Балони

Реки, описания и статии

Moderator: vandobrev

User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Балони

Post by genius »

manev wrote:
graf_bezuhoff wrote:Добре де - според вас производителите ли са развалили продуктите или за източна Европа изнасят по-ниско качество продукти? Т.е. ако се поръчат от друго място по на запад същия боклук ли ще е или производител друг трябва да се търси. Той въпросът си е малко риторичен, сега като се замислям...
Добър въпрос ама за източна европа никой нищо не внася и не произвежда ... все още сме със статут доближаващ се до куфарната търговия :)
Просто си става консуматорски бизнес като всички други ... жертви сме на картинките и теориите ;)
Кажи, бате, що щеш... да ти го похръчвам от Ивропата

ПП Предобряте с мрънкянето.. ти за една година яке или неопрен скъсваш, па очакваш балоните да са живи и здрави. Точно надуваемите неща са консуматив. А и не сме зад желязната завеса та да не можеш да си поръчаш, що ти душа сака.....


ППП Как па на мен или на Йована не ни се спука балон последната година :)

ПППП Те какво намерих докато зяпах по темата: http://www.northeastkayaks.co.uk/item/1 ... ?ref=17321
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Балони

Post by petkan »

И аз не помня от кога не съм пукал балон. Дори и да се пукаха като презервативи пак не звучи добре като оправдание. Да си удавиш каяка ми изглежда по-лошото решение на проблема.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Балони

Post by mitq »

и аз не съм пукал и губил, ни балон ни каяк не помня от кага
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Балони

Post by manev »

petkan wrote:И аз не помня от кога не съм пукал балон. Дори и да се пукаха като презервативи пак не звучи добре като оправдание. Да си удавиш каяка ми изглежда по-лошото решение на проблема.
Не мрънкям Коле ..просто констатирам ;) Майна им на балоните не ми харесва цената и ми се струва неоправдана и това че човек който държи да има балони на нащо дередже трябва да чака месеци за да му ги донесе някой ;)
Мойте дават фира защото тъпча багаж отзад и вечно ги спадам или местя. Предимно се откъсва маркуча от самия балон. Основен фактор е че и едно от резервните гребла е в мойта лодка и то може и да помага за това.
Уж на "майтап" го сложиш вътре и от тогава през пет спускания го вадя заради някой :) спадай вади тъпчи бутай подреждай ... и накрая Прассс :)
Ама е несериозно да караш без тях и им разкатаваш фамилията на тия дето трябва да ти гонят каяка по реката. На заклещена лодка под водата няма да помогнат много та даже и хич ама поне си направил опит да помогнеш ситуацията да не се стига до там.
Сега се сещам че на Амото ги загубих защото плувнах по бели искър и то се наби в едни камъняци. От напора единия се беше пръснал а други излязъл навън ... сметай къв зор виждат на такава бара пък на голям дебит вода не ми се мисли ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Балони

Post by genius »

Има една теоретична възможност, ако дадеш 52 паунда за балон, да е малко по-хубав :)
Аз лично не вярвам, особено като се има предвид на тия че рекламното им лице ( EJ ) ша рекламира и гевреци за бърза вода, само пари да му дадат :)

http://www.whitewaterthecanoecentre.co. ... 1441-p.asp
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Балони

Post by Pecata »

Аз пък искам да ви кажа, че доста отдавна ползвам един плажен пояс с размерите на автомобилна гума, дето струва 5лв.. Няма как да изпадне, защото обикаля задната подпора (махнах подпората, наврях я в пояса и така я монтирах обратно). Надувалника съм го нагласил да е зад облегалката. Досега не се е спукал, но и да се случи струва 5лв. Малка подробност обаче е, че всеки път измивам лодката отвътре за да нема миди, песъци, даюни и полета пълни с пустиня. Ако иска човек може да сложи нещо от едната страна или под него и тогава да го надуе. Под пояса ми е и резервното гребло.
Мислил съм си пояса да се смени с вътрешна автомобилна гума. Трудно ще се спука, но по-трудно ще се надува и изпуска, но при наличието на помпа (може и да е за колело) няма да има проблем, а и не всеки тъпче разни неща отзад.
Искам и да попитам, какво не им харесвате на тубите от минерална вода? Нищо не струват, здрави са и може да си ги сменяте през ден. Ако ти трябва място посмачкваш ги, тъпчеш квото искаш, а после ги надуваш и пак обратно. В моята сапунерка от двете страни на подпората се събират 2 туби по 11л. всяка в пълния им обем. Няма как да излязат, защото седалката и облегалката пречат това да се случи (така е в моята лодка), а съм сигурен че във всяка лодка ще се намери къде да се вържат за да не излизат.
Та поради тез причини, не мога да разбера за к'ви 52 паунда и к'ви 480 евра приказвате.

Айде отивам за една кърпа за да бърша плюнките дето ще ме оплюете. :D
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Prijon delirious и други опити за ремонт

Post by greenhorn »

Сигурно ще прозвучи като ерес, ама какво не им харесвате на празните бутлилки от минерална вода:)? Досега една не съм спукал, а инак имам и аз спраскан балон от миди и пясък на морето.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Prijon delirious и други опити за ремонт

Post by minimiro »

Антъй, след две спукани топки (от дебелите дето седиш и скачаш с тях), да дори и те се спукаха от пясък и миди, две туби празни от минерална вода и проблема е решен форевър :D
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Prijon delirious и други опити за ремонт

Post by vandobrev »

Проблема на тубите от минерална вода е че ако се наиграеш насред Рилска(както не веднъж ми се е случвало :rolling: ) може да ти артиса лодката заради няколко спестени левчета за балони. :shock:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Prijon delirious и други опити за ремонт

Post by minimiro »

В смисъл да ти излезнат тубите ли?
Ела изкарай мойте ако мойш........ Аз щот трее разглоба половин'та лодка, да махна скоростната кутия да отцепа двете полуоски и ча тогава моа ги измъкна с известни усилия и псуене :rolling:
Post Reply