Сигнали в реките - според IRF - и отново за категоризацията

Moderator: vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Сигнали в реките - според IRF - и отново за категоризацията

Post by kayaso »

Полезно е всеки да ги знае. Не само за рафтингуващите.
http://internationalrafting.com/wp-cont ... 010-V1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by genius »

Ммм...
Имайте предвид, че това е на IRF интерпретацията на сигналите. Само не намерих за цената на клиент на спускане как се разбират.
Аз съм виждал поне още две тълкувания, доста различаващи се.
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by kayaso »

ако ги видиш пак, пусни ги
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by manev »

genius wrote:Ммм...
Имайте предвид, че това е на IRF интерпретацията на сигналите. Само не намерих за цената на клиент на спускане как се разбират.
Аз съм виждал поне още две тълкувания, доста различаващи се.
Коле подсети ме да ти купя една биричка в четвъртък :rolling: Въперки че си Нещастник :drinkingbuddies:
Я се разберете с тия знаци по реката ...че аз освен средни пръсти и клетви друго незнам :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by genius »

При търсене за 'river signals' излиат доста.... ама рядко с картинки..
Ето един примерно:

http://www.open-canoe.be/index.php/safe ... er-signals

А на IRF има доста комични неща, като се загледаш
Сигнал "трябва ми хеликоптер", "Трябва ми помпа"
Signs should be repeated if understood. Т.е. знаците трябва да се повтарят, ако ви разберат.... Ако не ви разбират, явно такава ви била съдбата :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by manev »

genius wrote:При търсене за 'river signals' излиат доста.... ама рядко с картинки..
Ето един примерно:

http://www.open-canoe.be/index.php/safe ... er-signals

А на IRF има доста комични неща, като се загледаш
Сигнал "трябва ми хеликоптер", "Трябва ми помпа"
Signs should be repeated if understood. Т.е. знаците трябва да се повтарят, ако ви разберат.... Ако не ви разбират, явно такава ви била съдбата :)
Коле можеш ли да провериш какъв е сигнала за .. "Трябва ми хидравличен маркуч за помпата на съединителя" ... "Ако Мастъра е на работа, пратете ми го с хеликоптер" :) бааах мааму чак и на хели разчитат...ами ако им спре кабелната кво правят ??? вадят снимка на Милски ли :mrgreen:
...а този знак какво значи ???
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by genius »

Оспамихме ли и тази тема :) Ама нема как...

За сигнала не знам.. сигурно уточняват цената на курса :)
А на кабелната не разчитай, пълно е с "приятели" там, дори се опасявам че може и рафтинг гидове/сноубордисти да наемат вече.....
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Сигнали в реките

Post by manev »

...е няма как да не се оспами при условие че IRF е една от "най-любимите" институции на каякарите :) Местя темата в Рафтинг секцията където и е мястото. Нямам опция да сменям име на тема така че добави в заглавието че това е инфо на IRF ..да не вземе да си помисли някой че ще му пратим хели на "пералнята" напролет :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Сигнали в реките - според IRF

Post by MILS »

Йе :geek: н .ник, тия те изядоха с рамките . Да видиш до къде водят добрите намерения. Ти да ги образоваш те, йок аз тоя виц го знам по друг начин.
Тъй като си нямаме наши всеки от нас си ползва знаци които му дойдат на акъла : Манчо го демонстрира много добре:). "Прави така, значи е добре"
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Сигнали в реките - според IRF

Post by kayaso »

"спуках се от смех"! Дано не ви се налга...но понеже, нали сте големите карачи, та нема нужда. Само да ви напомня,че в форума има над 400 потребителя.

По шосетата у нас има знак "внимание, животни на пътя", което е непонятно за някой от Холандия например, но хората не се подиграват. Това , че в българската ПСС нямат дори свестни носилики, не значи, че хората в голямите планини не се спасяват с хеликоптери.

Форума става все по-труден за намиране на информация, и в този смисъл - все по-малко полезен. Забавлявайте се.
Коле, благодаря!
Post Reply