Жилетка за бърза вода и туризъм

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by rimohit »

То и аз съм на вълна жилетки та пробвах експедишъна на артистик...не изглежда никак зле.Определено ми хареса.Не ми хареса цената :( а ми се щеше да имам цип отпред.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by manev »

rimohit wrote: а ми се щеше да имам цип отпред.
за кво пък ти е с цип ? .... само още шевове и джади по нея дето се амортизират .... не се изхвърляйте за екипировка която не ви трябва
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by rimohit »

Лятото гледам вие сте смелчаци и на туризъм масово гребете без жилетки а аз препочитам , като ме стегне жегата да се разкопчея , да олабя гръд но да имам все пак нещо на гърбината .
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by manev »

rimohit wrote:Лятото гледам вие сте смелчаци и на туризъм масово гребете без жилетки а аз препочитам , като ме стегне жегата да се разкопчея , да олабя гръд но да имам все пак нещо на гърбината .
трудно ще ме видиш мене без жилетка ...ама да не спорим ...
...що се отнася до "разкопчаването" ако те барне прибоя може и да ти я съблече. Морето не язовир или езеро и си има риск от бели което значи че правилно не си я сваляш от гърба. Не казвам че е безмислено да се взимат екипировки с хиляди екстри ...ама в един момент им ставаш роб на тия боклуци
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by minimiro »

мдам, оная вечер в неделя бех жив пример за събличането в прибоя...
изкърти ме кат кътен зъб от лодката....

жилетката на врата, шприцката на коленете.... през 5 секунди си под вълна..... тегаво беше излизането от тия 100-тина метра....
в един момент се чудиш помага ли ти пречи ли ти.....
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by rimohit »

Ми именно де ...наближаваш прибоя , дърпаш ципа. През останалото време си разкопчана наполовина , коланчето долу е вързано и тъй .Някои дажи имат и през чатала. Контакта ми с прибоя е при влизане-излизане .
Пак гледаш нещата само от камбанарията на някви разпенени и бошуващи води :P
Теб на туризъм не съм те виждал по снимки .
Кви поробвания ..кви пет лева :) За сега мойта скромна практика туй показва , че ще ми е най удобно .С цип и два големи джоба .И понеже идеше реч го споделих. Не карам никой да си взима такава .
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by graf_bezuhoff »

Да се върнем малко към темата, а имено за себе си да изясня този въпрос, който да е от полза и на другите:
По дефиниция жилетките за бърза вода и туризъм се различават "фундаментално" - жилетката за бърза вода трябва да осигурява по-добра плаваемост и максимална свобода на движенията, както и да има минимум аксесоари, които да се закачат за камък, клон и пр. Жилетката за туризъм трябва по-скоро да предоставя комфорт за дълги часове гребане - преди всичко да е удобна - и да има джобове за джунджурии, места за закачане на джаджи и т.н., за да са на една ръка разстояние.

Въпросът ми беше какво да избере човек, който иска да бъде и на двете места, но му се ще да мине с една жилетка. Има ли достатъчно добра жилетка, която да е подходяща и за двете места - хем комфортна, хем свободна, хем сигурна, хем с аксесоари? И кой е разумният компромис в случая - да караш туризъм с жилетка за бърза вода или да се бухнеш в бързата вода с туристическата жилетка. Като подходящ пример дадох двете жилетки, които ми харесаха на картинка и по описание и които ако някой е ползвал, да сподели. Няма да се разсърдя, ако хората с опит отсекат - не може и на двете места с една. Щом не може, не може...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by manev »

ми Миле ти го написа по-горе ...
Като те гледам на къде си тръгнал вземи си жилетката с джобове за да си събираш разни важни неща в тях. Дето се вика най лесно е да не ги ползваш ;) щом ще гребеш Туризъм с нея гледай да ти е по-свободна от към движения. Дори и за туризъм бих избрал жилетка с така наречената "кравешка опашка" защото виждам че си киснеш по водоемите и рано или късно ще почнеш да влачиш начинаещи след тебе и ще дърпаш екипировка с нея 100%. Малко ще ти е трудно да дърпаш туристически каяк но пак е решение ...
Минимиро...стегай кръсния колан на жилетката дори и ако ходиш до тоалетната с нея ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by Pecata »

