Трион?

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

Post Reply
loop
Posts: 45
Joined: 27 Nov 2013, 16:16
Location: София

Трион?

Post by loop »

Може ли предложения за подходящ трион?

Трябва да е сгъваем и сравнително къс, за да може да се носи в лодка.

Намерих това, но не мисля че е най-подходящото, защото е ограничено от двете страни и няма да може да реже по-дебело дърво:
http://barin.rskcompany.com

В неделя ползвах едно, дето изглеждаше подходящо, но ми се откинаха ръцете от стъргане и после ми беше тегаво гребането - искам по-добро :). Прикачена е снимка.

Моля, ако сте попадали на подходящ инструмен за целта, споделете. Ще е готино да имаме оптимален инструмент за бързо разчистване на речни корита от паднало д'ръве :)
Attachments
image.jpg
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Трион?

Post by MILS »

Трона на снимката е много добро решение само дето не носи много на вода. Трябва да се транспортира в суха торба и след употребе да се подсушава . Иначе с него с малко повече упорство можеш да пребориш доста дебели дървета. Ако ли не значи работата е за резачка или мачете;)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Трион?

Post by minimiro »

+1
за мачетето...

има едни закривени, на фискас, дълго е към половин метър...
неръждаемо е, мое го нАвреш зад седалката под възглавниците, и с малко упорство бая стволове сме събаряли....
ся мине ли 20-25 санта диаметър само компактна резачка в суха торба върши работа :)
loop
Posts: 45
Joined: 27 Nov 2013, 16:16
Location: София

Re: Трион?

Post by loop »

бат Миле, бая упорство му требе на туй от снимката - не ст'аа. Брадясаха колегите на отсрещния бряг докато им се потих. Чапраза му калпав (навътре), късичко. Пък и ясено-образните дето ги рязахме са тегавички - яко твърди и смърдяха на кисело, докато ги рязах. Ужким тънки - под 20 см, ама над час и половина ни отрепаха двете. Да не говорим че така ми отмаляха ръцете че после гребането надолу ми беше тегавичко.

С този моя ще трябва да сме цял отбор и на смени. Заеби, не ти го пожелавам.

Този от линка (http://barin.rskcompany.com) може би ще е по-добър, но пък той е затворен и ще работи само за по-тънки - по-скоро отворен сгъваем ми се ще да е - като тоя от снимката, ама по-дълъг и с по-добър чапраз. Ясно че му трябва обслъжване и дондуркане (сухи торби, сушене и т.н.), ама час и половина за две нищо и никакви дървете е абсурдно - трябва по-ефективен ръчен инструмент.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Трион?

Post by MILS »

Аз само споделям опит.Не че съм главния каякар-ДЪРВОсекач:). Разглобяемото трионче има сглобка ,тежи и то късичко, а дръжката ще и ти пречи допълнително.
Колкото до мачетето единствения ми опит беше с на Ясен едно мачете дето рязахме на Кресна едно дърво има няма 40 -50 сантима диаметър.За два дена го резнахме като с гелотина .После 10 дена имах прижки на ръката та бях сексинвалид.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Трион?

Post by minimiro »

Е го'в'на вашото :)

Fiskars X3

Image

мноо е зло
:twisted:

Image
loop
Posts: 45
Joined: 27 Nov 2013, 16:16
Location: София

Re: Трион?

Post by loop »

МММ. че хубууу :)

Фискарс шъ дойди правилна марка за подобна "екипировка":
https://www.nika.bg/trion-s-fiksirano-o ... -sw84.html
http://www.emag.bg/gradinski-trion-fisk ... DTPWXBBBM/

и варианта с кобура и сгъваемия ще седят чудно в бидона над балаоните. Със сигурност ще искам да им видя чапраза преди да дам близо 100лв. Този Гарденския, дето го имам и го снимах по-горе изглежда готин, но не ми хареса как се справи ...

за този сезон, тези реки дето имат нужда от "прочистване" май поизтекоха, но за следващия се виждам по-добре екипиран ;)
dare__devil
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2015, 15:05

Re: Трион?

Post by dare__devil »

На фискарс трионът е добър от линка в ЕМАГ. Фискарс имат представителство во София, където цената е доста по-различна. С оглед на факта, че това ми е второ пост няма да давам повече подробности, да не ме помислите за агент :)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Трион?

Post by minimiro »

Ей не спрехте да се мъчите с глупости :roll:

е тва мънинкото брадве е в пъти по-ефективно от тия манЕнките чекийки ;)
480 гр. неръждаемо
Screenshot 2016-01-22 21.16.47.png
жълтата е 228мм
черното 335

;)

П.С. и двете ги има в е-мага с търсене по ключова дума fiskars
dare__devil
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2015, 15:05

Re: Трион?

Post by dare__devil »

Имам лявата, прекрасна е :)
Post Reply