Облекло

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Облекло

Post by rimohit »

Според мен варианта , който мислиш ще ти топли първия час най много .
С гумен гащиризон и вода 5-6 градуса ми е било най- комфортно с термо клин + поларен долнище + снобордистки гащи (с вата) .3 часа откарах без проблем .
http://www.hikosport.com/flamengo-58/ С това само отдолу ми беше добре докато се спарих
Успех!
Last edited by rimohit on 24 Nov 2010, 14:38, edited 1 time in total.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

От втори човек вече получавам подобен коментар за неопрена, че не топли толкова колкото ми се иска...
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by minimiro »

Еми принципа на неопрена е че пропуска малко водичка, един тънък слой между неопрена и кожата, който се затопля от тялото и той ти топли всъщност, материята над този слой е всъщност изолация....

Затова неопрена требе да е по тялото, отпуснат ли е, губи се ефекта, пропуска твърде много вода веднъж, и водата почва да си циркулира свободно втори път.....
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

В моя случай е зад гащеризон и няма как да се намокри. Приятели изразиха съмнение, че ще изолира толкова добре, колкото полар. Е, няма как да знам :-) Ще взема долнище и ще пробвам. Дет се вика - сега е сезона.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Облекло

Post by anastas_peykov »

Неопрена е за далдисване. На сухо е гадост да се носи. Плуваш в собсвените си сосове. Моя го обличам само в краен случай щото с него ми е адски дискомфортно. Ползвам го за каяк щот е най-евтиния вариант и не ми се дават 1000 кинта за сух костюм.Като имаш хубав гащеризон слагай повече дрешки под него и това е. За неопрена забрави. Ебаси кефа дет ще е да ловиш риба с облечен в неопрен :)
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

Ами, като ме изреже кръста и собствените сосове ми се струват по-добрата алтернатива :-) С термобельо под неопрена се надявам да не е чак такава драма, а и аз не се потя много в студената вода. Не се движа толкова активно, колкото ако съм на каяк. Намерил съм едно долнище от приятел и ще тествам - с неопрен и после с 2 полара (евтин от метро и марков). Все едното от двете ще е ОК. Благодаря на всички за помощта!
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Облекло

Post by Pecata »

"РИБАРИТЕ" , що не пренасочите човека към вашия сайт?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Облекло

Post by manev »

Pecata wrote:"РИБАРИТЕ" , що не пренасочите човека към вашия сайт?
"св. Петре" остави човека бре...
Графа беше превел някъде една статия за видовете облекло и изолации, така че по-скоро го насочете. А така като го гледам най-вероятно ранна пролет ще се изтича за един сит он топ ;) Не ви ръчка да ставате рибари или робохващачи а ви моли да споделите личен опит. Аз нищо не мога да му кажа по въпроса, въпреки че първото ми "защитно облекло" беше от Анцуг и вълнен чоропогащник :) както на много други по това време ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Облекло

Post by graf_bezuhoff »

Еми те и двете статии са в тази тема - на първа страница и на втора... Ама аз не виждам как ще стоиш неподвижно 4-5 часа на студа и няма да измръзнеш. Говоря за екипировка, която ни е по джоба...
pbalinov
Posts: 9
Joined: 23 Nov 2010, 18:25
Location: София

Re: Облекло

Post by pbalinov »

Пецата, изчетох мненията в темата внимателно. За съжаление такива като теб има във всички форуми. Какво друго да кажа...

Благодаря на хората, които споделиха!
Post Reply