забранени реки за воден туризъм

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Freeman_petrov
Posts: 12
Joined: 23 Jan 2010, 19:05
Location: Русе

забранени реки за воден туризъм

Post by Freeman_petrov »

Здравейте. Бяхме на устието на река Ропотамо в резервата /не сме сигурни/кадето вървят катамарани с изънбордови дивгатели за разходка на туристи и ни уведомиха, че трябва да прекратим разходката си с туристическите каяци защото е забранено :shock: . Някой наясно ли е дали наистина е забранено в коя част на реката и на какво основание или просто пречим на бизнеса с разходките. знаетели кои дреги реки или части от тях са забранени за разходки с туристически каяци или нормативни документи с които да се запознаем, че да не ни правят на будали като ходим там.Благодаря предварително.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by sto100jan »

На мен преди 3 години даже ми разправяха , че щели да ми конфискуват лодката същите ропотамски михлюзи . Просто ги дразни , че някой прави нещо без да им плаща , това е причината . По Велека карах около 1-ви май , пак преди 3 години , и не видях абсолютно никой , но на табелите също пишеше , че е забранено гребането със собствен каяк ( виж ,платен тур с някоя местна гемия може ) ,и въобще всичко е забранено . А на Караагач и Дяволска река пък не е забранено , но рибарите псуват , щото са се наредили един до един , и ти си им виновен ,че не могат да хванат риба .
Въобще , тогава се зарекох повече по Черноморието да не стъпвам , и засега си държа на думата .
А по Гръцкото черноморие нищо не е забранено - влизал съм с каяк по устието на Струма , по устието на Места поради неорганизираност не успях , но приятел беше с колело , а и на най-гъзарския плаж пред гъзарски хотел можеш да си паркираш каяка , и няма да се появи мечковидна мутра да те гони .
Миналата седмица на язовир в Македония стражаря на стената се скъса да ни кани да ни черпи кафе , а преди 2 години на стената на яз.Кърджали джандаря ни обясняваше какви сме престъпници , и как можел да ни арестува и прочие булшит моабети . Тая година на яз.Ивайловград ни псуваха пак рибари -говнари , лани Чачи го бяха хвърляли с камъни по Струма , и се беше бил даже с някакъв пиян ендемит .
Въобще , ако слушаш мен , не се занимавай с нормативни документи и прочие , ами по-малко гребане в Родината свободна , за по-щастливи мигове на вода .
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by anastas_peykov »

Абе ако искате да се кистене в солена вода идете някъде където сезона не е 2 месеца и не важи принципа "Ден година храни".
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by rimohit »

Най-готиния туризъм е у ладното време ....

По Велека не съм чувал за проблеми. На Ропотамо са ебаси педерасите... :evil:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by anastas_peykov »

Трябва да се яде. Всичко там а и в цяла българия е осверепяло от глад и затова е така. Между другото миналото лято ходих на Златни пясъци на разходка и едно зимане не повече от 14 годишно събираше вход 1 лев за разходка по буната , дори и даваше някакви билетчета. Умрях си от смях щото малоумните туристи си плащаха. На следващия ден разбира се го нямаше :)
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by greenhorn »

Хехе, това с входа за буната е готов мини сценарий за филм направо:)

Мен ме плашеха преди време за яз. Одринци, че имало охрана, че ще конфискуват каяка, и накрая отидох в ИАРА и ми обясниха, че всичко е ок, стига да не ловя риба по време на забрана. Може би да проверите в съответната община, дали имат право да ви спират да не влизате? Все пак има си органи, които да контролират и санкционират, частник може и да реши да се прави на велик, но е най-много концесионер, и то на малка зона от брега.

Не се отказвайте от черноморието, просто елате нагоре - досега съм нямал проблеми, Балчик, Албена, Болата, Крапец и Шабла - няма кой да ви спре там.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by manev »

rimohit wrote: На Ропотамо са ебаси педерасите... :evil:
Кой по-точно ? горските, морските или ханджиите. Не разбирам кой идва да ти се лигитимира и да те гони на някакво основание ...
няма закон за вдния туризъм и за да те спре някой да влизаш във водоем трябва да го има написано черно на бяло че неможе...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by graf_bezuhoff »

На Велека тази година никой нищо не ми каза. Е, обясниха ми да не паркирам еди къде си, защото съм им бил на пътя за зареждане с гориво. На едната табела текстът не е много ясен дали е само за организирани туристи, но пише, че в определения участък може да се плава само с немоторни лодки. То аз с моя кораб си минавам направо за организирана група де. По-важното е, че освен канута, вече се предлагат разходки с моторни лодки по реката. Едни големи дървени, подобни на викингски, с конски глави на носа. Което според табелата е абсолютно забранено. Моторните лодки имам предвид, не конските глави.
Миналата година на Камчия също нямах проблеми с корабчетата, вярно, че беше през май.
стоян
Posts: 41
Joined: 29 Jan 2009, 15:45
Location: Варна

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by стоян »

Ропотамо е резерват, и като защитена територия, закона казва че човек може да се движи само по маркирани пътеки. От друга страна Закона за водите иска да се плаща за ползване на водни площи, като не казва изрично дали става дума само за комерсиален туризъм (за това последното пиша по памет). Басейнова дирекция (Варненската в този случай) на основание предписание от съответната РИОСВ служба (Бургаска) издава такива разрешителни за определен срок от време (5 год.) с-у определена сума която е уж точно фиксирана. Толкова със законите!

Де факто само 3-4 лодки за разходка от тези по Камчия плащат, а всички останали там, на Ропотамо, Велека се скатават (по инфо от преди година). Та ако някой иска да кара на Ропотамо, да намери тел. на началството в резервата и да пита, едва ли ще откажат на няколко каяка от клуб Х (не от фирма Х) да си мокрят греблата. Тогава спокойно ще може да "нахрани" тоя дето иска да му конфискува коритото.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: забранени реки за воден туризъм

Post by rimohit »

manev wrote:
rimohit wrote: На Ропотамо са ебаси педерасите... :evil:
Кой по-точно ? горските, морските или ханджиите. Не разбирам кой идва да ти се лигитимира и да те гони на някакво основание ...
няма закон за вдния туризъм и за да те спре някой да влизаш във водоем трябва да го има написано черно на бяло че неможе...
В моя случей бяха мутри. Бях сам и "аргументите" им бяха силови. Същите хора , дето организаират риболов (има големи табели) на място дето риболова е забранен ...
Това преди 2г
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Post Reply