Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Реки, описания и статии

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by manev »

Пускам инфо с обща информация за предстоящия похоТ на "Мокрите Вълци". По план аз ще съм наличен в Неделя 17-ти и се надявам и да остане време да покарам. Който стигне пръв да гледа да налази място и да предупреди "оня" на рецепцията че ще идват още хора за да не ни меша с тия младежките лагери в къмпинга. Предполагам ще издяним 4 дена и ще хукнем към Италия. За там си трябва цял ден път и не е добре да се закъснява. Който ще стига до там и после ще се прибира трябва да знае че е на 1400 км. от София и не е много лесно прибирането. Горивата са доста скъпи и трябва да се презапаси с тях. Пътя се дели идялно ако се преспи на къмпинг "пивка яма" който е до Постойна яма - Словения. Така може да се ползва деня и да се преместите привечер 400 км. по близо до БГ.
Реките в района на Мерано са сравнително смилаеми и има опция да се местите и в съседните държави. Една от основните която е в съседната долина Вал ди Сол е сравнително лесна но пипнете ли я пълноводна може да стане много тежка ситуацията. Има две трасета по нея и ще го мислим на място.
От там към Лиенц, който остане и ще видим на място кво ще правим. Има едни проекти между Мерано и Лиенц но досега все на "пръчки" сме попадали.
Давам линкове за да се ориентират тези които не са ходили. Правя го това за да е ясно предварително и да не се налага да се търсим по баирите. Моля ви проверете си информацията и не очаквайте някой да влиза в ролята на екскурзовод. Къмпинзите са поскъпнали на към 14 евра на вечер освен този в Бовец. Тотала е около 3500 км. пробег и по средно 15 евро на държава пътни такси.
Словения:
http://www.kamp-polovnik.com/ponudba/
Аз съм с децата и ще остана в този заради локацията. Ако се разпилеем по долината ще се гониме по стартовете.
Италия - Мерано Давам линк на тенис клуба който е част от къмпинга ... Жабарите мразят точните адреси и сайтовете, тъй че се ориентирайте по тенис клуба и хиподрума. Има и табели за него. В района има доста къмпинзи, но са ориентирани предимно за богати престарели немци с кемпери и на такива като нас им викат че са пълни и няма места ... демек ни гонят. В италия след 20:00 часа не можеш да влезеш и да се регистрираш в къмпинг. Тъй че който окъснее .. приятно спане в ябълковите градини или на хотел :) ... пробвано е
http://www.tennismerano.it/
Австрия - Лиенц
Този е ясен ... но все пак да го има за питащите. Надявам се да не са мега високи водите като последните години ...ама да видим. Ще хванем и фестивала в града.
http://www.camping-falken.com/
Ако има нужда от още инфо пишете ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by Ros »

Не съм ходила, но по спомен да се обадя - трябват ви и медицински застраховки, които да са със завишен риск за екстремни спортове....дет се вика на всяка манджа - мерудия ;) :)
User avatar
Todor Yakimov
Posts: 3
Joined: 30 Mar 2016, 21:12
Location: France

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by Todor Yakimov »

Мокрите Вълци ???
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by manev »

:) Пиши "нощните вълци" в Гугъл и ще видиш къв цирк си спретнахме с едни пътуващи рокери тука :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by graf_bezuhoff »

Добре сте го намислили!

Има ли някакъв шанс да се примоля на някой да ми докара една туристическа лодка от Бовец?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by manev »

Графе, много километри имам след това и не ми се стопанисва някой шлеп. Ако някой си тръгва директно от там може да го довлече.
Започват да излизат оферти в АлпинЕкшън-а ... Не се кумете че влака тръгва
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Алпи 2016 - похоТ на Мокрите Вълци

Post by graf_bezuhoff »

Мерси, нямах време да пиша, че преговарям с Фрейзъра.
Post Reply