Още един новак (как се става келеш?)

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Медка
Posts: 1
Joined: 23 Aug 2010, 01:06
Location: Варна

Още един новак ;)

Post by Медка »

Здравейте !
Казвам се Цветин, на 28, от Варна. Отдавна имам някакво влечение към каяка, но в последните месеци все повече се навивам да пробвам. Засега нямам възможност да си взема лодка (това ще стане най-рано следващата пролет), но бих искал да се срещна с хора които да ме упътят, а и евентуално да погреба малко. Въпросът ми е следния - има ли хора от Варна или околията, които биха се навили да го играят "бавачка"? :D

Поздрави,
Цветин - Медка
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Още един новак ;)

Post by Pecata »

Виж си личните съобщения!
Ще ходя на Велека тези петък събота и неделя.
Ако имаш мерак да дойдеш обади се.
Ако има и други мераклии, давайте да се събираме.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Още един новак ;)

Post by rimohit »

От "наще" ще има поне трима .Единия даже май мисли от Бургас с каяка да ходи ама да видим ... :?
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Още един новак ;)

Post by Pecata »

Едни пичове от Русе ще имат организирано мероприятие и аз ще се присъединя към тях.
Имало и 3-4 свободни места, понеже няколко човека от Търново са се отказали.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Още един новак ;)

Post by manev »

Демо е на Силистар с едно ремарке лодки ;) .... нататък знаете кво да правите
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
nikopld
Posts: 42
Joined: 11 Feb 2011, 00:04
Location: Пловдив

Още един Келеш

Post by nikopld »

Здравейте...радвам се да се присъединя към БКО.От доста време разглеждам Форума ,но тази вечер се реших и аз да се се присъединя официално къв Вас.Надявам се да приемате още каяк-келеши(макар все още да нямам личен каяк,но надявам се това да се поправи тази година,а това е и задача номер 2 в семейството).Твърдо сме решили да се сдобием с такава лодка(даже ако е рекъл Бог нямам против и 2).Харесъл съм няколко лодки предимно за по-спокойни води като за начало...а ако се вдигне адреналина и ми се вижда скучно.....що пък да не се пробвам и по Струма...Миналата година имам няколко"рейса" в няколко язоввира с http://kayak.jacques-lemans.bg/upload/2 ... 4544-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; и ми хареса,на половинката също..(даже Тя повече ме надъха да купим лодка).Направих и един круиз в Морето пак с този Круизер Image От него и се запалихме за лодка...гледам и се услушвам за 2-ръка защото финансовото ми положение не в цветущо здраве :mrgreen: но ако не се намери ще се взима и нов....Ако има колеги около Пловдив или околноста и мислят да карат този уикенд да пишат...под ръка имам 2 лодки на други Келеши и мога да ползвам,а и гледам прогнозата за събота е 15-18 градуса :drinkingbeer: :drinkingbeer: :drinkingbeer:
Писането на Български с латински букви е като писането с лайна по стената-чете се но е гнусно.......
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Още един Келеш

Post by graf_bezuhoff »

Добре дошъл във форума. Келешлъкът не е форма на собственост ;) Тъй че, с лодка, без лодка - няма да те връщаме. За покупката - успех! От време на време в раздел Обяви се появяват предложения, а и нови лодки има откъде да се купят. За този уикенд - в правилната тема си писал, дано някой откликне да ти прави компания.
Петър Тодоров
Posts: 1
Joined: 03 May 2011, 06:54
Location: Пловдив

Абсолютен новак

Post by Петър Тодоров »

Здравей те. Незнам дали в тази тема е мястото за това ,което ше питам ,но ме извинете, нов съм...
Та- много ми харесва Вашият спот-каяк- и много искам да се науча да карам каяк. Незнам дали е нормално ,но карането в бавни води ми харесва повече. Но никога не съм карал. Аз съм от Пловдив и ми се иска да разбера дали в района има някъде такива меропрития където мога да се науча. Трябва ли да си накупя още в началото екипировка или мога постепенно?
Благодаря Ви предварително и ако има още нещо,което изпускам ,моля пишете..
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Абсолютен новак

Post by graf_bezuhoff »

Здравей и добре дошъл. Ще поумуваме и ако трябва ще преместим темата на правилното място.
Благодарим за хубавите думи и да - добре си се насочил към този прекрасен спорт.
Не е нужно да се оборудваш веднъж завинаги още в началото. Пробвай се първо с лодка назаем/ под наем. То закупуването на екипировка е един непрекъснат процес, таман си накупиш всичко и някои от нещата вече са за смяна.
При всички случаи абсолютно необходими, независимо твои или чужди, са лодка, гребло и жилетка. Ако караш бързи води - и каска.
За Пловдив не знам към кой да се обърнеш. Ако има четящи братя оттам, нека се свържат с теб. Иначе разгледай в сайта (не форума) раздела с Връзки. Там са някои от клубовете, с които партнираме.
Успех! И ако някое начинание ти допадне - България е малка страна, а като няма вода ние самите изминаваме по хиляда и кусур километра за едното каране.
SeaSpirit
Posts: 1
Joined: 08 Sep 2011, 11:43
Location: София

Още един новак (как се става келеш?)

Post by SeaSpirit »

Здравейте,
казвам се Владислав, от София съм, на 26 години. От скоро съм горд собственик на Tahe Marine SeaSpirit. Това е и първият ми по - сериозен допир с каяка като спорт и хоби, но от доста време имам желание да го практикувам. Ще ползвам каяка освен за продължително киснене/гребане из реки и гьолове и за спорт. Всеки ден, когато мога, ходя за час на Панчарево. Ще се радвам да се запозная със по - опитни каякари и каякарки ;) както и да се включа в общи мероприятия.
Post Reply