Наводнение Струма 4.12.2010

Moderator: vandobrev

User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: ...от пресата...

Post by vandobrev »

Току що го прочетох някъде и се сетих че трасето ни сигурно го няма вече :(
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: ...от пресата...

Post by genius »

Остави трасето.... барачка с лодки, дали още имаме :S
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: ...от пресата...

Post by minimiro »

genius wrote:Остави трасето.... барачка с лодки, дали още имаме :S
бе и аз тва съм се замислил от събота насам....

Некой тук спомена събота, струма?.....

и кат чета 5 метра повишение за последната нощ..... викам даже на жената аре наще изкараха пак рафтовете сигур...
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: ...от пресата...

Post by genius »

Oказа, че наистина е наводнило бараката... :S
Миле и бате Здравко са карали в събота... преди 5-те метра повишение и е имало __много__ вода. Целото трасе, барабар с носенето на специалитета за 40 минути са го минали.

Чекаме вече и очерците на очевидците :D
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: ...от пресата...

Post by manev »

genius wrote:Oказа, че наистина е наводнило бараката... :S
Миле и бате Здравко са карали в събота... преди 5-те метра повишение и е имало __много__ вода. Целото трасе, барабар с носенето на специалитета за 40 минути са го минали.

Чекаме вече и очерците на очевидците :D
Екипировката е наред на пръв поглед. Миле и батЗдравко се нахаках в момента в който реката очевидно започна да се вдига и да носи двуметрови дънери....та обяснимо са слезли за 40 мин. :D
Аз се отказах защото мразим придошли реки а и ме чакаше качване до хижа Мальовица привечер. В Дупница заварих пълна лудница от търчащи автотърговци спасяващи автокъщите си и екипи на гражданска защита. р. Джерман вече беше на нивото на пътя при детелината на Дупница и не забелязах че съседното насрещно платно е по-високо. Явно преминаващ камион е изтласкал вода към мойто платно защото тъкмо се бях загледал в Една вълна която стърчеше над нивото на пътя и изведнъж в цялото платно нахлу плътно количество вода с височина около 50 см. Първото нещо което си помислих е че се качи водата на пътя и тази вълна ще я хвана директно с колата :D ..определено се стреснах. Жалко за човека който е загинал в Кресна. Доколкото разбрах трасето и то е отишло но ще си го възстановим. Сега предполагам ще почнат едни ремонти на срутените брегове и догодина ще бъде "интересно" по Струма.
Незнам колко вода отнесох но прехвалената ми каручка прогизна и си осветка таблото като коледна елха насред пътя...освен че и спря да ускорява...да им имам високопроходимите и сигурни технологии. После се натъкнахме на пътеката за мальовица която беше станала на река и почти ставаше за каране.
Общо взето три пъти изсъхвах вчера ..сега се прибирам и пак съм мокър. Много шантав уикенд ...това са само дребни детайли от всичките простотии дето ми се случиха... Вчера още на старта на деня успях да блъсна насред Перник един голф 3 ...уцелих класиката от първия път :)
А Невен е неповторим както винаги. Продъни телефоните на целия холдинг за това спускане ..ама всички бяха нанякъде...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Филми

Post by ivak »

Ами ето малко снимки от Кресна, след пиковото покачване на водата.DSC_0142.JPG[/attachment]
DSC_0142.JPG
Това е малко след влизането в дефилето.
Attachments
DSC_0145.JPG
DSC_0144.JPG
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Филми

Post by ivak »

Това е пералнята и моста на въздишките
DSC_0147.JPG
DSC_0148.JPG
DSC_0149.JPG
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Филми

Post by ivak »

Ето и 2 от 4
DSC_0161.JPG
DSC_0160.JPG
DSC_0159.JPG
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Филми

Post by manev »

майко мила цела пролет дървета ще се вадят от реката ...
..съберете снимки и качете една галерия
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Филми

Post by genius »

:shock:
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Post Reply