Активността във форума

Реки, описания и статии

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Активността във форума

Post by enravota »

Здравейте, новак тук.

От известно време греба на Панчарево с каяк под наем, като вече назрява момента да се закупи личен.
Въпросът ми е колко са активно пишещите тук хора от София, от които може да се почерпи опит и да се присламчвам за гребане в околностите на София? Виждам, че от около година и нещо тази секция е много неактивна. Има ли надежда? :)
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Активността във форума

Post by greenhorn »

Най-много лодки накуп може да видиш и пробваш на гребен поход, мисля, че предстои долната Тунджа. Факт е, че замря малко тур. секцията на форума, не знам защо. Макар, че в реки като Тунджа, Осъм и подобни не се вкарват много дълги лодки, подходящи за море, примерно.
Може би да си решиш първоначално къде ще гребеш повече, а и винаги може Тъмната страна да те привлече (разбирай бързата вода) - тогава язовирно-морската ти лодка ще хване паяжина;)
miroslav.tonev
Posts: 2
Joined: 27 Jun 2017, 12:06
Location: Стара Загора

Re: Активността във форума

Post by miroslav.tonev »

Привет, нов съм тук и отскоро греба. Имам въпрос-на язовир Кърджали и (или) Копринка има ли от къде да наема сит ин каяк. Питам за тези водоеми защото съм от Ст.Загора.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Активността във форума

Post by greenhorn »

В Стара Загора имате силен клуб, най-добре да се свържeш с тях. https://whitewater-bg.org/forum/memberl ... ofile&u=56
В Нова Загора е клуб Тетида, https://www.facebook.com/Клуб-Каяк-Тури ... 1/?fref=ts
enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Re: Активността във форума

Post by enravota »

Гледах за похода на Тунджа, също и за Дунавския ТИД.
Иначе съм набелязал един универсален уж SoT каяк, който като за начало ще ми позволи да греба в спокойни води, море, че даже и според производителя до 4-ти клас реки.

Въпросът е в обществото, защото тия спортове най-готиното им е когато са споделени. Аз идвам от друг спорт - планинско и шосейно колоездене, и там сам не е забавно. Та предполагам и с каяка е така.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Активността във форума

Post by greenhorn »

В София каякарите се събират всеки четвъртък в Спорко, предимно каращите бързи води, но сред тях има и с туристически лодки.
Предполагам, че като се приберат от морета и отпуски ще се разпишат тук и ще се намерите.

А по въпроса за сит ин и сит он топ - твърдо съм ЗА Сит ин, ако ще караш сериозно рано или късно ще стигнеш до сит-ин.
Ето моите аргументи:
- Като владееш ескимоското обръщане си непотопяем
- По-бърз и маневрен си със сит-ин.
- Като цяло си по-сух, на СоТ им викат "мокрите дупета".
- Доста по-малко ти влияе вятъра
- Можеш да завиваш и с наклон на тялото.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Активността във форума

Post by Pecata »

enravota wrote:Иначе съм набелязал един универсален уж SoT каяк, който като за начало ще ми позволи да греба в спокойни води, море, че даже и според производителя до 4-ти клас реки.
Може би е универсален защото не става за никъде. :rolling: :rolling:
Не ми обръщай внимание, просто не харесвам сит он уТопия каяците.
enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Re: Активността във форума

Post by enravota »

Greenhorn, благодаря за инфото за срещите.

Иначе съм наясно със спора sit-in vs. SoT. Като начинаещ в момента за мен е напълно ок един SoT. Предпочитам да го взема, защото е на добри пари и да си обикалям язовирите, отколкото да събирам за сит-ин и да седя вкъщи :) Все пак съм начинаещ и ще ми пасне, по-натам живот и здраве ще взема нещо по-сериозно. Същия път съм извървял и с велосипедите, така че при мен това си е стратегия.
User avatar
коцето кж
Posts: 73
Joined: 25 Apr 2012, 10:12
Location: кърджали 0879477887

Re: Активността във форума

Post by коцето кж »

син он топа според мен е излишна стъпка освен ако не си рибар....
enravota
Posts: 6
Joined: 24 Jul 2017, 15:46
Location: София

Re: Активността във форума

Post by enravota »

Ще ме откажете накрая май от SoT.
Post Reply