За Трагедията по Тунджа

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

За Трагедията по Тунджа

Post by sailing »

Днес ми остана малко време , а и до сега не ми се пишеше нищо- бях се побъркал направо , и ме извинете за правописните грешки по надолу.

Това което ще разкажа по долу е през друг човек понеже не сам бил там по това време.

На 06.03 5 човека тръгваме с 4 туристически лодки от село Коневец до Сремските хижи ( Аз,Казаков,Митко от Раднево с единички и Миро и бат Петьо от Нова Загора с двойка). Христо,Явор и Люси(Людмил) решават да тръгнат от Елхово понеже не им се гребе с нас толкова време. Те са с два каяка за бързи води – Чопар на Приьон и един туристически – Кодиак. Реката е на максимум, на някои места се разлива , водата тече бързо .
Сутринта към 10 часа тръгваме ние 5-тимата с 2 коли, на едната е шофьор – Явор . Христо и Люси чакат Явор да се върне за да идат те до Елхово и да се пуснат. Ние към 11 часа ще тръгваме вече от село Коневец и предлагам на Явор да ни изчакат на Елхово понеже водата е бърза и те докато се оправят ние ще стигнем Елхово, и да караме заедно надолу. След един час някъде сняг почва да вали и си мислим че те са се отказали да карат. Някъде около 13-13.30 стигаме Елхово спираме за 10 мин. да хапнем нещо и продължаваме. Някъде след 30- 40 минути след като сме тръгнали от Елхово, Христина (съпругата ми) ми звани на gsma и ми казва ,че Люси се обърнал видели са лодката да минава обърната и него го няма и го търсят от един час.Ние от тук почваме едно гребане надолу, понеже няма излизане от реката където сме. И звъннах междувременно на бат Стойчо от Елхово и му казах че има изчезнал от нашите и ако може да слезе долу. Стигаме при тях максимум за час , като от мелницата след Княжевския мост караме до двата бряга и викаме и оглеждаме понеже не знаем точно къде е изчезнал. Като Миро и бат Петьо с двойката ги оставяме на Княжевския мост и те се прибират с кола до долу. Излизаме при тях и те ми казват че Люси още го няма. Вече разбрах ,че най-лошото е станало. Долу бяха Бат Стойчо ,Ванката, Христо – Джефера и Яна- всичките от Елхово. Звъннахме на 112 да ги уведомим за изчезнал човек в реката. Аз ,Казаков и Митко сменяме лодките с каяци за бързи води и тръгваме от там където са били заедно 800-1000 метра по нагоре. Пускаме се и стигаме да нашите , но от Люси няма и следа. От там продължаваме до моста на село Срем, като влиза с един каяк и Ванката от Елхово. Караме по двата бряга, някъде на 500 – 800 метра надолу намираме жилетката му разкопчана спряла се на едни клони. От там до моста нищо не открихме , излезнахме след него . След малко дойде и Ники Христов със Златко , те се спускаха от Ямбол до Коневец и щяха да идват вечерта при нас. Върнах ме се до хижите и след половин час някъде пристигна Гражданска защита от Хасково и Полицията.
Сега за карането на тримата. Решили да не тръгват от Елхово а от моста на Княжево, стига се до хижите за около 30-40 мин. Явор карал първи с Кодиак, Христо втори с Чопар и Люси трети с Чопар .Някъде около 800-1км преди хижите Христо влиза в една вълна и се обръща, и плува с лодката малко надолу и излиза с нея на брега без веслото , то продължава надолу. Люси минава с каяка до него и Христо му казва , че веслото му плава надолу . Люси ми махнал с ръка , че продължава надолу.Остават само Явор и Люси и на 100 метра преди да излезе Явор се обръща през рамо и вижда Люси след него преди бързея който има там , сега е само вълни и той завива зад островчето и излиза. И след 4-5 минути вижда каяка на Люси минава край брега обърнат и след още малко нещо като жилетка без тяло. В това време Драго излиза с колата да закара весло на Христо ,видялиго по шосето. Явор казва за каяка и жилетката и те продължават веднага с колата , дават на Христо веслото и му казват какво е видял Явор и той тръгва веднага. Христо минава два пъти отсечката с каяка и нищо , при първото минаване намира шприца на самия изход във водата. Веслото му беше заклещено в едни дървета от другата страна на острова който сега водата го залива.И почват да го търсят нагоре и надолу по реката, лодката я намират чак долу до моста на Срем спряла в някакви клони.
След като пристигнаха Гражданска и Полиция се разбрахме утре(неделя- 07.03) в 9 часа да почне издирването по реката.Полицията беше предупредила кметовете по селата на левия и десния бряг за изчезнал човек ,ако се появи някаде.После се чух с Чачи и му казах за инцидента и той тръгна заедно с Ники Метана , да помогне с нещо. И се почна една дълга и тежка нощ. На сутринта всички бяхме в 7 на крак , и чакахме Гражданска и Полиция и Гранична да координираме търсенето. Ники Христов и Чачи координираха нещата с официалните власти.
Гражданска защита влезнаха с една лодка с мотор от моста на Срем нагоре докъдето е спокойна водата ,другите от мястото на последен контакт надолу.Гранична полиция обикаляха по брега.Чачи и Ники метана с каяци от последното място надолу. Аз и Митко от Раднево се прехвърлихме на левия бряг и тръгнахме по него на горе и всички останали бяха разпределени по десния бряг. Последно е бил видян на бързия в десния бряг. Ние с Митко като обходихме левия и се пуснахме заедно с Чачи и Ники до моста по двата бряга и така цялата неделя за съжаление нищо.
Искам да благодаря на всички който бяха там и помогнаха , за съжаление не го намерихме : на Чачи и Ники Метана който тръгнаха веднага от София,на Ники Христов и Златко който веднага се включиха и координираха нещата, на Христо – Джефера,Яна,бат Стойчо и Ванката всички от Елхово бяха първите които се отзоваха и дадаха всичко от себеси.На Гражданска защита от Хасково ,Гранична полиция и гражданската полиция. И на всички от Клубът който дадоха всичко от себе си.

