Келешко трофи 2011

Moderator: vandobrev

User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Келешко трофи 2011

Post by PitaRamos »

Здравейте на всички, които ползват "сухия" период за велосипедизъм ...ммм..ммм
Тази година по случай "Трофи 2011" водите са мътни.
Главният ТРАКЕР е леко възпрепятстван, но се надявам да спретне някое тракче, дори и от архивните.
Гурутата в тази сфера са повече от ясни, така че МАСТЪР направи нещичко по въпроса, моля, а от мен може да очакваш пълно съдействие...омммммм.
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Велосипедизъм

Post by PitaRamos »

Здравейте отново.
Иска ми се да Ви кажа основно каква е целта на "Трофито"- а тя е именно да покараме по родопските баири и да се позабавляваме.
На тези, които искат да се включат и им е за първи път, мога да добавя, че става въпрос за каране на велосипед, но трасето е предимно планинско- има от всичко по много: каране по асфалтов път, каране по пътеки, усилено бутане по същите и спускане. Трасето има и леки и доста корави участъци, така че предимно се изисква издръжливост от участниците. И това не е учебно занимание...очаква се от всеки да си осигури читаво превозно средство с необходимите атрибути за неговата поддръжка и първа помощ /имам предвид гуми, лепенки, някое друго ключе и помпа/.
От гледна точка за личното оцеляване е добре всеки да има по-есенни дрехи, леко планински обувки и раница по време на преходите, която съдържа ВОДА, дрешки и леко хапване.

Що се касае за маршрута тази година...стартираме от Момчиловци на 22.09.2011г. преди обяд, посока язовир Кърджали и финишираме в Асеновград. Не мога да Ви дам повече информация, защото трака за деня се обсъжда вечерта на по бира.
Идеята по организацията за броя участници и начина за стигане до Момчиловци е още под въпрос, за което предлагам: Ако искаме да си улесним живота, да се заявим като - кой ще дойде, в колко часа може да пристигне в Асеновград на 21.09.2011г. Идеята е да си оставим автомобилите в града и с организиран транспорт да стигнем до Момчиловци.
По отношение на велосипедите и тази година г-н Манев е създал удобства, а именно те ще бъдат транспортирани с бус от София, направо до старта. Същият бус ще ни съпътства, като ще превозва основно екипировката, защото не е удобен за транспорт на хора.
Ако има въпроси...ги очаквам във форума.
Моля заявките да се дават до Неделя вечер.
Естествено всеки може да участва със своя собствена организация, без да се съобразява с основната група.
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Келешко трофи 2011

Post by ivak »

Аз се заявявам :) Иво ,бат Здравко или както желаете :D Мога да тръгна на 21 следобяда,към 4ч.
User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: Келешко трофи 2011

Post by kali_pet »

Официално съобщавам за своето участие и аз - Кали :) Мога да тръгна в сряда, 21-и след 5.30. Айде, че нямам търпение... :dirtbike: :D
User avatar
borkata
Posts: 59
Joined: 21 Dec 2007, 20:58
Location: София
Contact:

Re: Келешко трофи 2011

Post by borkata »

Аз играя също от сряда вечер.
Когато водата ти дойде до устата - горе главата.
Bo_
Posts: 13
Joined: 03 Jul 2011, 22:48
Location: софия

Re: Келешко трофи 2011

Post by Bo_ »

И аз се записвам :) Имам една среща уговорена за 17:30 в сряда, но ако кажете, че тогава се тръгва, ще гледам да я отменя.

Доколкото разбрах си знаете маршрутите, но ако има нужда да се търсят карти или коордианти, мога да предложа помощ. Вижте и това, което има на сайта на Байкария
http://bikearea.org/marshruti-i-karti.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Боряна

П.С. Абе с палатките каква ще е организацията, че аз си нямам :( ...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Келешко трофи 2011

Post by manev »

Bo_ wrote:И аз се записвам :) Имам една среща уговорена за 17:30 в сряда, но ако кажете, че тогава се тръгва, ще гледам да я отменя.

Доколкото разбрах си знаете маршрутите, но ако има нужда да се търсят карти или коордианти, мога да предложа помощ. Вижте и това, което има на сайта на Байкария
http://bikearea.org/marshruti-i-karti.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Боряна

П.С. Абе с палатките каква ще е организацията, че аз си нямам :( ...
нема как някой да обяснява на келешите накъде да карат ... съответно и в сайта на байкарите няма нашите маршрути :)
Малко по точно давам целите
1. Ден:
Момчиловци-Баня Това сме го правили и е предимно с денивелация надолу.
2. Ден:
Качваме се до Гълабово и от там към яз. Кърджали. Реално се кара по левия бряг на Арда и се излиза над Дяволския мост. Който е виждал горе на баира едни каменни махали да знае че точно през тях ще минем. Този маршрут също е надолу като все пак трябва да се качим в началото до онези етапи с непроходимете храсталаци и пътеки.
Спиме на х. Боровица или на Яз. Боровица защото е важно да тръгнем навреме през третия ден
3. Ден:
Хващаме един черен път преди село Комунига в ляво. Сега взех информация за него и казаха че е лек и няма много сериозен наклон. Води се път който свързва стари села и трябва да ни закара директно към Белинташ и с. Мостово. Въпроса е че минава покрай Кормисож и не трябва да се отклоняваме от него. 100 % ще се разправяме с ловджии но в момента не е сезон за едри животни и би трябвало да сме незаконни всички вътре. Ще проверя по обстойно маршрута. Но който не е сигурен във възможностите си ще е хубаво да се повози на кола в тоя ден.
4. Ден
Мостово - Асеновград. Това става за всички защото е яко нанадолнище.
Сериозно се хванете да се окомплектовате и да се зарежат ненужните коли в Асеновград защото всяка година най-големия проблем са те. Трябва да пестим време защото ако тръгнете тепърва от Асеновград към Момчиловци в четвъртак сутринта имайте в предвид че пак ще спим на площада в Баня защото ще замръкнем по класически метод. Тъй че няма място за подмотване...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Келешко трофи 2011

Post by Lina »

дидо съм каде трябва да се появят колелетата зада се транспортират до момчиловци
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Келешко трофи 2011

Post by Lina »

пак съм дидо кои кво ще носи като къмпинг екипировка да не стане така че да имаме 4 маси и
нито една лампа за осветление
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: Келешко трофи 2011

Post by Lina »

бате Здравко купи ли лепенки и лепило
Post Reply