Дейност 2018

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Дейност 2018

Post by manev »

Днес пуснахме документите за пререгистрация и предстои общо събрание. Ще трябва да се излъчат четири човека управителен съвет за вписването. Пак да повторя ... това не сдружение регистрирано на "клуба на Софиянци" а такова да служи за пред администрациите и да се вписва дейността.
Предстоят законодателни промени и вече този тип НПО - „Сдружения„ ще се вписват в търговския регистър. Това е в голям плюс защото ще може да се проверява дейността ни и ако някой в друг град иска да организира нещо, ще може лесно да се обозначи пред администрациите.
Защо се пререгистрираме:
До сега бяхме регистрирани като сдружение в частна полза. Това не вършеше юридически работа на 100% когато става на въпрос за обществени обсъждания и тн. Всяквите му там Басейнови и подобни не обръщаха внимание на това, но в последно време се научиха и започнаха да ни игнорират жалби и подобни, защото нямаме "Правен интерес"
За това сега отиваме на пререгистрация и вече ще сме вписани като сдружение с "обществен интерес". Това дава право да си в тежест за обществени обсъждания и тн. Ще дава и преференции при организиране на събития и ако се действа чисто документално с общините и стопаните на водоемите, след време ще сме се загнездили яко във водоемите и някой трудно ще може да игнорира присъствието ни, ако решил да копае нещо.
Ще трябва да сме малко по сериозни с членската маса заради масовките.
Практиката със събиране на членски внос се утвърди като непрактична и трудна за изпълнение ... или по скоро така и не се намери читав бирник :) В крайна сметка за момента и нямаме кой знае каква нужда от финансиране. Така че , членския внос трябва да сведе до някакъв фиктивен минимум с уговорката че ако притрябват средства ще се вадят на локално или национално ниво ... кой колкото може или доколкото има интерес.
Парите обикновено отиват по разни дела за ВЕЦ и подобни. За сега е затишие с ВЕЦ-овете и водохващанията ... ама трябва да сме в бойна готовност.
Мислете и споделяйте !
Практиката и гребането е едно ... но за пред администрациите трябва подписи, хартии и печати
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Дейност 2018

Post by Vasques »

Да се спестя мисленето - какво трябва да направя?
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Дейност 2018

Post by mitq »

Може би за да е по тежко ще трябва да се определят и помощни органи (комисии), не знам дали се вписва такова нещо. Контролна комисия, спортна, техническа, правна и т.н. Иначе според мен е задължително да е в обществена полза и даже да се проучи възможностите за членство в международни организации за опазване на водите и т.н.
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Дейност 2018

Post by manev »

.. то не могат да се съберат четири човека за управителен съвет, ти комисии чак :)
За другите неща си прав и това е основната цел.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
marto
Posts: 8
Joined: 31 Jan 2010, 23:37
Location: ruse

Re: Дейност 2018

Post by marto »

Мисля че трябва само контролен съвет да имате(3 души), който проверява работата на управителния.
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Дейност 2018

Post by Ros »

Времето напредва и започват да изкачат разни организационни въпроси.
Дайде да измислим дата, час и спокойно място за среща
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Дейност 2018

Post by greenhorn »

Дали е възможно БКО да изпрати едно писмо до hydro.bg със запитване за достъп до инфото за реките, почасовото? Мисля, че Милски го предложи това.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Дейност 2018

Post by manev »

Ще ... подсети ме през седмицата ако се замотам
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Дейност 2018

Post by yotoks »

За писмото:
До проф. д-р Христомир Брънзов
директор на НИМХ - БАН

От личен опит и познанства в това "свято братство" ви казвам, че водите не си ги дават, особено на келеши.
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Дейност 2018

Post by MILS »

Да видим - казал будиста.
Веднъж да почнем да си пишем.
Post Reply