Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

Post Reply
enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Post by enravota »

Здравейте.

Не знам дали темата е за този раздел, моля ако не е няки да я премести където трябва.

Имам малък спортен автомобил с 2 врати и гладък таван с много малка площ.
Съвети и идеи как точно и дали изобщо е възможно закрепването на каяк върху такъв автомобил?
То и да сложа багажник, ще са прекалено близко релсите една до друга. Въпросът е може ли да го върза направо за тавана с някакво одеяло под каяка например? И да го стабилизирам с още въжета за предните и задните капаци на колата. Ще е тотално циркаджийска история, но нямам никаква опция друга.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Post by Pecata »

Там за където си се запътил, с малък спортен автомобил ще ти е меко казано твърде трудно!
Понеже и аз нямах багажник подлагах под лодката две парчета стиропор и я връзвах през вратите, с малката подробност че моя покрив е достатъчно голям защото карам ван. Единствения проблем беше, че ако завали по коланите се стича вода и ти тече във врата. :D
При теб може да стане по същия начин или да си сложиш багажник и допълнително да вържеш предния и задния край на каяка някъде за броните за да не се върти.
Другия начин е да се комбинираш с някой с по-голяма кола и да ходите двамата.
И третия е да си купиш по-голяма кола. (Продавам една) ;)
enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Re: Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Post by enravota »

За съжаление към момента това е колата, с която разполагам и няма мърдане.
Знам, че ще е много трудно и тясно, но желанието ми да греба ще компенсира всичко останало.
А и в крайна сметка трудностите са за да се преодоляват. Един малък таван няма да ме спре :D

Положението при мен е подобно, като моята кола е дори още по-малка.

Image
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Post by Pecata »

Точно това от снимката която си постнал имах предвид.
Лошото е че обикновенно се носи и доста багаж - палатки, спални чували, екипировка и т.н. - и малката кола е малко неудобна, особенно ако не си сам.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Превозване на каяк с автомобил с гладък таван

Post by greenhorn »

И ето пак предимството на сит-ин-а - ако няма място в колата багажите може да се сложат в каяка ;)
Post Reply