Каяк Академия

Реки, описания и статии

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
valenti
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2012, 11:54
Location: sofia

Каяк Академия

Post by valenti »

Здравейте. От доста време си мисля, че би било хубаво да си имаме една Каяк Академия. И дойде време това да стане реалност. Имам пълната подкрепа на кмета на гр. Кресна. Даже ни се предоставя база в центъра на града и бус. От тук насетне аз ще се заема да подготвя 10тина деца, които да научим да карат каяк в бързи води.
Ще се радвам да ми помогнете с идеи и мнения по този въпрос
User avatar
коцето кж
Posts: 73
Joined: 25 Apr 2012, 10:12
Location: кърджали 0879477887

Re: Каяк Академия

Post by коцето кж »

с деца да се занимаваш си ...майката, иначе евала ако се получи...иначе от тук насетне 31,5% ще си мислят наум ейй ,що не го направих аз че ще има голяма далавера ,други 32.7 % ще викат -тоя пък що го прави, никва далавера няма...другите проценти ще помагат с каквото могат и така....
User avatar
valenti
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2012, 11:54
Location: sofia

Re: Каяк Академия

Post by valenti »

Далавера ще има. Надявам се до края на лятото да има поне 5-6 келеша, дето след 5г. да са на 19г и да са машинки.
:D После тези машинки ще се размножат по естествен начин и да станат 15 до другата година. И така нататък докато не почнем да се бутаме по реките. После ще вземем реките на концесия за 30г. и ще направим ВЕЦ-ове та да се спъват каякарите :rolling:
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Каяк Академия

Post by mitq »

Внимавай малко с термините че навлизаш в територии. Добре е да си мислим че знаем и можем много, но това не бива да го преценяме сами. Не е толкова лесно да не сгрешиш с обучението на някой, особенно на деца. Примери има хиляди и в нашите среди включително. Преди да се втурнеш в такова начинание и да понесеш критиките и поощтренията помисли трезво допитай се до тези, които са правили вече нещо такова. И си задай въпроса какво можеш, какво знаеш и достатъчно ли е то да се опиташ да го преподаваш на деца.
Надявам се да ме разбереш критикувам те за добро. Идеята не е лоша но не бива да се бърза за да не се развали.
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
valenti
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2012, 11:54
Location: sofia

Re: Каяк Академия

Post by valenti »

За това съм пуснал тема тук. Защото идеята е добра и не мисля сам да ги обучавам. Мисля да се допитам до всички, който иска да помага би било добре. Ако някой може да даде съвет, също е добре. Критики приемам без проблеми
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Каяк Академия

Post by mitq »

Идеята за обучаване и привличане на нови хора за каузата на каяка е добра НО. Кой как колко под каква форма? Имаме опит с опитите да направим нещо вече правено без да се допитаме, поинтересуваме, прочетем или каквото и да е. Трудно работи и генерира грешки. Светлия опит на Рафтинг движението.
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Каяк Академия

Post by manev »

Валка направи (напиши) си програма до къде искаш да стигнеш и какво искаш да отчетеш за даден период от време. Ограничи се като за начало до дейност на "хоби" ниво и ивенти свързани с популяризация и встъпителни програми за обучение.
Тежка е тая "корона" и трудно се носи като се изхвърлиш с гръмки думи и големи каузи. На много въпроси ще трябва да отговаряш и ще дадеш обещания които ако не изпълниш ... буквално ще се закопаш ...
Тъй че ай по полека и умерено
Изчисти и въпроса КОЙ ? прави тая дейност че в момента идеята има "лице" и е персонално твоя милост. В същото време опитваш да привлечеш подкрепа на сдружения клубове и тн. Те на са "еднолични" търговци и е хубаво да конкретизираш този въпрос.
Ние хората ли ще ти помагаме или ние сдруженията ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
valenti
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2012, 11:54
Location: sofia

Re: Каяк Академия

Post by valenti »

Да аз не искам да правя Академия в академичния смисъл на думата, а да се популяризира спорта. Идеята ми е да подготвя адекватни хора в реката. За по-сериозно развитие, смятам да се включат други клубове или хора. Ще подготвя кратко описание на идеята ми и с колко хора ще го направя. Относно КОЙ прави тази дейност искам да кажа - ВСИЧКИ /това са фирмите за рафтинг, ще ми помагате и вие БКО/ Не искам да се мисли, че аз ще направя всичко това или търся някакви дивиденти. Аз вече се занимавам с децата от Симитли и има ефект.
Post Reply