Да Регистрираме ли Сдружение???

Moderator: graf_bezuhoff

User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by MILS »

Как мразя да пиша дълги постове и в края да ги ескейпна и пиша на ново.
Гер ние и не горим от желание да ставаме членове на федерацията по КК.За момента ние нямаме допирни точки с тяхната дейност.
Колкото до регистрацията нещата са прости: наема се един адвокат който срещу едни пари (не много) регистрира това което ни разрешава закона и което ние искаме.
Според мен членски внос ТРЯБВА да има.Първо защото това е закония начин за финансиране на такива сдружения(това се отбелязва в устава).Второ защото имаме нужда от финнасиране на някой малки но полезни проекти които са в ползу роду.Пример мога да дам с басейна който така и не можа да си събере бюджета а би могал да бъде финансиран поне частично от членски внос .Трето нормално е ако си част от нещо да се ангажираш и финансово.Естествено размера на вноските трябва да е разумен.
Колкото до управителен съвет и прецедател това пак са изискуеми от закона неща .Важно еда се определи и кой представлява сдружението.
те така:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by manev »

определено не сме си и мислели за федерацията по кану каяк. То тя ако работеше, нямаше въобще да има нужда от щуротиите с които сме се захванали.
В поста на Чавдар има нещо много тънко и важно. Става на въпрос именно за градовете в цяла България. Арзус-ци вече проявиха интерес, като гледам и Варненци нещат да си седят на задника. Има хора в Смолян и кой знае къде ли още не. Все още ни имат доверие и споделят идеите. А реално това е идеята, да сме из цялата страна и да си имаме представители навсякъде. Тогава нещата ще се усмислят.
айде не се спотайвайвате а пишете...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by genius »

За протокола, че иначе все едно съм "въздържал се".
  • За сдружение съм
    За това да има членски внос.
Единствено се опасявам, да не се вземем пък прекалено насериозно.
А доколкото разбрах от Йована, един път като говорихме, това за обществено полезна дейност е свързано с доста повече бюрокращина и утежнения...
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
milenishte
Posts: 142
Joined: 08 Dec 2007, 23:19
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by milenishte »

Ако искате мнението ми, питайте мъжа ми ;P~~~
:lol:
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by kayaso »

аз също подкрепям създаването на сдружение, защото то /е ясно/, ще ни е от полза.
Относно членският внос - да, трябва да има. Регистрирано веднъж, сдружението ще има разходи.
Чл. внос ще подсигури някакъв регулярен приход, който може да покрива тези р-ди... а би могло от него да остане и нещо за целите ни.
pilgrim77
Posts: 17
Joined: 08 Jun 2008, 20:52

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by pilgrim77 »

Имам опит в регистрацията на подобни сдружения - примерно http://bsqa.org/cms/
Ако мога да помогна ( и искам да го направя)- p.mandadjiev@gmail.com

/Пламен
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by kayaso »

да добавя... ако е регистрирано в частна полза, не може да кандидатства с проекти за финансирането им от...еу,бг и т.н.
Не че някой се е засилил, да търси финансирене на текущите проекти, но де да знаем дали няма да се появят ентусиасти да копат в тази насока. Тъй че - "в обществена полза"
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by manev »

kayaso wrote:Не че някой се е засилил, да търси финансирене на текущите проекти, но де да знаем дали няма да се появят ентусиасти да копат в тази насока. Тъй че - "в обществена полза"
например за еко пътека водеща до Водогасително съоражение за спортни цели с охладител за Пиринско в дясното обратно течение :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by manev »

Значи за Четвъртак:
1. Събираме се и вадиме желаещите се някой лев. До колкото разбрах ще струва около 500 лв. което не може да ни събори като цена.
2. Правиме кратък списък (дори и фиктивен) на бъдещите членове нужни за протокола.
3. Всеки сяда и си казва по въпроса т`ва дето му е на сърце, без да се притеснява или ангажира.
4. на база т. 3 се нахвърля "списъка" с виждания и следващия вторник отбрани убавци се събираме да видим как може да се организира и кой ще го прави.

в т. 4 не говоря за раздаване на чинове и на почести, а за елемнтарни неща от рода на стопанисване на касата, информиране и набирането на членове, връзка с администрациите и медиите, реализирането на някои текущи проекти и тн. Всеки който иска да поеме няква инициатива е добре дошъл и да не се притеснява.
Нека на всички им е ясно че това е гадна и безмислена бумащина но ще трябва да я преживеем. За сега неразбориите около Натурата-та и Кризата ни пазят, но и това ще е до време. ВЕЦ-ове най-вероятно не можем да спираме, но следващият път някой като си помисли да затрупа реката с дървета и тн. да знае че ще дохфърчат ония с коритата и ще вдигнат офицялна тупордия до небето...
Отделен въпрос е че вече нараснахме бая и няма нищо лошо да сме под една шапка ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Да Регистрираме ли Сдружение???

Post by manev »

ей келеши
давайте 3 имена и ЕГН, ако ще правим нещо ...
на тези които е правена планинска застраховка ги имам. Всеки друг който иска да се включва да вземе да ги предостави до четвъртак.
Ще пиша тая вечер дали ще се събираме утре 24.02.2009
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked