неКУРСА на БКО2020

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

неКУРСА на БКО2020

Post by MILS »

Привет всем вам.
В последните години пропускаме правенето на курсове което до голяма степен е и закономерно- > хората се понаучиха, има достатъчно добри алтернтиви както през седмицата така и през уикендите.
Това което продължава да ми липсва е повечко хора способни да се справят с предизвикателства на каране в група по недотам познати трасета с клас на трудност поне 3 пък нагоре както дойде. Решил съм да проверя дали се е събрала критична маса за следващата стъпка и да организирам едини два уикенда уаркшоп (занималня работилница - все не пасващи преводи).
Тъй като ще има много критици пиша първо какво НЯМА ДА Е това меропрятие:
1. Няма да е курс за убочени първо, второ, пето, десето ниво.
2.Нямя да се организирано по правилата на куросовете не БКО - няма да се знимаваме със застраховки декларации транспорт и занимални тн.
3.Няма да е безплатно - таксат за участие за двата уикенда е 120лв които ще си влезнат в касата на БКО по съседство:).
4.Няма да се ангажират БКО структорите по места и паланки :)

Какво ЩЕ Е това занимание.
1. Ще е тренировка по плуване в бързи води, мятане на спасително въже въже ВЪЖЕ, организиране на подсигоряване на бързеи в група, трнировка на въжени похвати за изтелгяне на локда, човек тн.
2.Ще е тренировка по техниките на гребеане, ескимоко всякакви варанти,техники за преодоляване на препятствия в реките и по валчене на лодка по горите. - Предвижда се специялен лектор!
3.Ще е трнировка за спускане в бързеи клас 3:) с или без вода , с или без лодка.
4.Ще е трнировка на всякави мили безумства които се сетим че може да срещнем карайки лодки в бърза вода.

За кого НЕ Е това занимние.
1. Не е за начинаещи каякари ( или кануисти) няма да има нито време нито енергия за това отговорно начинание.
2.Няма да е за напреднали каякари - те си знаят и няма да им е интересно да си губят времето и парите:)

За кого е подходящо това събитие( тряба да отговарят на всички изброени условия).
1. За хова минали през първоначално убочение и притежаващи умения психика и поне част то нужната екипировка(някой неща можем да допълним разбира се).
2. За хора които имат излишни 120лв
3.За хора които смятат че има какво да научат на р. Струма в района на Кесна края на Юни с колкото вода има.
4.За хора които са имали късмета да заявят навреме своето желани за участие - поради силно огрничения ресурс а и противоепидемичните мерки повече от 6 или 7 участника ще са трудни за удържане.

Предвидил съм 20/21 и 27/28 Юни 2020 като време за провеждане.
За контакти ще ме намерите все някак си.
Поздрави ;)
Милски
WhiteRocknrolla
Posts: 96
Joined: 18 Jun 2010, 16:24
Location: Sofiq

Re: неКУРСА на БКО2020

Post by WhiteRocknrolla »

Привет -
каква е огранизацията за утре?
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: неКУРСА на БКО2020

Post by Vasques »

е сега ме е яд че не съм влизал във форума от месеци
hvalchanov
Posts: 3
Joined: 29 May 2017, 17:30
Location: София

Re: неКУРСА на БКО2020

Post by hvalchanov »

Определено ако това начинание се проведе догодина ще взема участие дори повече от веднъж.
За съжеление чак сега го виждам.
Post Reply