Световно по Слалом 2009

кану-каяк и евентуално рафт

Moderator: vandobrev

User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Световно по Слалом 2009

Post by mitq »

има идея на БФКК да се участва на световно първенство по каяк слалом. За целта сме насрочили селекция, която ще се проведе в четвъртък 23.07.2009г. на така нареченото слаломно трасе,което се намира в района на Кресненското ханче.Условията за участие са желание, екипировка,която включва лодко гребло каска спасителна риза и не на последно място шприцка, ако на някой му липсва нещо ще се опитаме да помогнем.Състезанието ще се проведе в два манша на 8-10 врати според колкото успеем да наредим.
който желае да заповяда
за повече информация
0885077771 Димитър Иванов
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Световно по Слалом 2009

Post by petkan »

Ето още подробности за предстоящото контролно по воден слалом:

1. може да участват мъже и жени;
2. дисциплината е само К1;
3. състезателите ще имат поне 1 час за тренировка;
4. всички участници ще карат една и съща лодка на контролното за да има равнопоставеност;
5. оценката на преминаването през трасето ще бъде според правилника на ICF.

Ако нещо не се обърка тренировката ще започне около 12ч, а самото контролно около 13ч. на 23.07.2009. Нека желаещите, които нямат екипировка (лодка, гребло, каска, спасителна жилетка и т.н.) не се отказват - ще осигурим необходимото за тяхното участие. Към текущия момент на световно ще заминат състезателите с първите две времена. Няма отделна квота за мъже и жени, и класирането ще е общо.

За подробности се обаждайте на Димитър. Ще победи или най-добрия или предложилия най-висок подкуп. :D
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Световно по Слалом 2009

Post by mitq »

С малко късмет ще има нова слаломна лодка оборудвана с шприцка и гребло.Поръчани са две като едната вече пътува.
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Световно по Слалом 2009

Post by Jeorjina »

За тези, които имат много опит ,включително с участие на Световно Първенство по Кану-Слалом и огромно желание,но липса на адекватна информираност във времето какво правим?
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Световно по Слалом 2009

Post by petkan »

Jeorjina wrote:За тези, които имат много опит ,включително с участие на Световно Първенство по Кану-Слалом и огромно желание,но липса на адекватна информираност във времето какво правим?
От момента в който стана ясно, че България има квота от две места за световното до момента, в който трябва да се направи заявката (тоест днес) имаше съвсем малко време. Каквото можахме на тема информация и организация на контролно за този кратък интервал - направихме. Специални покани никой не е получавал, но от друга страна, както може да се види и чуе, не сме крили нищо от никого.

Класиране вече има, време за ново контролно май няма. Големия си опит и желание ще може да демонстрирате в бъдещите състезания, ако федерацията започне наистина да развива този спорт.
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Световно по Слалом 2009

Post by Jeorjina »

Време за всичко има!
Желанието остава да е от страната на заелите се с тази тежка задача.
Не искам да се заяждам,но Не забравяй ,че имам някакъв опит и контакти в тази сфера.
Крайният срок за заявки е :25.07.2009 и касае броя на състезателите.
Голяма мъка беше да се развива Слалома в онези времена.
Надявах се новият облик на Федерацията по Кану-Каяк да е друг.
В крайна сметка всички роптаеха как старото ръководство "не работи за интересите на българския кану-каяк спорт",а тук виждам "Старата песен на нов глас"!
Успех!
Last edited by Jeorjina on 24 Jul 2009, 19:31, edited 1 time in total.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Световно по Слалом 2009

Post by petkan »

Бройката на състезателите се знае, че е 2 (или 1 ако не стигнат парите) от самото начало. Това което трябваше да се определи до днес е кои точно двама (или един) ще ходят. Или поне така знам от Димитър.

И понеже има препратки към едното време само да кажа, че БФКК още не развива официално слалом и поради това няма бюджет за тази цел. Парите които ще изхачи са _изцяло_ израз на доброто желание да се побутне този спорт в правилната посока, а не не задължение.

Хайде да обобщаваме когато има над какво да се разсъждава, а и да не обръщаме форума в плювалник. Засега федерацията показва някакви симптоми на здрав разум и ако нещата тръгнат в правилна посока ще може да докажете колко сте добри в бъдещите състезания. Ако такива няма, тогава усилията и без това ще бъдат напразни и няма за какво да страдате.

Съжалявам че не бяхте на трасето в четвъртък за да не си говорим празни приказки. Ако сега направим компромис за теб/вас след седмица-две ще дойде някой друг с подобни претенции. До кога точно предлагаш да правим контролни?
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Световно по Слалом 2009

Post by Jeorjina »

Петко,макар и отдалече милея за този воден спорт.
Зная цялата предистория,но ми е болно,че не се допитахте до нас "Пионерите"(тук не визирам само себе си).
Не ме убеждавай,че участие на Световно първенство е израз на "доброто желание да се побутне този спорт в правилната посока".
Всички ние знаем как се започва развитие на даден вид спорт.За всеки случай не и от върха на пирамидата.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Световно по Слалом 2009

Post by mitq »

Май е по добре да не се джавкаме тук.Наистина сме притиснати от времето и нямаше как да не пропуснем някой, но все пак препратките към "старото ръководство " на федерацията и най вече към таковата на туризма приемам къто лична обида.И ми се вижда малко пресилено да се говори за опит и качества при положение че почти никой не го е практикувал това нещо последните 5 години,което не е малък срок. И аз съм 6 на световно по каяк но преди време сега не мога дори и да искам или да имам претенции.А и с оглед видяното в четвъртък не се надявам на нищо.
Но все пак на първо четене да се твърди че новото ръководство е като старото е мако прекалено май, айде да ги изчакаме и подпомагаме с каквото можем поне една година да ги видим ще правят ли нещо и как , преди да ги съдим
И аз не се заяждам
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Световно по Слалом 2009

Post by Jeorjina »

Съжалявам,че намерихте Опонент в мое лице!
И двамата говорите за джавкане и плюене, но това не са моите изразни средства!
Слаломът е изключително технически спорт(с разнообразни похвати) ,който изисква опит и за да направиш адекватно класиране на Световно първенство са необходими минимум 5 години тежка работа.Никой от заявилите участие състезатели не разполага с такава.Не случайно заявих желание за участие в лицето на две от момчетата , които тренирах в миналото.
Опитът ,който те притежават е достатъчен за това ниво на Слалома в БГ!Те биха били само в полза при участие на такова състезание.
Благодарности към Митко,че все пак взе под внимание моето мнение и ми даде до известна степен някакъв шанс за нова контрола.
Post Reply