Облекло

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by minimiro »

Хм... тъй кат глеам мойто може и да е менте за 90 кинта от Ибея :cry:

е кат тва е
Image
долу на кръста е неопренов пояс с лепки за натягане, а на врата и ръцете е маншон....
и ич ама ич не ми се струва дишащо..... даже без къпане неопрена ми плувва в вода отдолу :lol:

под еднослойно иам предвид че е един и тънък слой на пипане, не а кат на Жиката примерно, по-дебело струва ми се двойно и тройно...... и многослойно ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Облекло

Post by manev »

Pecata wrote: Манчо, във Варна има едни дето за 40лв. сменят маншони - 20лв. маншона + 20лв. за труд. Може да се занесе и собствен ако имаш. Ако си заслужава якето да се ремонтира и няма къде пращай го.
Заслужава си Пеца, на практика якето е чисто ново. В предвид че трябва към Словения да ходя ..първо ще мина да го навра на продавача който ми го продаде там и после ако оцелеем (аз и якето) ще взема тежко решение ;)
Мерси много
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Облекло

Post by Pecata »

Искам да добавя, че в аптеките срещу стотинки се продава ТАЛК!!!
Не е лошо всеки да си има и от време на време да понатърква маншоните.
Особенно, когато якето няма да се използва за по-дълъг период от време!
А който няма маншони, да си натърка шушоните! :eusadance:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by anastas_peykov »

Като тази качулка
Image
може ли да се намери из тукашните магазини или някое водоустойчиво боне дето не е неопренено. Ники Христов предлага таква качулка но цената и не ми харесва ,а бонетата дето съм виждал са все памучни.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Облекло

Post by rimohit »

Tършувай във вторите употреби . Изпадат такива , че и по хубави ;)
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Облекло

Post by rimohit »

Хвърлете едно китайско очо тук...
http://www.shakoo-china.com
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Облекло

Post by maxi »

Каква е разликата между http://kayak-ekipirovka.com/neopreni/Hi ... hn_Paddler и http://www.kayak.bg/Langer-Long-John/i2779.htm освен марката и как са размерите т.е. аз с моите 175 см. на 96 кг. в кой размер ще влезна .
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Облекло

Post by MILS »

Като начало раликата е в цената:). От там произлизат и слеващите разлики. Хикото е добър неопрен но липсата на цип го парави малко нудобен ако ти се ходи до тоалетна а си навлечен с яке шприцка и тн. Този модел на лангера не съм го виждал май на живо но обикновенно лангера е с по-тънак и удобен неопрен - би трибавало да е по-малко топъл ама не съм забелязал накой използващ лангер да се оплава. Нямам никаква идея какво е имал автора предвид с тази дебелина от 3-4.5мм ама ми звучи като извадка то брошура на производител за цялата гама неопрени а не за определен неопрен със опредена цена.
Тъй като ползваме по евтините Hiko мога да ти дам инфо за техните размери - аз съм 170 на 96кг и карам с 58 размер което значи че ако искаш да си втален взими си 56 ако искаш да можеш да дишаш вземи си 58 - най добре да минеш да пробваш .
Успех с пазаруането и да си го ползваш със здраве.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by minimiro »

дебелината е 2 размера щот се шие от парчета, на сгъвките на лактите, колената, подмишниците слагат по-тънък щото да можеш да се сгъваш изобщо....
Моя е няк'ъф от E-bay-я и е 2-3мм, като цяло докато бях с него зиме не помня да съм брал някви особени студове... е разбира се откакто съм със сухия костюм си е далеч по комфортно...
Сега с синята кучка обаче изпитвам леки тревоги че ще трябва да се завърна към неопрена, имам лекинки притеснения че вътре със сухия няма успея се натъпча току така..... ;)
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Облекло

Post by greenhorn »

Бате, то ти имаш слойче под неопрена, дето те топли, затова с 2-3мм ти е ок зимата ;) (тук си подсигурих удавянето;) )

Виж и сухи костюми, няколко пъти писахме вече из форума, че ги има втора ръка във Варна ...
Post Reply