Продавам сух костюм

Moderator: vandobrev

Post Reply
etfilm
Posts: 13
Joined: 27 Aug 2009, 07:02
Location: София

Продавам сух костюм

Post by etfilm »

Здравейте,
Продавам сух костюм, нов, неизползуван, с етикетите, модел Yak Titan Kayak / Multisport Latex Drysuit в комплект с поларено долнище, мярка L. Цената е 760 лв - на мен с доставката от Англия ми излезе 782. Причина за продажбата е задният цип - невъзможно ми е да се справя сам, а и самият цип върви много трудно, може би не е разработен/смазан? Освен това и много ме стяга около врата, /знам, че може да се реже латексовия маншон, но не искам да го развалям, защото мога веднага да го върна на продавача/.
В София е, ще чака до около 5-6ти януари, след което пътува обратно за острова.
Телефон за връзка 0 888 413 810 - Емил
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Продавам сух костюм

Post by manev »

Рязането на маншон си е нормално нещо и е предвидено от производителите. Маншоните (освен някои) много малко хора могат да ги ползват неотрязани и има триста клипа в тубата как се режат ...
Циповете са си така и ти трябва помощ от приятел ... повтарям приятел :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Продавам сух костюм

Post by Pecata »

Всеки врат да си знае маншона и всеки маншон врата!!!
Паоло Коельо.
:oldtimer:
Затова на повечето маншони има едни чертички по които да се ориентирате за да режете направо и да не го изкривите. На някои има и някви размери, ама мисля че е по-добре да режете и да пробвате докато ви пасне.
Маншона трябва да е малко тесен за да може да уплътнява, но да не е прекалено. Като се облече костюма в началото се чувства че е тясно, но ако сте уцелили размера след 3-4 минути това неразположение отминава и се чувствате добре. Ако го отрежете така че да не чувствате лека теснотийка при обличането почти е сигурно че ще ви пуска вода. За това режете - пробвате за 10 мин. - режете - пробвате за 10 мин. и тн..
Циповете по принцип вървят трудно щото работата им е да уплътнява и да не пускат вода и машинката трудно преодолява уплъненията. Поради тази причина не е хубаво да се дърпат "на сухо" за да не се повредят. Има специални смазки и сапунчета с които се намазват и тогава се движат много по-лесно и не се повреждат. За съжаление тези специалните са скъпи и по-трудно се намират. ЗАТОВА може да ползвате обикновенна парафинова свещ. Аз ползвам едно такова парченце (!!!за циповете!!!) вече няколко години и нямам никви проблеми.

Аре мажете, режете и весело изкарване на празниците
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Продавам сух костюм

Post by greenhorn »

Ейй, Пеца, забравихме се с теб:)

Към etfilm - ако заради ципа и маншона се продава, звучи странно - Пецата спомена какво как се прави.
Към маншона се подхожда внимателно, аз резнах, карах няколко реки докато ми писна да ми прави черчена черта на врата и го резнах пак.
Ако се сбърка - маншоните се сменят, има във Варна човек, който ги сменя, а може и сам да си го смени човек, не е проблем.

Поздрави на всички и Весела Коледа:)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Продавам сух костюм

Post by minimiro »

Пеца сигурен съм, че твоя сух костюм е по-сух и от пустинята Намиб :)
Демек разсъхнал се е от стояне на сухо :P
При такова натоварване - обличане един път или по-рядко годишно е нормално да ти изкара костюма няколко години.... моя вече тече на няколко места :\

И Манев е прав, приятел требе да те отпори отзад :)))))))))))))))))))
Post Reply