Kayak Ramp

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Kayak Ramp

Post by manev »

Само не ми казвайте че не можем да си сковем такова нещо
http://www.youtube.com/watch?v=L1LT_TNoEDE
чичеее вади триона и почвай да чертаеш. С тия стръмни брегове по Струма половината работа е свършена :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by POLINA »

Ехе голям купон щте стане с тая парзалка.
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by kayaso »

евала! най-после...
поставяме ли краен срок за изпълнение: официалното откриване на рафтинг сезон 2008 ?
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Kayak Ramp

Post by MILS »

Евалата Манчо,
таз идея най-добрия ми приатал Бенгата от поминалата година ми я пробутваше като местоположението беше на края на "Спецялитета".
Ясен и той се заричаше миналата година да се хване и да измайстори една рампа.
Но този филм мислия че ше събере нужните за реализацията на проекта ентусиязъм и средсва.
Аз вече чертая ъгли и сметам сили и натоварвания да не излетим у космоса:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

да там е подходяща водата ама скалата няма да позволи. Наклон няма и ще трябва конструкция по сериозна.
Обявявам конкурс за най подходящо място. Като се вземе на впредвид че трябва поне метър вода да има целогодишно и бряг който да ни помогне. Аз ще финансирам проекта за нужния мат`рял. Мислете и смятайте ;)
Ако не бяха изсекли тополите на каякарския щеше да е върхЪ ама те на ти гола поляна
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by kayaso »

някъде, около пушалнята под "специалитета' /Не от страната на пътя а отсеща/
Мястото е:
- има 2-3 метра основа от стабилни, големи камъни, подходяща за основа на рампата.
- над тях има масивни дървеса, за укрепване на кулата
- реката е дълбока през цялата година
- водата е мека, добре аерирана
- има обратно, както и достатъчно дълга спокойна вода
- лесно се излиза и не се налага да се катериме по скали с лодката в близост до рампата
- понеже е от другата страна на луната...ъъъ реката, надявам се това да намали интересите от страна на тези, които може да решат ,че им трабва материала
- има добри трибуни за японските туристи :D
- и без това си кесиме там...

Това е само насока за размисъл... :idea: вероятно има и други места с подобни качества, дори и по-подходящи!

Чачи, пиши бре, маскара! :P
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by manev »

еми то всъщност ни трябват 2 платна дълги около 4 м. или 4 по 2м. и широчина около 1,5 м. Това е само за основната рампа и долната част да е на отделни модули малко по широки. Така ще можем да си я местим. А ако я направим на модули по 2 метра ще можем да си я наставяме според нуждите, както и да си я пренясяме ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by mitq »

ако е на достатъчно компактни модули може да се ползва на басейна или на пънч лятно време като няма вода другаде тъкмо ще стане атракция
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Kayak Ramp

Post by petkan »

Сглобяема конструкция май е по-добрият вариант, макар вероятно и по-скъпия. Аз лично (бидейки циник от малък) имам сериозни подозрения, че постоянна конструкция не би издържала до другия сезон без да бъде опустушена от местните с цел набавяне на евтин материал или просто от келешлък. Другият вариант е да я направим така, че лесно да я подноваваме всяка пролет, т.е. полу-разглобяема. Нещо от сорта на циментени основи и (метални/релсови/тръбни?) колони, а улеят да е от дърво, гума или каквото там става, който при нужда да се демонтира до следващия сезон.

Гьола под Каскадата според мен е най-удобен поради дълбочината. Или пък до онази скала от която скачахме навремето. Предполагам, че ни трябва дълбочина над 2м и то през по-сухия сезон. При подходящата засилка, лодка, гребец и ъгъл на падане във водата, може и да не стигне. Аз, бидейки участник в много челни удари, свидетелствам под клетва, че може много да боли. Параноичният подход може би диктува дълбочината да бъде поне 3м, защото ще се намерят експериментатори да скачат без лодка и най-вероятно, без каска. А както знаем дъното е предимно каменисто. Темето ми има 6 шева от едно таковя приключение. ;)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Kayak Ramp

Post by kayaso »

да бе, верно, Петко... там /'дет' скачаме/ е много подходящо, Дълбоко е около 3 метра при ниски нива а и скалата отсреща може да улесни конструкцията. също е и трудно достъпно за "дървосъбирачи". там имаше и някакъв ЖП кантон, нали има кученце, което ни лае всеки път, като минаваме
Post Reply