Каскадата - слаломно трасе

Moderator: vandobrev

User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by Pecata »

Добре де, толкова ли е лесно някой да дойде и да започне да ровичка из реката?

Няма ли разни организаций и институций, които трябва да разрешат или забранят и да следят за такива дейности?
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by petkan »

Pecata wrote:Добре де, толкова ли е лесно някой да дойде и да започне да ровичка из реката?

Няма ли разни организаций и институций, които трябва да разрешат или забранят и да следят за такива дейности?
Ами да, толкова е лесно. Последния пример е от Благоевградска бистрица. Институциите, от друга страна, като че ли се свеждат до една - Каяк Келеш Холдинг. Държавата типично е последната, която взима отношение, ако изобщо го направи. Изключение са случаите, когато се накърнява бизнеса на някой (без)отговорен другар, а този май не попада в категорията.

Между другото, пише се "институции" и "организации", също така и "ракии" а не "ракий", както често се спелува в кръчмарските менюта. Къде по дяволите сте учили български?!?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by Pecata »

Благодаря за поправката Пьетко! :mrgreen:

Вижте това!

http://forthenature.org/campaign/%D0%9F ... 0%B0%D0%BB" onclick="window.open(this.href);return false;

Може би има и други такива сайтове.
Сигурен съм, че всички тези които са гласували за опазването на горите, кощунствата по Витоша и всякакви други ще застанат и зад това, да не се рови из реката.
Колкото повече гласност, толкова по-добре.
mamba
Posts: 5
Joined: 28 Apr 2008, 18:57

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by mamba »

Келеши, аз си мисля, че няма някой от нас да е съгласен с развалянето на реката. Затова и всички си казваме ясно мнението, а то до тук е НЕ!

Искам да ви препратя преведена кореспонденцията между Борис и всички рафтинг организации в Европа и отговор от един от най-добрите специалисти в рафтинга от Чехия. Имам и още коментари, но са на английски и не съм си играл да ги превеждам, но са в същия стил ..

Този човек има амбиции за НАШАТА река, и мисля че трябва да се разбере наистина нашето мнение, защото мисля че каякарите никой до сега не ги взима на сериозно. Подкрепям всяка проява на холдинга, макар и да нямам физическата възможност много пъти да присъствам навсякъде.



Кандидатирам състезанието на Струма за Златната Евро купа. За тези, които пропуснаха Евро купата 2008 на Струма ще опиша на кратко как се проведе. Общо имах 6000 евро за награден фонд разделен както следва:( 1во място - 1000 евро,2ро място -700 евро, 3то място -300 евро- същите суми съответно и за женските отбори).И на всички отбори, които не са се класирали в челната тройка, им бяха дадени по 100 евро, за да покрият част от пътните си разходи. Всички състезатели бяха настанени в хотели 3 и 4 звезди, с включена храна и без такса участие. На всичките съдии им беше заплатено за дните работа, безплатни нощувки ,храна и покрити пътни разходи. Имах 20 нови рафта Gumotex 420N.Реката е с коефициент на трудност 3+ - 4+ и спускането беше с дължина 5.5 км с повече от 20 бързея по продължението му. Министър-председателят на България откри състезанието ,като се спусна с рафт по трасето. Имаше поне около 40 репортери, които отразяваха събитието по телевизията и във вестниците. Река Струма има и язовир, който може да бъде пускан по всяко време на годината ,в случай че водата не е достатъчна. Има мост по средата на трасето. Има също и асфалтиран път по продължение на трасето, който се използва изключително съобразно състезанието, докато се провежда. За 2009 година ще поставя лампи за трасето на слалома и спринта, за нощно гребане а и за популяризирането на рафтинга. Имам големи спонсори, подкрепа от местното управление и от кмета на град Симитли за провеждането на състезание дори от по-високо ниво. Заради всичките тези причини, мисля че Струма е правилният избор за Златна Евро купа.


