Blue Heart - Прожекция

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Blue Heart - Прожекция

Post by manev »

И те така, мина и това събитие, представящо почти перфектно изработен филм с добър сюжет.
За втори път мастит производител като Патагония отделя средства и се фокусира върху проблеми които ни касаят косвено. Дори и не сме си мечтали за такова внимание преди време... особено пък за нашият регион.
Минахме през една камара перипетии за да си спасим дефилето и още една камара реки. Абсолютно всяко НПО което подема подобна инициатива се свързва първо с нас, за да ни покани да открием, да помоли за информация и помощ.
Защото ние сме хората от реката и най-много милеем и живеем в нея.
И ето че пак ни "подадоха ръка" и тя бе отразена от мен, Ванката Добрев и няколко благи дами от Рефлип ... има нема пет човека !
Тези хора ни удариха сериозен гръб последните години. Спряха се ВЕЦ-ове по Арда, Рилска Река, Бебреш, Черни Искър, Леви Искър и тн. .. за Струма да не говорим.
Може ли някой да си обясни как се чувствам при такова внимание от тия хора и да няма и един Чукундур от маститите ни какякари и рафтери по събитията.
Толкова ли са ви "големи пишките" че да не могат да минат през вратата на някой киносалон ? Не става на въпрос да се подскача по площадите и да се затварят пътища. Става на въпрос за уважение и подкрепа към някой който работи за ваше добро и ни има за огромно и сплотено общество което пред нищо не се спира.
... ама НЕ.
Не мога вечно да ходя сам като панаирска мечка, но същевременно да съм длъжен да отговарям на въпроси от типа ... кво стана с тоя ВЕЦ ? Магистралата спрехте ли ? що сайта не работи ? аре бе нема ли да оправите това измерване на реките и тн.
Събрана ви е подробна информация за реките на Гърция, Балканите, Албания и Алпите. Някои хора хвърлихме доста ресурс там и той е предаден на останалите. Това всичкото е карано по няколко пъти, описано и на никой не е отказвана информация или да му се даде шанс да го посети. Не си мислете че на няколкото основни рапири ние приятно всеки път да се занимаваме с новобрански истории и да гоним каяци по деретата.
Трябва ни читава платформа за отразяване на реките, информацията за тях и механизъм който да вкарва всички в няква обща отговорност. Както при кампаниите, така и по наболелите въпроси. Защото всички сме в кюпа и това ни касае. Забравихте времената когато бяхме десет каяка и четири Рафта по реката. На всяка река имаше по пет проекта и никой не ни отразяваше. Двама души не могат да свършат работа и вече ми е непосилно да се мъкнем с Йована в работно време по села и паланки.
За момент се чувствам все едно съм се събрал с една камара паразити и при нужда се изпокриват. На Струма има една камара ресурс от хора на които мирогледа им стига до оградата на собственото царство. Една инициатива не тръгва там без да стане скандал и накрая Ванката Терзиев да замаже работата, като единственото налично магаре.
По лесно ви е да подкрепите ивент на Върбас отколкото да посетите един кино салон или да си оправите изкъртеното стълбище към реката. Каякарите и те са тръгнали по тоя път ...
ЗАСРАМЕТЕ СЕ !!!
Помислете дали всеки който е замесен не може да се постегне малко и да се получи читава среда. Информация, събития, дейност по реките и тн. Започвам резко да губя мотивация и доверие че е останал някой по тия реки.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Blue Heart - Прожекция

Post by greenhorn »

Манчо набрал си огорчение, видно е от поста.

Накара ме да се замисля с какво можем да допринесем с Баталите в нашите си географски ширини.
Ще предизвикам една дискусия с приятелите.

Апропо струва ми се, че при огласяването на събития във фейсбук същите се изместват от потока на всички новини и постове, които текат.
По себе си съдя - за прожекцията разбрах от твой пост, но не знаех, че днес, 17, има и протест, макар да съм абониран за инфо от Риболовен клуб "Балканка". А сигурно много от каякарите не ги и знаят кои са, макар, че се борим за едни каузи с тях.
Познавам каякари, които пък не влизат във форума и той като инфо канал е затворен за тях. Някои ползват само мейли, други пък не влизат в интернет изобщо, а са фактори в някои от провинциалните клубове.

Та си мисля, че може да се помисли в посока на това да се "помпа" информация по няколко канала едновременно - форум, фейсбук, мейли и каквито други се сетим.

Друг момент - организиране на видео излъчване от такива събития като тази прожекция или подобни събития.
В провинцията има доста хора, които бихме следили с интерес какво се случва, а нямаме възможност да дойдем.
Става сравнително лесно, дори от телефон през youtube или фейсбук може да се организира.
Правим един youtube канал, абонираме се някакъв минимален брой хора, мисля 25 бяха, след това който има възможност и присъства лично на събитие може да излъчва през телефона си видео (стига да има интернет, разбира се). Излъчването остава и на запис, а и ще има статистика колко са го е посетили виртуално.

Та така:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Blue Heart - Прожекция

Post by manev »

Аз лично никога не съм вярвал в протести и подобни действия. Съответно и никога не сме се занимавали.
Забрави за такива действия...
Начина ни на комуникация е популяризиране, организиране на събития, обучения и състезания.
Тая клика които сте се събрали там е достатъчно активна и последните години помагат за събора достатъчно. Естествено че не си длъжен да биеш тоя път до тука при условие че сигурно по Рафтовете и Каяците вече има над 200 човека които могат да ударят едно рамо.
Проблема се трупа доста по отдавна и касае всички, не само каякарите
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply