Избор на водоустойчив смартфон

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Избор на водоустойчив смартфон

Post by greenhorn »

Дойде време да пенсионирам легендата и да си избера ударо и водоустойчив смартфон.

Дайте някакви предложения - не търся голяма изгъзица, да не тече и да е здрав.
Бях се насочил към Samsung Хcover, но имам спомен след един Черни Осъм как Стоян го сушеше в кръчмата.

Споделете моля от кои модели и марки сте доволни.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Избор на водоустойчив смартфон

Post by minimiro »

Няма толко здрав и водоустойчив телефон дето да не моем да потрошим и удавим :)
Самия ти строши твоя след скок, под вода на Горна Росица.... аз удавих няколко пъти Галакси Актив 4-ка накрая му пръснах дисплея и панела :D
Ако очакваш един андроид със сравнително голям екран да е по-корав от сегашната ти орехотрошачка - забрави :)

Като цяло X-коврите, галакси Активите, CAT-овете и даже и на живко тая новата джапанка, за херметичност разчитат на една тапичка върху USB портовете си.
Новите Галакси S серии, поне са премахнали този досаден момент. Вече са си херметични по подразбиране без допълнителни тапички уплътнения и капачки. Сертифицирани са и в солена вода. НО.... проблема с трошливостта на екрана си остава, ако ще не горила глас 5 ми шимпанзе джам да турят, изпускането върху речния камъняк неминуемо води до трошене. Което автоматично решава проблема с херметичността :)
Да не говорим за скъпо ;)

Така че, на практика всеки телефон с добър херметичен и сравнително удароустойчив кейс, на практика върши същата работа.
И при строшаването му (не дали, а кога) поне загубите са сравнително пренебрежими :)
Post Reply