Топ - туристическо гребло

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Топ - туристическо гребло

Post by mitq »

Бая скъпичко ми се види
а за 90градуса може да се поспори все пак си е по важно да ти е удобно на мен поне до сега при силен вятър греблата не ми е било грижа а не греба на 90
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Топ - туристическо гребло

Post by rimohit »

и на мен.Толкова пари за кило не ми се дават.Друго ще да е :roll:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Топ - туристическо гребло

Post by rimohit »

Здравейте!
Събрах парички и си харессах едно от тези двете.Лошото е , че така по интернет да избирам е доста неприятно , особено като давам толкова пари за нещо , което съм видял само на рекламни снимки.Помолих по долните вносители за по детайлни такива но явно практиката е поръчваш-внасят .Е да ами ако не ми допадне... :oops:
За това ако случайно някой разполага с едно от двете гребла, или обикаля по магазините дето ги има или пък просто има възможност за по детайлна снимка ще съм му много благодарен.То е ясно че няма да имам шанса да го пипна .Поне виртуално да го разгледам преди да си дам парите.

1.Прижонско грблао - http://prijon.bg/view_product.php?id=51
2.Или http://www.bg-kayak.com/20/pcategory.html най -долното ,жълтото.
Предварително ви благодаря !То е ясно , че ще се черпи ...
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Топ - туристическо гребло

Post by rimohit »

Да се правят ревюта в този форум не е традиция за жалост.Е аз нямам претенция , че правя такова но ще разгледам малко по подробно новата си придобивка пред всички и ако дано това помогне на някоя лутаща се душа като мене в избора.
Предварителн осе извинявам ако нещо съм згафил от към форумни правила и ще се радвам ако е така да бъда коригиран.

И така .След делго очакване и аз се намерих.Тоест мисля , че намерих и своето гребло.Даже почти съм убеден.Да кажем 99.99%

Бях поръчал въпросното жълтичко гребло на фирма Carlisle модел Paddle Enchantment Fiberglass .Последното от
тези

Трябваше да дойде преди заминаването ми на палатка за да бъде пълноценна почивката.Разбира се по за кона на мърфи имаше някакъв проблем с доставката зараде отпуски зад океана ( надявам се че правилно съм разбрал) .В крайна сметка заминах без греблото. Въпреки това искам да изкажа специални благодарности на Петър и Герасим Дойчинови , които намериха начин в крайна сметка да ми го доставят на язовира .Нещо повече.В знак на извинение ми подариха и водонепроницаем сак .Вие сами преценете дали са свестни хора :wink:
Сега за греблото:
След като Герасим ми подаде добре опакования плик останах малко изненадан , заюото до последно мислех , че греблото е едноделно.
Оказа се двуделно.След като го разопаковах и погледнах изработката на тази вещ даже останах доволен от този факт.Двуделноста на греблото съчетана с перфектна сглобка помага при транспортирането и по никакъв начин не предполага усещане , чепо време на гребане че държа нещо със снадка.
Снадката позволява въртене на лопатите в три позиции. За лява , за дясна ръка и успоредни лопати.
Местата на хватовете са елиптични ( аз бих каза епилиптични - припадаш от кеф при допир) Но това е направено според мен със страхотна мярка .Точно толково колкото трябва ( според моите ръце) .
На тегло греблото повдигайки го го усещам по леко от старото ми .Но не нещо фрапантно. При развъртане на греблото обаче идва мегаразликата .Олекотените лопати придават прекрасен баланс .Може би при греблата не трябва да говорим за център на тежеста а концентрация или разпределение на масите.
Дължината , за която имах опасения , от 220 см ми се оказа префектна.Макар и да е дребна подробност има си рингове против стичане на водата , които даже рабоят.До сега не см грбал с сухи ръце. Лопатите в самия си край са удебелени и усилени. Има снимка за съпоставка .Много не си личи но са с по голяма площ от старото макар и не много.Площа на лопатата за моите нужди е предпстатъчна. Нямам представа как ще стои въпроса със някой тромав и бавен каяк но тогава непременно ще дойде компромис с теглото на греблото.
Определено това е вещ , към която трябва да се обръща внимание при транспортиране и не трябва да се ползва като кол за избутване на сал или гондола .
За мен просто прекрасно гребло .Имайки в предвид , че не провежда електричество. Точно това което търсих.
Ето малко снимки на греблото:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Поздрави! :D
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Freeman_petrov
Posts: 12
Joined: 23 Jan 2010, 19:05
Location: Русе

Re: Топ - туристическо гребло

Post by Freeman_petrov »

на Чачи греблата наистина са хубови и сравнително на добре цена ими и с по голяма дължина но по поръчка, няколко години гребъ с такова но за язовири и въобще за спокойна вода най добър сие струерат-лиминат старите най добри спортни гребла но мнаго трудно се намират
Pavel
Posts: 14
Joined: 13 Jan 2010, 18:17
Location: Ruse

Re: Топ - туристическо гребло

Post by Pavel »

Freeman_petrov wrote:лиминат старите най добри спортни гребла но мнаго трудно се намират
Имам един Лиминат в мазата, не го използвам от няколко години. Ако някой има интерес - да пише.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Топ - туристическо гребло

Post by Pecata »

Напиши колко е дълго, колко тежи, а ако има и снимка още по-добре!
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Топ - туристическо гребло

Post by rimohit »

снимки и цена (да се наредя на опашката и аз) :D
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Топ - туристическо гребло

Post by manev »

Тихомире внимавай с тва жълтото нещо с което гребеш че тоя мат`рял се оказа супер неуспешен. Пази го от камъните че мойто се строши като солета. Почти всички производители пуснаха от тая жълтата гад, но нещо афиф работа излиза. Не съм единствения който изрева от това, ама няма да коментирам производители и подобни
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Топ - туристическо гребло

Post by rimohit »

Мерси за предупреждението.
Те и прижонци имат такова.Като съдя по характеристиките е 1:1 .Вярно си е нежно и иска пазене.Фибростъкло ..лекинко ама крехко .Не става за оттласкване , подпиране по камъни и други ракива. Гледам да го пазя ,че си ме кефи и ми е много удибно .То при мен опасност има единствено ако се прецакам нещо в прибоя .
Ти как го ползва , в смисъл как стана инцидента .Ако не те мързи разкажи .Ще ми е интересно и полезно .
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Post Reply