Нов подфорум на английски

За сайта, форума и келешите

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Нов подфорум на английски

Post by genius »

Създадох нов подфорум и копирах една кореспонденция, защото в крайна сметка ми се изписа писалото, а пък може да е полезно и за други чужденци. Освен това се опасявам да не заблудя човека с моята весела интерпретация на реките в България, така че моля взимайте участие.
Знам че на повечето от нас английския не ни е най-силната черта, обаче по-добре информация на лош английски, отколкото никаква. Ако някой неможе/неиска/или му е смешно как ще му преведа писанията смело да пише и на български, аз колкото мога ще отредактирам мнението да е на английски.
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by manev »

браво Коле
качи го само да седи някъде по-отгоре за да е видимо ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by manev »

От скоро виси един мейл от някакъв Англичанин (май) който издирва съмишленици за района на В. Търново. Отново напомням че идеята да се подава локацията на потребителя при регистрацията е именно с цел в по малките населени места хората да се откриват лесно. Отделно от това ще е и удобно при нужда от всякакъв вид да открием лесно човека който е най близо. Все пак се стараем да сме общество и да си помагаме ;)
Доста голяма част от регистрираните крият това по неразбираеми за мен причини. Други като Робо са за пример защото е оставил и тел. за връзка даже ... по простата причина че много добре знае какво е да ти се кара и да няма с кой.
Този човек го препратихме към Варна които се подвизават във фейсбука и много много не споделят тук. Това си е техен избор разбира се и не са длъжни да споделят дейността си тук .... но да не забравяме от къде се познаваме всички ;)
Така че моля ви оправете си тази информация и да не се крием като шумкари.
Време е и да се направи английска версия на сайта ... излагаме се като кифладжии ... все едно не сме изпитвали на гърба си да тръгнем на някъде и да няма инфо ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by minimiro »

Моля моля, никой не се крие...
Живко и Симо не са форумджий просто, Симо нема и Фб даже.....
А двамата заедно и английски.... смех :-D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by manev »

minimiro wrote:Моля моля, никой не се крие...
Живко и Симо не са форумджий просто, Симо нема и Фб даже.....
А двамата заедно и английски.... смех :-D
Миро никой не критикувам или обвинявам. Цяла пролет се мотат някви Чехи, Немци, Италианци тука и съвсем случайно ги засичаме. Отделно хората търсят контакт за де се прикрепят някъде. Този форум и сайт го направихме именно с тази цел и просто ми се иска да е по работещ в тази посока.
Не знам дали съм ти споменавал ама като прокарах по сериозно лодка тука бяха останали четирима активни каякара като трима от тях бяха скарани и не искаха да карат заедно :) Покрай всеки един от тях се появиха "келешите" които много добре знаят кво е да сте двама души с ентусиазъм ... и толкова ;)
Поради и тая причина ми се иска да има задължително вписване на населеното място както и добре попълнен календар със събитията за годината. Кой къде е решил да пише и качва инфо ми е през ...
Явно ще трябва да систематизирам малко информацията и да се даде на някой да я преведе та поне хората дето въртят по 1500 км. до тука да не се мотат като мухи без глави.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by minimiro »

Абе и да и не, и има що, и нема смисъл..... :)
Ма не ми се спори....

Може би кратък ел.вариант като на 4-padllers.... маркирана коя е реката, кога има вода, няква класификация вход изход, близки населени места и толкуз.....
Ма се си мисла че тия дет шсе дигнат 1500 км, нема баш у БГ да се наврът.......
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нов подфорум на английски

Post by manev »

minimiro wrote:Абе и да и не, и има що, и нема смисъл..... :)
Ма не ми се спори....

Може би кратък ел.вариант като на 4-padllers.... маркирана коя е реката, кога има вода, няква класификация вход изход, близки населени места и толкуз.....
Ма се си мисла че тия дет шсе дигнат 1500 км, нема баш у БГ да се наврът.......
те така и Албанците си мислят ... ма сигурно няма свободна поляна в момента по реките там ;) ... идват Миро и то често ... ей сега и на Арда се оказа че ни преследват някви Немци
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Нов подфорум на английски

Post by graf_bezuhoff »

За превода ще помогна, само трябва да има възможност за смяна на език. Аз не мога да изкарама такава.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Нов подфорум на английски

Post by greenhorn »

Нали има един подфорум - Conversation in English, то и тази тема така е озаглавена - така не е ли по-лесно, там да се пише? И без това абсурд е да се направи огледален образ, качествено преведен. А ако не се забелязва достатъчно може да се сложи един банер някъде, да насочва към подфорума.
User avatar
sancho
Posts: 4
Joined: 04 Feb 2010, 10:04
Location: Sofia

Re: Нов подфорум на английски

Post by sancho »

Може би е по-добре да се помисли как да се комуникира с иностранците. Все ми се струва, че минимална информация в сайта с очевидна отпратка на съответното място е нещо напълно достатъчно, без да е необходимо превод на много материали. НО при опит за връзка с ККХ трябва холдинга да отговори, а не който дойде. Поне на мен ми се случи преди месец да комуникирам по случайност с италианци, но ми се струва, че повече ги обърках, отколкото им помогнах. Минало.
Та, от скромния ми опит за комуникация с чужденци имам повърхностно наблюдение, че се чувстват супер доволни ако някои им даде адекватен отговор в адекватен срок, а не да четат на разбираем за тях език. Може би е хубаво да се помисли да се канализира контакта на едно място а не да идват по случайност при разни там лаици (визирам моя милост:).
Добряк ... по пернишки ...
Post Reply