Велосипедизъм

Moderator: vandobrev

User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Велосипедизъм

Post by sto100jan »

Понеже много каякари са и велосипедисти не е лошо да си споделяме тука , дет се вика . Ето например нещо от мен - бяхме с шеф-диригента на маунтин байкърския сайт по Беласица http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -travel041" onclick="window.open(this.href);return false;
В тия пътеписи има и подробности за маршрутите , гпс -тракове , места за настаняване - могат да са полезни :)
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Велосипедизъм

Post by jorji »

много го буташ тва колело бре :D

иначе за маршрутите... тегава работа, колкото пъти да съм ги питал за някои места които не познавам, толкова пъти съм удрял на камък (:
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Велосипедизъм

Post by sto100jan »

Еми като не може да се караа....
Иначе - защо , я виж например тук какви упътвания си даваме http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... &start=480" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Велосипедизъм

Post by kayaso »

що се отнася ди Рила, Пирин и западна стара Планина - поназнайвам разни маршрути... та ако има нужа от информация - аз съм насреща! ;)
Освен това, като настанат августовските жеги и в реките има само камънак, високите пътища на Рила са добро спасение. Надявам се да заформим групиччка и да покарваме чат-пат.
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Велосипедизъм

Post by jorji »

едно каякарстване по водите на широка поляна с елементи на обучение(за който има нужда) и велосипидиране на голяма и малка сютка(примерно), май ще ни дойде добре а ? нз дали има няклой който не е ходил в района, но там утрините са уникални. А що се отнася до спасение от августовските жеги... по-добра алтернатива няма (:


ПС: аз неска заминавам на там, утре ще ги кача и ще дам маршрут ако проявите интерес
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Велосипедизъм

Post by sto100jan »

* Edit post
* Report this post
* Reply with quote

Чики-рики 3 държави и 2 езера за 2 дни

Postby sto100jan » 25 Aug 2009 23:45
Днес със Сашо си спретнахме хубав план график за събота и неделя , а именно за два дни да повъртим курортно в 3 държави , и да се изкъпем в две езера . За кво става въпрос :
-в събота раничко сутринта хващаме влака Благоевград -Кулата в 5,43 и в 7,30 слизаме от него на Кулата . После с колелцата се пускаме в Еладата прелитаме през дефилето на Струма след Промахонас и отиваме на десния бряг на езерото Керкини , или още Бутковски гьол . Там си търсим плажче да се изкъем и изпечем , след което сенакляпсис тантафигис хващаме пътя за езерото Дойран . Пътьом си купуваме узаки и рицинаки , (ах , кардя му :eyebrow: ) които ще ни бъдат основно вечерно меню . По някое време стигаме езерото Дойран( около 72км от Кулата) , където си спретваме плажен бивак , къпем се , пичем се ( матхя му :nuts: ) , разпъваме палатки , и къркаме като стари хипари на фона на залеза над езерната шир .
- на другата сутрин ставаме полека-лека , къпем се , пичем се , и след това влегваме на територията на Поранешна Югословенска Република Македония , и оттамо - право во град Дойран , кой се явува курортна населба на Републиката . Во Дойран ке побараме бурекчилница да апнеме по еден убав жешок бурек ( много са вкусни , да знаете ) и да се напиеме по едно македонско кафе( дето ние му викаме турско , а гърците , съответно - гръцко :D ) . После хващаме пътя за Струмица , катерим един баир при Валандово , и се спускаме в Струмишкото поле . Ке влезнеме во градот , кой се слави като най-убав во той дел на Републиката Поранешна Югословенска Македония , ке се прошетаме по чаршията , ке се напиеме по уште едно кафе , и ке се вратиме во Бугария , земя пълна с добрини . Там вече , ще отидем в Петрич и ще си хванем влака в 17.05 , или ще отидем на Рупите да се покиснем патриотично в топлите басейни , и да си хванем влака в 20,59 . Общо за деня са около 60 км.

Няма да има особеи натоварвания , аз лично ще си водя и жената с нейното колело . Малко дрешки , малко храница , палатка , шалтенца и чувалчета плажна дебелина - всичко това се събира в малка раница . За Македония май не трябвало вече задграничен паспорт , а можело само с лични карти да се минава , ама ние ще си вземем нашите . Та така .... на който му се идва да заповяда , защото колкото повече - толкова повече , дет се вика , а и по-весело е :smokin:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Велосипедизъм

Post by graf_bezuhoff »

Стенли, а тези езера за каяци не стават ли?
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Велосипедизъм

Post by sto100jan »

Стават , що да не стават . Керкини е някъде 15 км дълго и има много водни птици . На гугъл мапа се вижда едно кейче с лодки на него . А Дойранското езеро е около 5 км дълго , по средата му минава границата м/у Гърция и Македония , и съм слушал , че там македонците си карат сърфове , така че защо да не може и каяци . ДОйран е много плитко и водата му е била перфектна за къпане . Товариш лодката , взимаш бат Сеньо и юруш на маслините :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Велосипедизъм

Post by sto100jan »

Ай , че хубаво стана велоуикендчето , айааааа :mrgreen: Който дойде - спичели , който не дойде - ....... Симитли :D
Ето и малко снимки http://sto100jan.snimka.bg/travel/ez-ke ... 416460.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе - и узо пийнахме , и рицина , и бира ,,Златен даб" .... - въопбще - кеф :mrgreen:
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Велосипедизъм

Post by Svetlio »

Евала бре Стоянчо
Post Reply