Тапи за уши

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Тапи за уши

Post by graf_bezuhoff »

Попаднах на интересна статия за това "професионално" заболяване на каращите бързи води - "сърфистко ухо".

http://playak.com/news.php?idd=1196453130626

Сърфисткото ухо или Екзостозис е естествената реакция на тялото към продължително и редовно излагане на студена вода. Една костица започва бавно да расте в ушния канал, за да се опита да предпази тъпанчето. При нормален диаметър на ушния канал от 7-12 mm намаляването на слуха и/или пълното запушване на канала обикновено настъпват след десет-петнадесет години на продължително излагане на студ. Много по-рано Екзостозисът може да започне да задържа вода в ухото, което да доведе до болезнени и опасни ушни инфекции. Костицата може да бъде остстранена хирургически, което е скъпо струващо, вади те от строя за известно време и може да доведе до постоянна загуба на слух.

Как да се предпазим? - С тапи за уши.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Предпазване от заболяване "сърфистко ухо"

Post by greenhorn »

Стряскащо! Това лято поради редовно гребане в морето и плуване ту едното ту другото ухо ме боля, капки, спрейове - няма, докато не си мине време не минава. Сега този пост ме втрещи, и почвам с тапите!
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Предпазване от заболяване "сърфистко ухо"

Post by minimiro »

от друга страна... кат чуеш как бучи пред тебе напред е стряскащо някак си.... с тапите ше е тишина и спокойствие :-)))
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Предпазване от заболяване "сърфистко ухо"

Post by ivak »

Да има го и този момент??
На мен ми заглъхва нещо дяснато ухо,ма мисля да отида,на ушен първо??Може пък да имам някаква тапа :? ,макар че си почиствам ушичките редовно :D .Да бе съвсем сериознао,а за сърфистко хухо,има още доста хляб да ям..
winky
Posts: 28
Joined: 15 May 2008, 13:18

Re: Предпазване от заболяване "сърфистко ухо"

Post by winky »

Ако не си чистите ушите направо получавате естествена тапа да ви пази. :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Предпазване от заболяване "сърфистко ухо"

Post by graf_bezuhoff »

winky wrote:Ако не си чистите ушите направо получавате естествена тапа да ви пази. :D
И ходите из офиса като Бетовен и четете по устните на шефа, какво ви говори. :rolling:

Тапите, които препоръчват хората, ги има по магазинчетата в Бовец, разбира се за същите пари ама в евро, не в долари :(.

Впечатленията ми са доста добри - твърдят, че влизал въздух, за да диша ухото, но вода - не, че тапите заглушават ниските честоти (като рев на валяк) и чуваш по-добре говора. Специално за водата - екстра са, за чуването - може би са прави, ама точно аз трудно ще преценя. Мисля, че се чува добре с тях, за разлика от обикновените. А рева на валяците бездруго не го чувам и иначе, та ми крещят да спирам в обратните и поне да огледам преди да се мятам вътре.
hristooop
Posts: 1
Joined: 14 Jun 2012, 22:21
Location: Стара Загора

Re: Тапи за уши

Post by hristooop »

Аз съм нов във форума.Отлична тема.Точно се чудих как ще ходя на курса, защото ми "пищи" едното ухо.Вече не знам какво да правя.Гледам в магазините продават щипка за нос в комплект с тапи за уши. Май за плуване. Някакъв отзив.Абе не е смешно.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Тапи за уши

Post by graf_bezuhoff »

hristooop wrote:Аз съм нов във форума.Отлична тема.Точно се чудих как ще ходя на курса, защото ми "пищи" едното ухо.Вече не знам какво да правя.Гледам в магазините продават щипка за нос в комплект с тапи за уши. Май за плуване. Някакъв отзив.Абе не е смешно.
Внимавай, ако имаш проблеми с ухото - най-добре да те види лекар. Иначе, в аптеките по 0,50 лв се продават тапи за уши за еднократна употреба, оранжевите са най-добри (изкарват около час преди да подгизнат), но трябва плувна шапка или нещо подобно, за да ги държи на място. Има и в плувните магазини едни силиконови, които си ги мачкаш по формата на ухото, те също вършат добра работа.
Post Reply