Здравей Борис,

Благодаря ти за поканата на състезанията 2009 и твоите идеи.
Съжалявам, но твоите идеи да се приеме Евро купата на по-високо ниво,не са идеи съобразени с рафтинг спорта. Те са идеи ,които могат да се приложат за хокей, футбол или тенис. Съжалявам, но аз не се занимавам с рафтинг за пари. Всичко което сме платили за EC TRNAVKA са 4000 Евро. Твоето определение е добро за Европейско първенство с 2 отбора от всяка категория от всяка страна. Не за купата на Европа, където участват 60 отбора в R4.Високото ниво на състезанието не се определя от настаняването в 4 звездни хотели и достатъчно пари в ръцете на организаторите. Извинявай, ама високото ниво се определя много повече от целодневната усилена работа на организаторите, отколкото от парите.
Ти казваш: 'колкото до подобренията аз поддържам Робърт и Янко',....аз също бих искал да ти кажа мнението си. Ще вземем под внимание всяка идея за подобрение ,но аз мисля че организаторите са тези ,които ще трябва да преговарят и обсъждат, защото те са основните хора, които понасят тежестта на Евро купата. Моето желание е Евро купата да се направи на много по-високо ниво. Мисля си че идеята за създаването на Златна Евро купа е добра за популяризирането на нашия спорт и издигането му на по-високо ниво. Мисля, че състезанието което ще кандидатства за домакин на тази купа трябва да покрие следните условия:

- атрактивна река (категория 3-4)
- без такса участие
- безплатно настаняване с храна за състезателите, съдиите , IRF представителите,
- парични награди за победителите
- добро медийно отразяване
- добри водни условия за състезания по всяко време на годината (не трябва да има никаква възможност за отмяна на състезанието, заради малко/ниска вода)
- качествени рафтове

И моля те ,Борис, последният ми въпрос е :Колко Евро купи си посетил и на какво ниво ги преценяваш?
Мисля си, че идеите ти отиват в графа ' Фантазии'.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by manev »

Ммммдаа ..разликата м/у опита и амбицията...
Човека не знае че е в държавата на нощните гребци. Нас "Ламби ни не требат"...имаме си спецове в областа :D
Ако ще ги слагат от сега искам да поръчам монтирането на две Диско кълба. Едното на "Моста на въздишките" другото задължително на "Дяволския Мост" :D ...
...останали са ми две три капки ентусиазъм и мисля да ги ползвам по предназначение...Хубавото е че хора които са на 1500 км. от тук споделят идеите ни. Явно те самите имат поглед върху подобни проектчета ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by mitq »

и пак да се изкажа според мен стана хубаво състезание и ще е добра да има още такива (без да се местят камъните по реката това си е наш патент ) добре е за популяризиране на спорта и реката и пак да кажа ако се облагороди и подсигури брега дори и да се монтира осветление и озвучение ще стане добра атракция които бяхме в австрия на състезание видяхме че може да се получи
а колкото до слалломно трасе има светлина в тунела за този спорт но още не искам да го споделям защото е в сферата на надеждите но си мисля че има шанс щефовете на федерацията по кану-каяк са пред изхвърляне и ако това стани ще има шанс да не се пречи на развитието на слалома и други подобни дисциплини тогава ще помоля всички на които им е интересна тази дисциплина да помислят за вариянти за развитие като ще е долре да се забравят тези на туристичческите организации
и още нещо сигурно има вариянт да се разбере кой стопанисва на книга рекита и от кой зависи да не се или да се рушат можеби от басейнова дирекция или от еко министерство
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by petkan »

На вас със Любо трябва да ви се проведе един курс по български. Спешно е. :D
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by kayaso »

на въпроса на Митака - басейновите дирекции
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by mitq »

да не мислиш че е лесно със спортно училище
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Каскадата - слаломно трасе

Post by MILS »

Никак даже:)
Post Reply