проект за изграждане на вълна

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

проект за изграждане на вълна

Post by kayaso »

ее, на мен се пада честта да отворя старата тема в новият форум 8-)
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: проект за изграждане на вълна

Post by MILS »

http://www.cnawr.cz/node/737/galerie

Сравнително просто съоражение
Стига да се хванем СЕРИОЗНО
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: проект за изграждане на вълна

Post by kayaso »

браво!
чехите са много добри в измислянето на елементарни, евтини, с подръчни материали съоръжения! видяхме вече толкова моного идеи... че нямаме оправдание!
Въпроса е къде? Иначе - сега е времето, когато още не е потекло пролетното
/ м/у др. преди време ви пусках едно чертежче за подобо корито на извора на Искрецка/.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: проект за изграждане на вълна

Post by kayaso »

аре на Мечката! сезона не е много дълъг, но е сравнително близо и скрито! Всъщност там в този район има доста места, които си заслужават интереса. На едно от тях, реката се разделя на два по-тясни ръкава, а това е много добро преимущество! има и наклон... Милс, трябва да го разгледаме!
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: проект за изграждане на вълна

Post by MILS »

ХМ
уш не е сложно пак те го правят ние НЕ
http://www.vodaksport.cz/valecOlomouc.php
niki
Posts: 50
Joined: 05 Dec 2007, 19:20
Location: софия

Re: проект за изграждане на вълна

Post by niki »

Е хайде да се организираме,аз ще се включа с каквото мога-инструменти,или каквото е необходимо
Имаше проект за рампа през зимата,надявам се като падне водата лятото да предприемем някакви действия,а защо не и по рано
----
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: проект за изграждане на вълна

Post by MILS »

Знам че ще си навлека гнева на някой келеши с този пост но АЗ така мисля.
Преди 4 години гледахме с Бенгата испускателя на ВЕЦ Белово.образуваше се страхотна вълна (голяма и мазна).проблема беше че е между вертиканите стени на испускателя и няма обратно .То и влизането незнам как точно можеше да стане.Сега гледам какво правят пене чехите и си мисля дали пък н може да се ползва сипускателя на новия вец на Лактник.
Някой спирал ли е да разгледа какво се случва там.?
Аз минах преди 3 седмици и видях само завиряването над веца но нямах възмовност да огледам подробно.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: проект за изграждане на вълна

Post by kayaso »

защо "гняв" ?
Така или иначе го има, поне да извлечем полза от това съоръжение!
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: проект за изграждане на вълна

Post by vandobrev »

За съм,да действаме
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: проект за изграждане на вълна

Post by MILS »

Пак съм аз.:)
миналата седмица с Genius и Млененището имахе възможноста да разгледаме отблизо хидротехническото съоражение МВЕЦ Лакатник.
Накратко: завиряването започва от пътния мост на Лакатник и е към 1или2 км.Батисани са 2или 3 бързея не особенно интересни.Стената е с височина 8 метра и си е МНООГО сериозно съоражение.Естествено до стената вече са изградени бунгала за почивна база.(чак сега се сещам че трябваше да питам колко стува нощувката).Въпреки негативното си отношение към подобни съоражения трябва да призная че този ВЕЦ е доста модерно граден.Имаше дори система за почистване на отпадацие от решетките към турбините.Направен е улей за рибата, който доста китнос е вие по десния искуствен бряг.Би бил идеален за спускане с лодка ако беше 10 пъто по широк .Настоящата му ширина от 1 м е доста недостатачна. Мястото е идеално за бъдещо инвестиране за слаломен канал ( и то доста страмен8 м!!! на 250 дължина).Според думите на дежурния в подстаницията във БОВ удобрените ВЕЦове са 14!! броя. Ако това е вярно карането на Искара ще си остане хубвамакар и миризлив спомен.Незнам каква е възможността да бъдат спрени тези градежи или дали е възможно инициирането на канал за лодки при тях , но сега е времето да се прави нещо:)
Рапорт даден.
Post Reply