Kayak Holding tour 2011

Реки, описания и статии

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

Скъпи ми пътешественици, тихомълком лятото наближава и понеже законите в Бг се промениха малко, хората трябва да си планират отпуските. Естествено повечето по навик се допитват до мене и ми се налага да отговарям на въпроси от името на всички. За тази година си остава същия маршрут като ми се ще по-средата да включим едно леко налазване на един район в Италия. Естествено и не ми се иска да пропускаме карането в района на Лиенц и фестивала там. Това ще отнеме повече от седмица и за това е хубаво да се уточним кой, накъде и защо.
Датите които излизат са в периода 16.07-31.07 Като най-близка точка си остава Бовец и после да се премистим в Трентино. След като видим че там няма вода да предприемем преместване на катуна в Лиенц и от там към София.
Вадете календарите и смятайте кой какъв му е ресурса. Не е нужно да става цялата организация за 2 седмици, както и не е нужно да сме непрекъснато заедно или някой да се съобразява с другите. Но е хубаво да не държим ситуацията на полусъединител за това решавайте и в четвъртък да приключи всичко ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

Дойдоха и първите въпроси на ЛС и ще дам малко уточнения.
Като за начало са нужни м/у 8 и 10 евро на ден за къмпинга.
За транспортни разходи в рамките на 10-12 дена сметката винаги е била около 100-150 евро на човек за горива и такси. Естествено това са стойности които са зависими от разхода на колата и броя пътници в нея.
Останалото като разход за храна, "бирички" и закупуване на екипировка определяте сами. За съжаление ще видите на място че цените на храните в магазините по тази част на Европа са почти изравнени с тези в БГ и освен ако не държите да притежавате специфичните нашенски лютеница и сирене ..почти се обезмисля големия шопинг. За качеството на къмпинзите няма какво да се коментира има условия по-добри и от личните ни вкъщи. В Бовец и Лиенц има условия и за друг вид туризъм така че на всички да им е интересно. За района в Италия нищо незнам защото не сме ходили.
Относно трасетата и пътя.
Отсечката София-Бовец е близо 1200 км. и се стига до там средно за 13 часа. Автомобилът ви може и да му липсва някоя от гумите но задължително трябва да е с изправна охладителна и спирачна система. Не е имало случай да не изври някоя кола до сега насред баира. Наклоните са сериозни и освен че трябва да се изкачите на тях трябва и да можете да слезете от там ;) !!! След това местенето е на дестинации не повече от 300 км. и се взимат бързо и безпроблемно. Не тъпчете ако можете колите до максималния им ресурс за багаж и пътници защото вече се е случвало да се връщаме с кола по-малко и ако стане пак така ...всичкия багаж и народ трябва да се разпредели по другите МПС-та
Относно реките и трасетата:
Всички познати ни реки там предлагат условия за спускане както на начинаещи така и за по-напреднали. Естествено те не са на едно и също място. Някои от тях се захранват от ледници и по-това време на годината имат навика да преливат рязко.
Миналата година го обясних преди да тръгнем...но или не ме чуха хората или забравят бързо.
За това ако не помните много може да си го изпринтите или запишете, като не забравяйте да си го четете от време на време ;) :) Защото го пиша (казвам) за последен път...
Никой от инициаторите на това ходене не е длъжен да се превръща в Гид или бавачка за амбициите на другите. Ние просто ходим там и предлагама на хората да ни придружат !!! Това значи че ще покажем по-лесните трасета къде са и ако ни се занимава ще ви придружим. За тези участъци които ни интересуват не поемам никаква отговорност и не ме интересува кой къде е тръгнал и какво иска. Все по-трудно мога да нося отговорност за мене си ...да не говоря и за други хора. Предполагам че и останалите главни участници в тая организация са на това мнение.
Възможно е реките да са с прекалено високи нива и вместо да карате ...само да ги гледате. Всеки си е отделил време и ресурс за това пътуване и не е длъжен да го пропилява за нерезабрани хора. Стадния принцип натоварва всички и не е нужно да си го причиняваме.
Така че събирайте се на "отбори" по интереси които сте навитаци да ходим и да се порадваме на хубавите трасета. Останалото е въпрос на време и добри прогнози за реките.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

ии така ...
Снощи поговорихме по темата и датата се заформи на 19-20 Юли. Предлагам сбора да си е на 20 Юли в къмпинга в Бовец. Аз съм по проект със Светльо и Петя с Нисана. Предполагам ще останем около 3 дена в Бовец и след това се местим в Трентино (вал ди сол) Там не вярвам да останем повече от два дена и след това бежжж към Лиенц. Някой ако му се споделя нашата "религия" да си прави сметка и да се включва ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Уговорки след курса

Post by graf_bezuhoff »

yotoks wrote:И тъй като почти всички видни карачи отиват на ежегоден тийм билдинг на Соча
Коле, сам те изоставихме на вълците!
Поздрави от "дружинката"!
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Уговорки след курса

Post by genius »

graf_bezuhoff wrote:
yotoks wrote:И тъй като почти всички видни карачи отиват на ежегоден тийм билдинг на Соча
Коле, сам те изоставихме на вълците!
Поздрави от "дружинката"!
О, графе, не се притестнявай :) Тъкмо ми остава време да уточниме взимането на властта.
Сашка отиде да говори с капитана на Радецки, да гръмне като дойде момента.
Растата отиде да уговаря новите фирмени шприцки "Ла коста".
С Чачи мислим новото име, за сега сме се спряли на "Българско Общество - Xикс".
Минимиро и Дарил още избелват каякара от логото, да не е толкова черен.
Останало е само Начев да смени портрето на началнико от стената и Стоян да се върне от Швецията да вземе властта (той там беше на уроци при внука на Гарибалди).

Поздрави :)

ПП Добро ползване на кавички от твоя страна :rolling:
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by genius »

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Пиши, пиши... по другите сайтове....
октомври иде
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

genius wrote:http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Пиши, пиши... по другите сайтове....
октомври иде
Информирах "приятелите" си че сме се прибрали с добър материал и подготвям почвата за голямата "изложба" ..даже вече имам искане от списание 360 за статия. Мисля да им я дам Октомври месец в статута си на "президент" в изгнание заточен в Албания ;) :birdiedoublered:
Иначе днес е понеделник и не е лошо да заобикаляте стадионите от далече :tappingfoot:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

Създадох галерии за реките които посетихме. Да видим дали ще ви се откъснат от сърцето малко снимки или ще пълним сураттефтера ... Не съм качил на Демо Черногорското приключение ..но той може и сам ;)
Ако нямата права да качвате знаете към кого да се обърнете ...
Соча
http://whitewater-bg.org/view/galleries/482
Исел
http://whitewater-bg.org/view/galleries/483
Дефе...водопадите и другите трасета
http://whitewater-bg.org/view/galleries/484
Тауернбах ...
http://whitewater-bg.org/view/galleries/485
Канала в любляна
http://whitewater-bg.org/view/galleries/486
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by manev »

мойте се на линия който има да дърпа че ще забърша някои...другите да добавят
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Kayak Holding tour 2011

Post by graf_bezuhoff »

Открийте на долната снимка колко души се опитват да отключат/разбият колата?
IMG_5626_resize.JPG
Захласнати по тучните алпийски ливади и неповторимия зелен цвят, без да искаме разбрахме тайната на тяхната поддръжка:
IMG_5916_resize.JPG
За съжаление закъсняхме да хванем в кадър "лайномета" в действие, но то беше брутално. Особено за едно чисто ново ауди...
Post Reply