Къмпинг и транспорт

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Къмпинг и транспорт

Post by manev »

бреееейййй ... мине се време ...и се намери някой в разходи да ме вкара :)

За има няма 20 см. не ми стига ресурса на ремаркето за да стане нещо такова ... въпреки че ако "попушим" малко със Светльо около него ... не е ясно дали няма да се чуе рев на флекс и трескаво псуване :)

Май си нямаме раздел за къмпинг оборудване и транспорт а като се замисля това е половината от "каяка" ... като няма вода и цялата :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by manev »

абе Коле ти нямаше ли едно ремарке ...което "не ти трябва" ??? :D

Другото което се сещам е че май с повишаването на числеността на членовете в семейството с редовата палатка няма да стане. Интересува ме някой да даде мнение и съвет за по-голяма ... В нета има много "картинки" ама практиката си е друго нещо ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Къмпинг и транспорт

Post by graf_bezuhoff »

manev wrote: Другото което се сещам е че май с повишаването на числеността на членовете в семейството с редовата палатка няма да стане. Интересува ме някой да даде мнение и съвет за по-голяма ... В нета има много "картинки" ама практиката си е друго нещо ...
Нашата 4-местна Кечуа - родих се с нея, особено когато я опъвам в лошо време. В смисъл понеже е висока, е кекава, трябва да забиеш задължително колчетата в земята, за да се опъне. Но след това пъхаш домочадието без да мокриш нищо. Има голямо преддверие, като подредиш 4 шалтета, остава и място отстрани. Преди с триместната куполна - докато я опънеш, влиза вода, после при всяко влизане и излизане, отделно с всички бебешки багажи става и тясно. А вестибюлите и за обувките едвам стигат. Да не ти разправям като се поболя чавето навръх Беглика посред нощ и повръщаше през 20 минути за какво иде реч (а бяхме в малката палатка). То тогава и взех решение за Кечуата. Дилемата беше втора голяма или втора двуместна. Второто си има и добрите страни... Ама ти единична си имаш.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by Pecata »

Ето и по подробни клипчета за палатката на ремаркето.


Last edited by Pecata on 04 Feb 2012, 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by anastas_peykov »

Нещо не мога да схвана каква по-голяма кирия от цялата тая установка има пред класическата палатка дето седи на земята. Тая опция е сигурно за дълго къмпингуване щото както гледам от клипа туй нещо докато го разпънеш аз лично ше брадясам. Има една друга опция за кратко къмпингуване която палатката седи отгре на джипа но и тя нещо не ме кефи като вариант. Като гледам една обикновенна класическа палатка колко струва тия варианти сигурно ще струват една шапка пари. Ше дадеш сумати пари и пак си остава парцалена , чергарска работа. За мен истината е в кемпера. Ако няма пари за кемпер един бус от тия дето отзад половината е със седялки другата половина товарен пак ще ми свърши работа. С малко фантазия и пари ше го напрая като хотел две звезди. Абе в краен случай и каравана става ама нещо тая опция не ми се вижда много мобилна. Но пък можеш да си купиш за 2 бона доста сносна каравана втора ръка.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by manev »

ами кемпери има достатъчно около нас ...ама не е най удобното нещо
На 90 % от местата които посещаваме не можеш да стигнеш с него... и да стигнеш ще го разбиеш. Мисля често по въпроса но читавите почват от 10 000 евро нагоре ... някой ако извади такива пари ще го водя на места на които ще е съгласен и гол без палатка да спи :)
Отделно че не става да се шириш в топла къща пък другарчетата ти да бършат цифки навън. Пускаш ги вътре и статута на семейна собственост отпада :) ..пробвано е ;)
Караваната е същата история та и по зле ... за нея и книжка трябва
Палатките за таван ти взимат целия таван м/у 3 и 5000 лв. струват и губиш колата като паркираш ...за да идеш за една бира до магазина цялата къща трябва да събираш ... да не говорим кво ще стане като намушкаш 10 бири ...
Бусове имах достатъчно ... съдбата им е същата като на кемперите. Нещата които ме дразнеха с буса беше че като се накачулят 6 човека вътре за по дълго време и цял ден слушах едно и също
Дой ключа от колата, заключихте ли буса, къде са ключовете от колата ...и тва всичкото цял ден с музикално оформление от блъскането на страничната врата :) Иначе е веселба голяма ...ама пак отпада семейния статут :)

Тва което съм изложил плюса му е не че е къща на колела ...ами защото може и да не къща на колела. Може да си е за лодки и какво ли не още... Концепцията ми харесва понеже си запълвам сезона с кросовия мотор и определено така ще е по лесно. Иначе ми е зор да го качвам по буса ..пък и цял бус за един велосипед с двигател ангажирам...
Така че кола с нещо което можеш да откачиш от нея най ми се нрави.
Питах за голяма палатка която някой ползва и знае наигравките с нея. Графа добре ме подсети за този проблем ма кешуа още не са ми в религията
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by anastas_peykov »

Не можах да разбера ти някаква подобна самоделка ли ще си правиш или ще го купуваш. Туй ремърке от клипа го гледам в нета струва 8000 $ ново , втора ръка не знам за колко може да се намери.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by minimiro »

http://karavani.cars.bg/k2728" onclick="window.open(this.href);return false;


;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by manev »

Миро тва е 5 метра бре ..
anastas_peykov wrote:Не можах да разбера ти някаква подобна самоделка ли ще си правиш или ще го купуваш. Туй ремърке от клипа го гледам в нета струва 8000 $ ново , втора ръка не знам за колко може да се намери.
ти представяш ли си да разметам ремарке за 8000 долара по каякарската поляна :D
такива има готови втора ръка в мобилето ..ама не се маха къщата. Това което имам в момента го правихме с подобна концепция ама ми е късо за мотора
иначе немеца отдавна го е измислил
http://www.holtkamper.com/en/
такова видях в Австрия и направо ме впечатли като изработка. Не им гледай цените че щи спре сърцето :)
По принцип съм класическа свиня каякар и хич ме няма по екстрите и екипировката ...където се напия там и лягам ...тая година няколко пъти и без чувал се оказах :)
Определено ще е забава да се изработи подобен "навес" на моето защото мислехме да си има инсталиран котлон и вода ..нещо като подвижна кухня но ако може и напролет да не ни вали на главата ще е най добре.
Само трябва хубава кройка и лепени шевове които не знам някой дали започна най сетне да прави в България
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: Къмпинг и транспорт

Post by kris »

Пичове имах възможността да пробвам от всички тея"удобства".Минах през каравана ,кемпер имам си и бус ,но най - удобното за мен си остана палатката.Почти всяка 4 местна къпингова палатка с голямо предверие ,се опъва или събира за не повече от половин час а някои и за по-малко.Не е необходимо да си подредил чаши чинии да си спрял газта,да си сложил райбера на хладилника да си източил зимата водите да го нивелираш и тн. След дългогодишни проби и опити стигнах до извода че най-удобния вариант е бус със палатка.В буса можеш да си събереш цялята цигания дори без да я подреждаш ако се наложи.Ако времето не позволява да си опънеш палатката, спокойно можеш при подходящо подреждане да прекараш една нощ с цялото си семейство сравнително комфортно( тук става въпрос за нормално европейско семейство като численост :D )Разбира се това е мое мнение.Имам приятели които си се кефят на кемперите със сателини чинии, соларни батерии и всякакви други модерни сгоди.Това мен ме натоварва.
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
Post Reply