Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Moderator: vandobrev

bojinzaikov
Posts: 19
Joined: 21 Jul 2011, 23:35
Location: България София

Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by bojinzaikov »

Здравейте,
Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв
Използван е но има още доста живот.
gsm: 0898 42 18 24
14.JPG
13.JPG
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by MILS »

Хааа на Манчо делириуса пак се появи. Има модификации но като гледам е в лини. Тази лодка неиска да умира.... :)
bojinzaikov
Posts: 19
Joined: 21 Jul 2011, 23:35
Location: България София

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by bojinzaikov »

Определено :) аз и се порадвах, но не в бързи води. В морето на по високички вълни е супер
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by manev »

Абе Хахо, кво си направил лодката бре ...
Да я оплескаш със смола, може и да имаш некви доводи :) ... Ама с задника напред ли я кара че и наби тапата за източване на носа ???
Лодката е супер за подрастващи ... нищо че съм карал по Благоевградска и Рилска с нея ... опссс и Водопадите на Влахи :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
bojinzaikov
Posts: 19
Joined: 21 Jul 2011, 23:35
Location: България София

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by bojinzaikov »

:) Приемам критиката .. хич не мислих като ги правих тия магарии.
User avatar
коцето кж
Posts: 73
Joined: 25 Apr 2012, 10:12
Location: кърджали 0879477887

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by коцето кж »

смолата я прави стабилна ...пет кила от долу са си пет кила от долу.....:D
bojinzaikov
Posts: 19
Joined: 21 Jul 2011, 23:35
Location: България София

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by bojinzaikov »

Смолата не е "пет кила" :) Слоя е тънък и ако говорим в килограми може да е 0.5кг. Аз все си мисля, че ако част от енергията, която трябва да понесе каяка при удар се абсорбира от смолата (от нейното отлепване, надраскване или напукване) то по добре да го има този слой. Нали не става дума за допълнителната тежест от смолата?... Каяка беше ползван и си имаше драскотини по дъното и си позволих да го "подсиля" :)
Аз си се занимавам вече 20 години с физика и не мога да хвана логиката в това, че каяка едва ли не става по крехък когато надраното дъно се подсили с епоксидна смола ... Материала на каяка е с определена еластичност и пластичност по-голяма от тази на смолата - така е. Но при динамичен товар според мен крехкия материал ще се разруши ( ако силата е достатъчно голяма) и ще абсорбира енергия, а еластичния ще си продължи да си е еластичен ...Бих ви приел мнението ако някой ми обясни какво точно ще се случи ..Извинявам се ако мнението ми е спам, не искам да обидя никой - изпитвам уважение към съфорумците
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by Pecata »

И след 20 години физика намаза пластмасова лодка с епоксидна смола??? :o
Че пластмасата е по-еластична от смолата е единственото вярно нещо.
bojinzaikov wrote:Но при динамичен товар според мен крехкия материал ще се разруши ( ако силата е достатъчно голяма) и ще абсорбира енергия, а еластичния ще си продължи да си е еластичен ...
Тук вече грешиш.
При удар по дъното от камък с площта на юмрук например, пластмасата се огъва на голяма площ и напрежението се разпределя почти по цялото дъно. След като си я намазал със смолата, пластмасата вече не е еластична. При удара част от смолата ще се отлепи, но само там където е ударено и това с нищо няма да помогне. Дъното ще си остане твърдо. Силата ще остане концентрирана на мястото на удъра и вероятноста лодката да се сцепи става по-голяма.
Ако беше така както ти казваш, тия хора дето правят тези лодки от 2 х 20 години, дали нямаше да се сетят и да ги направят по твоя начин???? ;)
bojinzaikov
Posts: 19
Joined: 21 Jul 2011, 23:35
Location: България София

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by bojinzaikov »

Много си прав - наистина няма логика производителите да не са се сетили да намажат дъната със смола:). Явно греша - каяка си е цялостна конструкция и трябва да си реагира така както са си го изчислили в завода. Примера, който си дал е красноречив и съм съгласен с теб. Яд ме е че не съм измислил вълшебен лек за драскотините и че съм писал недомислици, ама здраве да е
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Продавам каяк за бързи води Prijon 300лв

Post by greenhorn »

Пеца, срази ме с познанията по физика! Скрита лимонка си ти;)
Тази лодка си я спомням от курса, Йо май се пускаше с нея, ако не бъркам?
Напишете и до колко килограма гребец поема, че цената е супер и ако я купи някой едричък и не се намъкне вътре ...
Post Reply