Новия сайт

Moderator: graf_bezuhoff

User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Новия сайт

Post by genius »

Сигурно ще е дълго и оттегчително, ама поне да зафанем темата на ново :)
Петко ми даде права и се позабавлявах днес... та няколко неща:

1. Галерията би трябвало да работи вече. ( Joomla-админа може би трябва да увеличи малко максималния брой на картинките, щот в момента е 5... ама това са бели кахъри. Ако ви казва че не ви харесва картинката, това е защото е по-голяма от 2МБ, ако искате да качвате по-големи, обръщайте се към сървър-админа )

2. Има един малък проблем с логването и IE7... затваряте IE7, отваряте IE7, отваряте http://whitewater-bg.org/test/, не(!) рефрешвате, логвате се... не става.... затваряте IE7, отваряте IE7, отваряте http://whitewater-bg.org/test, рефрешвате поне 1 път, логвате се... става... Според мен това идва от това как IE7 се бори с cookies без точка отпред, може и от нещо друго да е... Мисля че в момента този проблем е оправен, обаче ако може joomla-администратора да погледне некаде в конфига на joomla-та, и ако не е проблем да смени настройката на сайта да стане whitewater-bg.org вместо http://www.whitewater-bg.org. Пък аз след това да върна нещата по старому, да видим пак ли ще го прави проблема... Ама за момента работи, така че може и без това

3. Обзе ме ужас като видях как беше "кодиран" ( да не казваме "криптиран" ) темплейта с Base64.... Махнал съм я тази глупост, ако някой е искал да редактира темплейта... сега ще му е по-лесно :)

4. Горе вдясно, тези: "* Login * Register * Latest News * Most Read * Admin", да ги махна ли изобщо ?

5. Редактора на статии го поразпънах да заема цялата страница, ако при някой не се показва като хората да каже браузер/ОС, да видим защо. Май му намерих настройката какви опции да ползва, какво ще кажете, да му разкарам ли по-безмислените ?

6. Казвайте ако искате нещо да попипна друго
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

разрових го сега ...
Значи:
направи бутона "галерия" ако може да се отваря в нов прозорец, таб или квото и да е. Изчисти всички ненужни неща които смяташ че са такива. Но все пак остави Админ. Входа. Галерията така и не разбрах как работи и работи ли въобще. Виждам че вече може да ъплоудва но се чудя дали не трябва да се ограничи размера на файловете които могат да се качват.
За другите неща после ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Новия сайт

Post by petkan »

Вече писах на Genius, ама да го спомена и тук - има предложение да направим новия сайт официален. Основната причина е, че тестването е сравнително малко и е правено от недостатъчен брой потребители. Когато сайта се официализира и хората дадат воля на нарцисизма си, предполагам доста повече проблеми ще изкочат наяве.

Аре казвайте к'во мислите, че ша ва у келешите ... :P
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

Аз съм ЗА с двете ръце
но поснете галерията да е активна ...то там ще са и тестовете най вероятно. стария го архивирайте за да прехвърлим галириите от там
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by vandobrev »

Пускайте,ще го тествам със снимки та чак ще ви писне :geek:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

Ми 'ся вода една борба с датите, пропуснатите кирилизации и тем подобни, ако искате утре ще ви кажа к'ва е ситуацията и може да го пускаме...

Манчо, те карта на Струма, ако малката реклама със това откъде е взимана е ок, мо'е напра'о да публикуваш:
http://www.whitewater-bg.org/test/index ... &Itemid=14

Кажете какъв е разумен брой снимки/потребител, 5 ми се види малко ? Ама то на мен и 2МБ/снимка ми се види малко, та зат'ва питам...
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Новия сайт

Post by petkan »

Предполагам става дума за 5 снимки на статия, нали? Ако това е случая спокойно лимита може да се вдигне на 20 или 30. Останалите да си ходят в галерията, където лимит е добре да няма. 2МБ за снимка също ми се вижда малко и може да се поправи на 10МБ - място по диска все още има. :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

абе броя на снимките няма значение според мен. Въпроса е че всичките велики фотографи на холдинга щракат снимки с апарати които произвеждат бая МБ. и в един момент ще напълнят сървъра. Иначе за галериите да се избере препоръчителен формат (размер) и така няма да има грижи
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

genius wrote: Манчо, те карта на Струма, ако малката реклама със това откъде е взимана е ок, мо'е напра'о да публикуваш:
http://www.whitewater-bg.org/test/index ... &Itemid=14
:D Бате тва не е реклама. В устава на всички клубове пише "да популяризира и развива". Като се замисля някои клубове за времето си на съществуване и една карта не са напраили ... тъй че не се коси и не ги мисли тия неща ;)
Мисля че трябва да отиде този линк в секция Реки.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Новия сайт

Post by kayaso »

Великите фотографи", като са "велики", трабва да се научат, че софтуера за обработка на снимки има една функция: "save for web", която дава възможност да намалиш "теглото" на снимката /почти/ без да загубиш от качеството й.
Така или иначе, повечето снимки минават през такъв софтуер, за да им се намали размера, та тази операция няма да отнеме почти никакво време.
В този см. за да не откриваме топлата вода, можем да проверим какъв е лимита за тагло на снимка публикувана в фотографските сайтове и да поставим подобен в нашият
Locked