе/ - там след моста на Е79 с паметника. Продължава покрай мястото, където реката отнесе пътя през миналия декември и достига до кесоните, където беше заседнал камиона. После е вкарана в десния ръкав / там, където беше тялото на онзи човек. По данни на багеристите, канализираният участък е чист и безопасен. Нямах време да го спускам, но огледах участъка след това - този в десния ръкав. Там също е относително чисто. Няма дървета, които преграждат целият ръкав, освен отделни клони край брега. На едно място има ниски клони надвесени по средата на реката. На тези ниски нива те не са проблем за каяци, но за рафтове биха могли да бъдат опасност. Има заобикаляне, но трябва да се внимава.
Когато се вдигне нивото на водата, със сигурност ще стане опасно. Хора с малко опит трябва да бъдат внимателни!
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Струма

Post by MILS »

Да беха ни копнали една вълна!
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Струма

Post by ivak »

Ехее представяш ли си :) ,щеше да е супер. :( Ама нема
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Струма

Post by kayaso »

Едва ли ще си тръгнат толкова скоро. Багерите си стояха там и изгледа,че имат още работа. това ,което са направили е огромно. Не знам какво ще се случи със старото речно легло. Беше празно... т.е. локви и тиня
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Струма

Post by yotoks »

Ами аз тая неделя пуснах долното трасе с каяк в компанията на един рафт и К2. Багерът си бачкаше. Корито, както казва Ясенчо, е отбито в дясно и е станало единственото интересно нещо за момента на долното трасе, просто защото гребеш изцяло в гората, но не повече от 50-60м. Още в началото на вече дясно отбитото корито пак има два ръкава - ляв и десен. Течението те носи към левия ръкав, но той е изцяло запушен, за това се минава отново в дясно. Много е приятно да си заобиколен от все още зелени дървета надвиснали над теб :). На края на участъка има едно почти паднало дърво, което се минава в ляво. Не беше проблем за рафта, само тея, които се паднаха от дясно трябваше да залягат заради короната. За к2-то и мен нямаше никакви грижи. Но при по-висока вода не знам как ще се минава!
При тая вода имаше само една вълна на това трасе, която с малко мерак, въображение и няколко драскотини от клони ставаше за сърфиране. Иначе е пълна скука!!!
Айде, сполай народе!
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Струма

Post by greenhorn »

Много яко пускане беше на 6-ти! Беше вълнуващо, буквално и преносно:)
Благодарско на първата група, че ни изчака да се дотътрим от София, и на втората, че ме нави да повторя:) И Кольовата лодка е муцка!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Струма

Post by kayaso »

"шики-рики" при 10 кубика
http://www.youtube.com/watch?v=UbkeGQ7i ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Струма

Post by vandobrev »

Фънки,фънки :)
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
nikopld
Posts: 42
Joined: 11 Feb 2011, 00:04
Location: Пловдив

Re: Струма

Post by nikopld »

:rockon: :clap:
Писането на Български с латински букви е като писането с лайна по стената-чете се но е гнусно.......
Post Reply