Жилетка за бърза вода и туризъм

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by MILS »

Егати как с един пост уби куфарната търговия.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by Pecata »

MILS wrote:Егати как с един пост уби куфарната търговия.
Не съм я убил! Тя е 1 вариант. :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by graf_bezuhoff »

Pecata wrote: Искам да ви се похваля с новата си жилетка:
Наснима ли се вече с нея? Ще ми се да я видя върху човек как седи - в лодка и извън.
Тества ли я в боя? Впечатления?
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by graf_bezuhoff »

За да доведем темата до логическия завършек, редно е да разкажа все пак какво съм взел.
Жилетката е Orco Expedition на Artistic. Като цяло съм доволен. Не е най-компактната жилетка, но за туризъм е екстра. За малкото гимнастики, които умея, не ме ограничава по никой начин. Джобовете не са огромни, но тепърва ще трупам впечатления от капацитета дали ми стига.
По отношение на прилягане към тялото - добре ми приляга, добре се регулира - има стягане на две места - най-долу и под гърдите. Също и рамената се регулират, ама съм малко нисък за тази опция. Във всеки случай във водата жилетката не мърда, а на сухо не ме стяга, т.е. добре е оформена.
По отношение на прилягане трябва да призная, че жилетката на Пецата Stohlquist Descent ми се стори по-комфортна. Но това явно е индивидуално. Например Astral Green Jacket, по която припадат всички зад океана, ми се стори ОК, без да е нещо особено. Горе-долу като Orco-то.
От екстрите има две закачалки за инвентар, два разрязани D-пръстена, широкия колан за дърпане, три джоба отпред (голям, най-преден и скрит под жилетката със свирка) и два на гърба (голям и най-заден), неопренови подложки на раменете, предполагам за по-меко носене. На моята жилетка са спестили страничния цип за по-лесно събличане и обличане. Ама като ми мина, реших че при наличието на колан за теглене, няма как да го ползвам този цип по предназначение. Спестили са и двата скрити джоба за топлене на ръцете.
С две думи - "аз доволен".
Attachments
IMG_4230_resize1.JPG
IMG_4213_resize.JPG
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by greenhorn »

Някой има ли впечатления наживо от тази жилетка: http://www.hiko.cz/salty-dog-8/" onclick="window.open(this.href);return false; ?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by manev »

greenhorn wrote:Някой има ли впечатления наживо от тази жилетка: http://www.hiko.cz/salty-dog-8/" onclick="window.open(this.href);return false; ?
не изглежда зле но нямам спомен да съм я мяркал по реката. Хубавото и лошото е че по затворена. Може да ти ограничава малко движенията но за сметка на това ще ти пази ребрата
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by genius »

На Поли не е ли такава ? Имам чувството че съм виждал подобна жилетка
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by POLINA »

Тц моита е joker
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
adrianski
Posts: 5
Joined: 19 Jul 2009, 19:04
Location: Russe/Varna

Re: Жилетка за бърза вода и туризъм

Post by adrianski »

Здравейте,
за да не отварям нова тема ще напиша тук каквото имам да питам :)
Значи търся си спас.жилетка.Ще я ползвам най-вече за туризъм,но от време на време искам да я ползвам за по-бързо маратонско технично гребане в тихи води.За целта мисля,че ще ми трябва някой модел с по-голяма свобода на движение на тялото-може би за бърза вода.Бюджета ми е около 150лв.(може да вдигна до 200 само за нещо,което наистина си струва).Нямам изискване да има джобове и да е накичена с разните му дрънкулки.Колкото по-изчистена,толкова по-добре за мен :) Тъй като минавам за едрогабаритен ще ми трябва по-голям размер жилетка.Висок съм 184см и тежа 100кг.
Бих искал да предложите конкретни модели с цени и сайтове за поръчване.Сега има доста следколедни намаления.Може би нещо от тези - http://www.wetsuitoutlet.co.uk/adult-c- ... 4a&max=120" onclick="window.open(this.href);return false; ??
Post Reply