Kayak Ramp

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

значи идеята на Митко да я тестваме на панчарево първо е най-добра. Причините са че незнаем какъв граус на наклона ни трябват от което ще излезе колко площ ще заема тя така че като литнеш да не кацнеш отсреща на другия бряг. Трябва хем да е леко над водата хем вариянта на най-силния скок да ти е на безопасно място. Според мен 1,5-2 метра дълбочина са достатъчни. Там на кантона е подходящо но малко ми теснее реката. Там където се предполага да се приземиш е на 1,5 от брега, това значи че полета ще ти е нищожен ;)
Днес се консултирах със Светльо по отношение на правилните мат`ряли и изработка и ще се пробвам да ги набавя през идната седмица.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by kayaso »

"tам на кантона е подходящо но малко ми теснее реката. "
прав си, и аз се замислих за това, но след като вече го бях написал!
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by mitq »

може би строителното скеле е добървариант като за начало и е лесно построяемо и корегируема (ебати думите написах) та по темата може да се нагласи ъгал наклон дължина и други параметри а и друго важно може лесно да се разглабя и сглабя при необходимост
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

опалааааа
след сутрешното кафенце с чича ви Светльо стигнахме до приблизително такова нещо ;)
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by kayaso »

няма да ви питам за физическите изчисления, но за геометричните - да! приложихте ли такива? 14 метра е много бе! къде ще намерим толова широко място край реката?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

еми за това ви обяснявах вчера че реката теснее на моменти. Да вземем на предвид горното като основа. При промяна на градуса, размера на долната площадка и горната, както и това че самата долна площадка ще влезе метър два над водоема, нужната площ ще се намали с известни проценти и то не малки ;)
мислете и пишете ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by Demo »

Ако направим наклона 89 градуса, ще спестим доста място. Оставям един градус в запас, да не се меткаме като ненормални по отвеса...
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

Дамяне !!! винаги съм вярвал в твойта креативнос и липса на далновидност.
Абе момче, как ще сложим такъв градус !!! Даваш ли си сметка че хипотетично ако Ванката е на отсрещния бряг с апарата да снима, то ще се вижда само каска и лодка. Ъгълът под който ще снима няма да позволява да се вижда каякара в емоционална и героична поза и физиономия :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Kayak Ramp

Post by petkan »

Манчо, това че няма да се вижда физиономия изобще не е вярно. Загледай снимките от водопада на Санданска Бистрица и ще видиш една купчина издути бузи, изцъклени очи и озъбени физиономии. Важно е откъде и накъде се снима.

Та ако още не е ясно - съгласен съм с Демо. Дори ще кажа, че цялата работа с пързалката е излишна и можем директно да окупираме гореспоменатия водопад. Него поне няма кой да открадне така лесно.

И за уточнение на финала - аз също ще гледам от отсрещния бряг и то през обектив. ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

нещо бъркаме падането като гнили круши от пресъхнал водопад с рампата за каяк, която си е поредната "фрийстайл" разновидност
http://www.youtube.com/watch?v=w6MdQ6o-ipg&NR=1
Недейте тъй да осъждате проекта преди да сте го видяли.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply