Новия сайт

Moderator: graf_bezuhoff

User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

kayaso wrote:Великите фотографи", като са "велики", трабва да се научат, че софтуера за обработка на снимки има една функция: "save for web", която дава възможност да намалиш "теглото" на снимката /почти/ без да загубиш от качеството й.
Така или иначе, повечето снимки минават през такъв софтуер, за да им се намали размера, та тази операция няма да отнеме почти никакво време.
В този см. за да не откриваме топлата вода, можем да проверим какъв е лимита за тагло на снимка публикувана в фотографските сайтове и да поставим подобен в нашият
Хем е така, хем не е така :)
Остави хората да си снимат, дизайнерите да си работят с фотошоп :) Аз примерно в мойта галерия имам 7052 снимки, мислиш ли че съм им правил save for web ... та това e 7052 снимки по 48 секунди = 4 дена ( и то ако го караш джаста-праста ). В случая така или иначе като ъплоуднеш снимка на сайта се ресайзва, ако искаш да има много снимки на сайта остави хората да ги качват без да се занимават с незнам си какво преди това. Мен затова ме и дразни лимита от 2MB, фотоапарата ми прави JPEG-а на границата... едните са малко по-малки, другите са малко по-големи, а не обичам да отделям време за фотошоп
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Новия сайт

Post by kayaso »

съгласен
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

Добре де, направете го 5 Мб. Не говорим за ограничения, а за етика на публикуване. Все пак сървъра е на Петкан и не е нужно да го караме да си купува нов диск всяка година. Въпроса е принципен ;) Я ма я да спрем да говорим за "Неродения Петко" и да пуснем все пак няква галерия ...че са няма.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

manev wrote:Добре де, направете го 5 Мб. Не говорим за ограничения, а за етика на публикуване. Все пак сървъра е на Петкан и не е нужно да го караме да си купува нов диск всяка година. Въпроса е принципен ;) Я ма я да спрем да говорим за "Неродения Петко" и да пуснем все пак няква галерия ...че са няма.
Как ша да няма :Р Я се логни :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

а как да си създам Папка (категория) и да си направя галерия ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

manev wrote:а как да си създам Папка (категория) и да си направя галерия ???
Е ся... такъв е модула дет е избран за галерия, така работи... ( то и това че работи си е чудо донякаде )
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

e хууу де влизам в "каякинг" и там има две галерии Струма... и к-г Смокиня. Аз па са искам да създам галерия Чепинска... Ти как създаде другите две ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

manev wrote:e хууу де влизам в "каякинг" и там има две галерии Струма... и к-г Смокиня. Аз па са искам да създам галерия Чепинска... Ти как създаде другите две ???
Е те това е тъпото, че само през администраторския панел може да ги правиш... ( И трее да укажеш изрично че хората могат да ъплоад-вад там )
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

разбрах те ... значи трябва да оторизираме няколко фото-гея и други дизайнери да могат да качват директно ... а останалите през някой от тях. Понеже трудно се оправям с администрирането. Били проверил от къде се сменят цветовети итн. на готовия темплейт. ама не тия дето са готовите а ние да сложим наш
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

manev wrote:разбрах те ... значи трябва да оторизираме няколко фото-гея и други дизайнери да могат да качват директно ... а останалите през някой от тях. Понеже трудно се оправям с администрирането. Били проверил от къде се сменят цветовети итн. на готовия темплейт. ама не тия дето са готовите а ние да сложим наш
Аз викам да разгледаме малко други модули/компоненти за галерия, този май не е предвиден за нуждите на такъв сайт...
А за темплейтите, принципно през администрацията => templates => site templates -> edit html/edit css ... демек малко по-завъртяно ша да е :) Има ли готов дизайн, .psd или нещо такова ?
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Locked