Туристи и програми

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Туристи и програми

Post by genius »

Аз искам да попитам, дали някой влага някаква мисъл изобщо в тези програми, които се публикуват за походите или просто всяка година се копира едно и също, макар смисъла отдавна да е избягал.
Ако се влага смисъл, то тогава защо се опитвате да затрудните хората да участват ?

Code: Select all

Поход Искър: Право на участие - всички клубове. 
Явно не се допускат неорганизирани туристи... а защо ?

Code: Select all

Воден поход по яз. Жребчево и р. Тунджа: ПРАВО НА УЧАСТИЕ - В похода могат да участват всички поканени клубове с неограничен брой участници, които имат добра физическа и  и техническа подготовка за практикуване на воден туризъм в бързотечащи води.Всеки екипаж се управлява от опитен капитан.
А ? Специалните избраници с покана... писмена или устна ? Капитана кои курсове трябва да изкарал и за доколко бруто тона трябва да има право ?

Пак от същия поход:

Code: Select all

ІV. НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ И УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ

Code: Select all

-Декларация за всеки участник, че умее да плува по образец – подписва се на място

Code: Select all

-Мед. бележка от личния лекар, че могат да участват в такива прояви
Сигурни ли сте че не пропускате нещо ? Я акт за раждане, свидетелство за съдимост...

Да не говорим, че и това със застраховката не е проблем на походите, но да кажем че има някакъв смисъл. Но пък да я искате поименна... може да си гледате работата. На някой групови застрахови не пише имената а и е безмислено като са повече от 100. Да не говорим, че не уточнявайки вида застраховка която е необходима, само си измивате ръцете, защото съм почти сигурен че повечето нормални застраховки няма да важат в случая.

Похода по Камчия и той не пада по долу... И това са само от днешния ден програмите.

Аз лично смятам, че просто не влагате смисъл. Не виждам какъв ви е проблема, та само клубове може да участват. А със изискванията за бележка от личния лекар и т.н. само се става за смях, още повече че на място няма и да се сетите да питате за това.

С други думи.. покана не се пише така.
От две години се каня да отида на такова мероприятие... ама явно и тази няма да успея да събера всичките документи.
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by Pecata »

genius wrote:От две години се каня да отида на такова мероприятие... ама явно и тази няма да успея да събера всичките документи.
Ха-ха-ха! Какава била работата. А аз през цялото време се чудех, що все те няма по туристическите походи.
Да ти кажа под секрет (тихо някой да не чуе) и аз никога не ги събирам тия бумаги и тескерета, ама се крия из шубрака и все минавам метъра.
Тъй че се излъжи някой ден да дойдеш, пък ако трябва заедно ще се врем в шумака. :orcscheers:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by manev »

Пеца Колето е прав и не е много смешно това което е написал. Има хора които се присъединяват към каяка чрез този форум и взимат инфото от него за чиста монета.
Не съм искал да подемам тая тема но от година две събирам впечатления от тия прояви и съм грандиозно разочарован. Елате на келешкия събор да видите как се организира събитие и после давайте остроумни отговори.
Там всичко е под час и се спазва стриктно като организация.
Аз лично втора година подред дори не намирам време да си видя лодката докато трае събора... то и ми я крадат за да се състезават с нея :)
С всички заявили участие се подържа постоянна връзка въпреки че не се е случвало досега да има промени.
Преди въобще да се започне някаква организация първо се звъни на линейката и полицията и после се определя какво въобще ще се случва.
Седмица преди датата всички заявили участие имат изготвена застраховка която им влиза в стартовата такса. Декларация също подписват.
Терена за къмпинг, парти и паркинг са три отделни неща и не се мешат под никакъв предлог.
Регистрация, спасители, съдии, стартери или общо коло 25 човека "персонал"
Всичко което е написано предварително се случва с помоща както на организаторите така и на участниците... и всички си тръгват с усмивка ;)
Когато за пореден път посетих похода по Арда който има 65 хиляди организатори и дати заварих една поляна на която на всички оскъдни равни места за палатки бяха паркирани като паметници една камара селски нискобюджетни Джипки и сабствениците им дори и не се сещаха че има и други които трябва да опънат палатките ...някъде някой събирал даже такса за участие ма няма да се хване малко да подреди. Никой не те пита кой си, къв си и имаш ли застраховка... къркат като обезумели до 5 сутринта и на другия ден продължават със същия дух във водата.
Една година стана от както онзи изчезна на Тунджа и жена му подпали чергите на хората около не го именно заради една застраховка.
Съжалявам че ровя в тия л..на ама "късмета" на туристическия каяк свърши преди една година и е време да се замислят някои хора...
Четат ги нормални хора тия наредби и си мислят че отиват някъде където има организация и отговорност...ама нъцки.
Както стана и с похода по Арда така и ако се появят подобни недоразумения със другите събития ще спрем да качваме инфо тук.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by Pecata »

