Облекло

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Облекло

Post by Pecata »

minimiro wrote: отзад има ръб на петите за събуването...
Този ръб май не е за събуване, а да държи каишката на плавниците да не се измъква.
А другите работи не щем да ти ги гледаме. :D
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

Здравейте! Търся решение на проблема със студа, но не при каяк, а при риболов. Предполагам ще е по-просто, тъй като няма чак толкова активно движение. В момента съм с дишащ гащеризон, термобельо на Salewa и полар. В общи линии пак ми е студено, особено след 4-5 часа във водата. Пролетта успях да настина в студената алпийска вода и търся крайно (ultimate) решение. Идеята ми е да си взема долнище от неопрен, което да нося под гащеризона и върху термобельо. Проверих линковете, които сте пуснали и успях да намеря налични само в един UK сайт. Най-дебелото там е 3 мм. Дайте идея къде другаде да погледна за нещо по-дебело? Благодаря предварително.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by minimiro »

ebay.co.uk

3mm са базовите модели така да се каже.... от там нагоре 4-5-7 10 има даже.... цените съответно и те в такива порядъци тръгват нагоре....
С неопрена ще се потиш обаче, в смисъл че запарва и дори да ти е студено става влага под него.....

Сух костюм и добре облечен отдолу по-разумно ми се струва....
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

Не, държа на неопрен. Благодаря :) Гледах в ebay, има оферти. Просто исках да съм сигурен, че ще топли. Предполагам 7мм е най-удачно за топлене?
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by minimiro »

еми аз съм с 3-ка и ми е добре докато се движа.... спра ли на брега и ако има и вятър бързо почваш да потръпваш... с 7 доста ше ти се сковат движенията също така....
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by anastas_peykov »

От какво я ловиш тая риба - лодка , каяк ....?
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

minimiro wrote:еми аз съм с 3-ка и ми е добре докато се движа.... спра ли на брега и ако има и вятър бързо почваш да потръпваш... с 7 доста ше ти се сковат движенията също така....
Прав си, изобщо не се бях замислил, че ще сковава движенията. Междувременно разгледах разни неопренови гащеризони - те са максимум по 5 мм. Та, премислих и реших да гледам за такава дебелина. Мерси за съветите!
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

anastas_peykov wrote:От какво я ловиш тая риба - лодка , каяк ....?
От крак, нагазил до кръста най-често. Каякарите само ги щракам :-)

Image
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Облекло

Post by rimohit »

Ако гащиизона ти е читав трябв да е няколко номера по голям и от долу много катове дрехи термо и полари докато ти стане топло.Термо чорапи , после вълнени -катове пак докато ти стане топло. При навличането на многото катове се стреми всеки следващ да не те притеснява и да не ти стиска защото ефекта се губи .Може да пробваш с неопреновите гащиризони за газене но пак при същото правило. Широк за да тъпчеш яко дрехи ( а не да е по теб )
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

rimohit wrote:Ако гащиизона ти е читав трябв да е няколко номера по голям и от долу много катове дрехи термо и полари докато ти стане топло.Термо чорапи , после вълнени -катове пак докато ти стане топло. При навличането на многото катове се стреми всеки следващ да не те притеснява и да не ти стиска защото ефекта се губи .Може да пробваш с неопреновите гащиризони за газене но пак при същото правило. Широк за да тъпчеш яко дрехи ( а не да е по теб )
Здрасти, това го правя в момента - слагам и анцунг като е много студено :-) Просто исках малко "по-елегантно" решение.
Post Reply