7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Реки, описания и статии

Moderator: vandobrev

User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: Филми 2012

Post by kali_pet »

greenhorn wrote: ...
А ако някой има някакви базови познания може и да пусне тук инфо някакво?
Даро, не смея да твърдя, че много разбирам, но от последния курс на БЧК, на който присъствах преди две седмици разбрах, че има някои промени за първа помощ. Ти най-вероятно си наясно, но все пак .. :
Когато пострадалият е в безсъзнание, първо се проверява дали има дишане и пулс. В случай, че липсват се започва реанимация - т.е. изкуствено дишане и сърдечен масаж. Прави се първо едно пробно обдишване, за да се увериш, че вкарваш въздух на правилното място, а не в корема ;) след това - се правят 4 цикъла от 2 обдишвания към 30 сърдечни масажа (т.е. 2 към 30, преди беше 1 към 15). и така докато не дойде помощ .. преди да се пробвам на манекена, не съм и предполагала, че се изидква такава сила за сърдечния масаж .. facepalm1
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by MILS »

и така докато не дойде помощ .. преди да се пробвам на манекена, не съм и предполагала, че се изидква такава сила за сърдечния масаж .. facepalm1
- то си е строго индивидуално от размера на еарбеците на пострадалата:)
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by genius »

„ Внимавай, когато четеш книги за здравето, защото може да умреш от правописна грешка” Марк Твен
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by manev »

genius wrote:„ Внимавай, когато четеш книги за здравето, защото може да умреш от правописна грешка” Марк Твен
Аслъ как викат интеУегентните `ора ..това исках да кажа
minimiro wrote:
...пак да кажа, разумния човек е на принципа готви се за война пък нека да е мир, не мое се качиш в нова лодка и да се юрнеш, без да си проиграл, едно ескимоско поне или едно едно вадене на шприца....
Аааа това си е мой номер на всяка смяна на лодка :) първо виса надолу с главата и викам ... бааа са дали ще върже че не съм си играл ... и на следващия пациент установявам че пак съм си забравил въжето в старата гемия.
Не е имало случай да не пропусна и не е имало случай баш тогава да ми трябва въжето ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by greenhorn »

Kali, хич не съм наясно - аз затова се записах към Б4К-рите, да се науча, и да ме пратят на някой курсец ;)

Абе най-добре в кръчмата някой ако препие и припатка на живо да се демонстрира съживяване :rolling:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by anastas_peykov »

Абре тез възрастни чичковци от тоя филм трябва ли да се пускат по тази екстремна река?
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by graf_bezuhoff »

anastas_peykov wrote:Абре тез възрастни чичковци от тоя филм трябва ли да се пускат по тази екстремна река?
Дай боже и ние на тази възстраст да сме по реките и моретата, а не в старческия дом.
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by genius »

БЧК се пише, стига де
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by kali_pet »

greenhorn wrote:Kali, хич не съм наясно - аз затова се записах към Б4К-рите, да се науча, и да ме пратят на някой курсец ;)

Абе най-добре в кръчмата някой ако препие и припатка на живо да се демонстрира съживяване :rolling:
Мисля си, че може да се уреди :) Пияниците сме бол .. :rolling: :orcscheers:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: 7 минути под вода - оцеляване, спасяване

Post by manev »

anastas_peykov wrote:Абре тез възрастни чичковци от тоя филм трябва ли да се пускат по тази екстремна река?
Нищо и няма на реката ...проблема не е във възраста а в главата както винаги ...
В Австрия може да завариш 60-70 годишни чички да се пускат по места за които ние се пазариме два дена със себе си...
... тука Ескимоското от край време се счита за световен рекорд :)
Така е по целия балкански полуостров ама ми е писнало да го коментирам и вече преди да се поинтересувам кой клас е реката гледам първо с кой отивам и защо. Определено се уморих от "ентусиазъм" и държа да съм с хора които могат да ми помогнат, аз на тях също и да не се разправям с никой който 5 години намира оправдание за това че не може да ескимотира или има някакви душевни задръжки за да се справя с критични ситуации и да взима решения.
Реките в които се завираме в последно време не са онези които ни плашеха навремето. Нещата се по промениха и вече някои трасета може спокойно от хоби да се превърнат в бедствие...
... Не може да има хора които не ескимотират, нямат въжета и да няма поне една аптечка по лодките ... не може да има оправдания и сравнения.
Наистина се съберете и направете един БЧК курс ..не за друго а поне за обща култура. И си избийте това от главата кой на колко години е и кво прави ...
Говорил съм с Макаров да интегрират малко техния курс за спасяване в бързи води и да го проиграем през Юни месец на Струма. След това ще се опитаме да го "занасем" където трябва по другите градове ... Да видим дали ще стане ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply