Аптечка за Първа Помощ

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Първа Помощ

Post by graf_bezuhoff »

Много разглеждах по магазините за каякарска такава, но все не мога да се прежаля - тези, които се продават в Бовец и не само, не ми се сториха достатъчно водоустойчиви, пък и в тях имаше 5 марли и 5 лепенки дето се вика. По туристическите магазини не са особено компактни, въпреки че имат повече неща като игла, ножица и т.н. Медика са пуснали мини аптечки за различни случаи - изгаряне, ухапване, туризъм и пр., но разбира се кутийките са картонени. Има ги по аптеки и хипермаркети.
Аз разбира се, си направих собствена от аптеката - в една кутийка за сандвич натъпках всякакви лекарства от първа необходимост, плюс лепенки, марли и пр. (не ме питайте колко трудно може да се намери турникет за кръвоспиране, а за малко парче памук в стерилна опаковка - те такова животно нема тука) и я нося в сухото отделение на туристическия каяк. Струва ми се разумно да отделя специално за нея една суха торба за в другата лодка.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Аптечка за Първа Помощ

Post by greenhorn »

При последното спускане по Стара река ме хвана нещо параноята и пътьом спретнах аптечка, каквото се сетих взех от аптека в Търговище - бинтове, марли, една пудра антисептична и донякъде кръвоспираща, кислородна вода, добавих и запалки две - магнезиева и нормална, упсарин, антибиотичен мехлем, памук. Това го наврях в една малка суха торбичка, която събра и дъгтейп+застраховката ми. Турникет така и не намерих в аптеката, но пък имахме колани:) Не се наложи нищо от това да ползваме, за радост!

От лятото се канех да спретна аптечка, под влияние на Манев и Милски и разказите им за аптечката на Филип, доколкото си спомням, и колко е важно да я имаме:)

п.с. Сетих се за един трик от казармата - сцепиха ми пръста доста добре, кървя си порядъчно, и един стар воиник сцепи цигара и ме наръси със тютюна и - веднага спря! Не знам доколко е ок ако е голяма раната, но за малка рана работи перфектно!
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Аптечка за Първа Помощ

Post by Pecata »

Може и в "суха" кутия да се сложат разните му там нещица, стига да може човека да си я позволи, че са по-скъпички и мястото в лодката, което понякога е ограничено.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Аптечка за Първа Помощ

Post by greenhorn »

Мии много обемно, ако за това дето наврях в сухата торбичка трябва да е кутия то щеше да ми заеме повече място. А така си я слагам където искам по лодката.
Post Reply