Как ме караш да писателствам!
Аз на китайски ли говоря, че все не можете да ме разберете? (Хм, а може да съм някой неразбран гений) :rolling:
Смея се на цитата който съм сложил, а не на всичко което е написал Кольо!
Всеки с малко мозък в главата ще разбере, че Кольо е прав и тези наредби са пълни глупости, а и на повечето ни е ясно че се преписват всяка година. Напълно съм съгласен с него и го подкрепям. Освен това се причислявам към приятелският му кръг, а не към "предателския" :D .
Дойде ред да кажа, че и ти си прав и с теб съм съгласен. За съжаление трудно би се променило нещо в тези мероприятия.
На събора и партито с удоволствие бих идвал, ама все нещо става, а и София ми идва малко далече и няма подкрепа от другите варненци.
Информацията не е нужно да я спирате, ами гледайте да е вярна и да не стават недоразумения.
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by kris »

По повод организацията на всички (национални водни походи) да тя е на много ниско ниво.Но според мен не е лошо всеки да иде на тези походи най - малкото да види реката и да си свери часовника.Положението може да се подобри ако всеки наистина се постарае да събере точна информация там където е ходил, да направи карта на gps ако може и да ги пусне тук.Може би е време да се създадат нови клубове със съответните отговорности.В момента по клубовете по воден туризъм членуват предимно старите(величия) а те си знаят само своето.Аз в момента съм в процес на основаване на такъв и ще се радвам за повече членове.
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by anastas_peykov »

На тия мероприятия никой не иска документи, застраховки, медицински, такси , спортна форма...... Просто колкото по-малко легитимни участници в похода , по-малко отговорности.
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by kris »

Ако не те познават може и да ти поискат. Но в крайна сметка всичко е абсолютно проформа.Застраховките които искат са абсолютно не валидни при настъпило застрахователно събитие в неохранаям воден басейн
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by minimiro »

А принципно, за мое си успокоение, какъв вид трябва да е застраховката за нашия спорт?
При условие че ние нон стоп сме на неохраняеми басейни ;)

и тя покрива ли изобщо нещо?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by manev »

minimiro wrote:А принципно, за мое си успокоение, какъв вид трябва да е застраховката за нашия спорт?
При условие че ние нон стоп сме на неохраняеми басейни ;)

и тя покрива ли изобщо нещо?
да ти кажа честно Армеец ни правят някаква за ските зимата и срещу малко по-висока сума важеше и за извънпистови (неохраняеми) зони. Имахме и късмета да я пробваме и ни покри 4300 евра за извозване с хеликоптер плюс медицинските разходи. Тази година имахме по-малък като трудност инцидент и пак не са се опъвали. Навремето нямаше застраховки за рафтинг но в момента предлагат някакви. Дали важат ??? май никой не е пробвал за всеобща радост.
Тука най вероятно ще има разправии с изплащането но по-добре да не се стига дотам. Петко като паркира една кола с колелетата нагоре насред Бовец (словения) Филип го отнесе и натрупа колосалните 30 евра за медицинска помощ. Като се прибра тука не му ги изплатиха щото суми до 50 евро не изплащали..
Като се правят на ощипани организаторите поне вие си създайте култура за тия неща. Така или иначе "клубния" туризъм замира и това е чудесен шанс да се започне на чисто и като хората.
Николай като ходи на Арда събира група намира транспорт и си създава ред в лагера. Дори и мен и чича ви Светльо като се спускахме под студен кладенец ни "подреди" кой след кого да кара. Няма по-хубаво нещо от това... Веднага можехме да му теглим една ама гурото е направил организация и е хубаво да го уважиш ...за отношения говорим ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Туристи и програми

Post by genius »

@Манев Оффтопик, писане под влияние на алкохола, превишена скорост и незнам кво още... аз бих го изтрил и написал наново утре :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Post Reply