manev wrote: Минимиро...стегай кръсния колан на жилетката дори и ако ходиш до тоалетната с нея ;)
По-добре да и сложи жартиери !!! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by Pecata »

dan4o wrote:http://www.stohlquist.com/cat.php?k=29465
Ето една, според мен, много добра марка жилетки. Аз лично съм си харесал "Rocker":
http://www.stohlquist.com/dyn_prod.php? ... 31&k=29467
Само се чудя кой ли има път към USA да ми я донесе.
Искам да ви се похваля с новата си жилетка:
http://www.hiko.cz/stohlquist-descent-2042/
http://www.stohlquist.com/dyn_prod.php? ... 11&k=29467
Има си всичко, без еластичната лента с карабината с която се дърпа лодка.
Има два джоба единия от неопрен, а над него от мрежа. Пристяга се с един колан на кръста и още два отстрани. Отделно и с широкия колан.
Много е удобна и събрана. Презрамките са дебелички и гумирани отгоре за да не убива като се носи лодка на рамо. Предната и задната част са свързани от двете страни с неопренови ленти. Има и цип за по лесно обличане.
DSC00584.JPG
DSC00582.JPG
DSC00583.JPG
Това са нещата които не се виждат на сайтовете.
Жилетката я взех от магазина на Hiko в Прага чрез Еконт. Цената и в магазина е "Стойност на стоката - 2990 Kc* 0.0798/курс на 19.10.2010г. = 236,62лв". Пристигна за 3 дни.
Понеже виждам че и други са си я харесали ето 4 варианта как може да си я вземат, АКО все още ги имат в наличност:
1 вариант:
Някой приятел да им я купи и донесе :D
2 вариант:
Чачи да я поръча като се върне от Непал.
Това са по-изгодните варианти.
3 Вариант:
Плаща се онлайн. От магазина я носят в куриерската фирма за 4 евро и от там със самолета у вас. Проблема е че има несъответствие в наличността в магазина и сайта.
4 вариант:
Това е моят вариант понеже не ползвам кредитни карти и банки.
Плащате сумата за стоката и таксата за куриера който ще се разходи до магазина да я купи (6 евро) в някой офис на Еконт.
Може да оставите повече пари за всеки случай. После ще ги приспаднат от доставката. Посочвате подробно какво искате (размер, цвят, ....) давате и един линк за по сигурно и си отивате увас да чакате :D . На мен всичко това ми излезе 305лв. ;) .

Ето и писмото което ми пратиха от Еконт на запитването как става поръчката чрез тях:

"Очакваме потвърждение,че продукта може да бъде закупен на място в желания
от Вас цвят и размер. Ще Ви информираме допълнително утре.

Тук предоставяме цена за доставка на артикула, при вариант на онлайн заплащане.
Необходимо е да подадете заявка за покупка с куриер и заплатите равностойността на стоката в лв,а именно:
Стойност на стоката - 2990 Kc* 0.0798/курс на 19.10/ - 236,62лв
Стойност на доставката от магазина до наш офис в Прага - 4 евро*1,95583 - 7,82лв
Обща сума - 244,44 лв

Стойност на доставката от наш офис в Прага до наш офис във Варна:
- за пратка с тарифно тегло до 1 кг - 29,00 лв без ДДС
- за пратка с тарифно тегло до 2 кг - 36,00 лв без ДДС
- за пратка с тарифно тегло до 5 кг - 42,50 лв без ДДС
- такса покупка с куриер - 4% от заплатената чрез нас сума - 244,44*4% -
9,78 лв без ДДС

Обща стойност на доставката от наш офис в Прага до наш офис във Варна:
- за пратка с тарифно тегло до 1 кг - 38,78 лв без ДДС
- за пратка с тарифно тегло до 2 кг - 45,78 лв без ДДС
- за пратка с тарифно тегло до 5 кг - 52,28 лв без ДДС

Тарифното тегло на пратката е по-голямото от двете - реалното или обемното
тегло на пратката. Обемното тегло на пратката се изчислява по формулата:
(обща ширина, см Х дължина, см Х височина, см) / 6000

В случай, че заплащате стойността на доставката като физическо лице, ДДС не се начислява."

Дано да съм полезен на някой друг дето се чуди кое, от къде и как!
Last edited by Pecata on 26 Oct 2010, 13:22, edited 1 time in total.
Post Reply