Но от всичко най лошо е че Люси остави , съпруга с три деца.

П.С. – От сряда до събота (10-13.03)бяхме пак там , но нямаше резултати в издирването .От петък реката почна да се качва и в събота вечерта се прибрахме. За сега мислим да отиваме пак около 27-28 март , ако падне водата.

Слагам и номера на сметката в помощ за семейството:
НОМЕРА НА СМЕТКАТА Е BG52UBBS80021008931630 BIC- UBBSBGSF НА ИМЕТО НА
СВЕТОСЛАВ ГЕОРГИЕВ КАЗАКОВ
Името е на член от клуба , парите ще бъдат предадени на семейството , сканирана разпечатка и протикол ще качим в форума.
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: За Трагедията по Тунджа

Post by sailing »

Прилагам протокол от предаванети на парите и разпечатка от сметката.
Благодаря на висчки които дариха пари за семейството и благодарност от съпругата на Людмил.
New Scan-20100416164011-00001.jpg
New Scan-20100416164744-00001.jpg
New Scan-20100416161439-00001.jpg
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: За Трагедията по Тунджа

Post by minimiro »

Случайно попаднах днес на това...

http://novini.dir.bg/news.php?id=6621890" onclick="window.open(this.href);return false;

"54-годишен жител на тополовградското село Срем е сигнализирал в полицията за намерен човешки череп. Мъжът показал на полицаите останките в местността «Валф дере“ между селата Срем и Княжево. От извършения оглед на оперативната група са открити кости от гръбнак с ребра, тазови кости, кости от долни и горни крайници, както и неопренов костюм, неопренова обувка и бельо.
Останките са пренесени в Съдебна медицина. Работата по случая продължава."


дали.... или.... ?!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: За Трагедията по Тунджа

Post by manev »

това на брега ли е или някъде в гората ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: За Трагедията по Тунджа

Post by minimiro »

мисля само полицията може да каже къде точно са намерени останките....

логично е да са близо до коритото.... ако са далече, става сложно.... :\
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: За Трагедията по Тунджа

Post by sailing »

Официално вече е потвърдено ,че намерените останки на Тунджа са на Люси.
Погребението ще е на 21.07.2010 от 13 часа в Централни гробища , Стара Загора
Post Reply