Минаване на граница

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Минаване на граница

Post by greenhorn »

Имаме идеи за разни трансгранични морски походи - от Румъния надолу, или от България - нагоре. Някой знае ли къде трябва да се пита за пропускателния режим - предполагам в Гранични войски, но дали някакви други разрешителни има нужда, или при ДИК нещо да се ходи? Някои каяци са над 5м, имаше нещо за лодки над 5 м че трябва регистрация - някой да знае как стоят нещата?
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Минаване на граница

Post by minimiro »

Митака от Раднево го е правил този маршрут... поне доколкото той разправяше границата я минаваш пеш, дърпайки си лодката на колесарчето....

чукни ми на ЛС ше те свържа с човека ако може да ти помогне с инфо... незнам дали е наоколо
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Минаване на граница

Post by rimohit »

Според комшията ми (стар яхтаджия ) дори над 4,5 щом е -регистрация
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
DIDO VN
Posts: 33
Joined: 14 May 2009, 16:31
Location: varna

Re: Минаване на граница

Post by DIDO VN »

То ще е голяма глупост да си регистрирам каяка заради 10см.:) Регистрираните лодки имат написан номер на носа.Гледал съм доста снимки на хора,които гребат къде ли не по света и до сега не съм видял някой да има номер на каяка.Тези неща май важат само за лодки с двигател и ветроходни.Обаче някакъв документ(фактура),който да удостоверява собственост на каяка сигурно ще трябва да носим.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Минаване на граница

Post by sto100jan »

Различни държави - различни дивотии . А пък в Поранешна Югословенска Република Македония като влизаш , на границата първо те гледат като отровени , после половин час ти пишат един документ , че внасяш превозно средство , а именно - ,,пластичен чамец со вредност 1000 евра" :mrgreen: , и на излизане трябва да го представиш с лодката на митничаря , да не би случайно да я продадеш и да ти спрат ДДВ - Данок Добавена Вредност :mrgreen: Горе-долу същото е и с колелата :ugeek:
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Минаване на граница

Post by greenhorn »

А това, което казва Дидо - документ за собственост? Каяка съм го взимал от ръка, нямам фактура.
Писах им на граничните, да видим дали ще отговорят нещо. Ще постна тук ако ми пишат.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Минаване на граница

Post by manev »

Абе не се ли научихте че колкото по-малко говориш и обясняваш на някоя граница толкова по-малко проблеми си създаваш. Румъния е членка на евросъюза и ако случайно нямаш монтирана картечница и лош поглед в очите не би трябвало да даваш никакви обяснения чия е лодката и за какво ще я ползваш ;)
Ако питаш някой граничар какво трябва да направиш то 100% ще ди даде невярна информация за колегите си в съседната държава. Свържете се с Николай Христов и го питайте. Това начинание България-Румъния го прави последните няколко години и трябва да е наясно...
И да не забравите да снимате и пишете като хукнете натам ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Минаване на граница

Post by anastas_peykov »

Дариел, влизаш на 12 морски мили навътре в морето и никой няма да те притеснява. Иначе такива трансгранични мероприятия имат смисъл ако има и румънско участие. Все ще издирим някои румънски съмишленици за цвят. Ама дай първо да обиколим нашето черноморие преди да се мисли за такива походи.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Минаване на граница

Post by minimiro »

12 морски мили *1,6 = 19.2км .... с каяк навътре.... и тръгваш успоредно викаш :lol:

доста смело предложение :mrgreen:

кратката справка показва че имаш само 3-4 часа влизане и още толко излизане.... тва без успоредното :rolling:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Минаване на граница

Post by manev »

anastas_peykov wrote:Дариел, влизаш на 12 морски мили навътре в морето и никой няма да те притеснява.
това мнение кандидатства да ми влезе в подписа на профила за 2011 ...като съвет на годината
уля се бе човек ..ще затриеш народа :shock:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply