Новия сайт

Moderator: graf_bezuhoff

User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by vandobrev »

И аз да кажа нещо относно снимките.Например във Фото форума(къде другаде) лимита за големина на снимката е 200 кб (950/600) и преди публикуване задължително се ресайзва.Не знам какви са ни лимитите за място,но например на моя апарат максималния размер(без Raw) формата е около 3 до 3.5 Мб.Така че 5 Мб са напълно достатъчни.Да не говорим че като я ощопя аз лично я правя по малка.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Новия сайт

Post by kayaso »

genius wrote:) Има ли готов дизайн, .psd или нещо такова ?
този въпрос - към Демо ;)

Относно размерите на снимките, имайте предвид, че от тяхното тегло зависи и скоростта, с която се отварят. В този см., ако някой публикува галерия от 10 снимки и всяка е по 3,5 мега, хората с по-бавна връзка ще страдат от това. Малко е дразнещо да чакаш да пада пердето за да ги разгледаш!
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

kayaso wrote: Относно размерите на снимките, имайте предвид, че от тяхното тегло зависи и скоростта, с която се отварят. В този см., ако някой публикува галерия от 10 снимки и всяка е по 3,5 мега, хората с по-бавна връзка ще страдат от това. Малко е дразнещо да чакаш да пада пердето за да ги разгледаш!
Не, не .... за това няма проблем. Те автоматично се оразмеряват и ти виждаш по-малките картинки.... да не съм голословен, като отвориш всичките, на всяка размера е между 6Кб и 7.8Кб... След това ако цъкнеш върху някоя, размера е около 70Кб.... Вече ако цъкнеш още един път, може и да е по-голяма, ама не знам колко :) Но основното е, че като гледаш 12 картинки наведнъж, размерите им са 12 x 10Kb ( abs max, да го наречем ) = 120Кб което не е чак толкоз :)

P.S. 12 е максималния брой картинки, които се виждат на веднъж в галерията
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Новия сайт

Post by kayaso »

хубаво, но това е заложено в софтуера, на сайта ли, или така работи цялата инернетщина?
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

kayaso wrote:хубаво, но това е заложено в софтуера, на сайта ли, или така работи цялата инернетщина?
Еми... това е правилния начин :) Не че неможе иначе... Можеш да оставиш снимка 3-4-5-10 мегабайта и само в стила да и кажеш размер 200х200 пиксела примерно, ма ний не сме от тях :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Новия сайт

Post by Demo »

Ами и аз да попитам нещо? Не може ли да се сложи софтуеър, който автоматично да ресайзва снимките до определени размери (примерно 780 пиксела по хоризонтала) и да ги запазва за уеб, т.е. да ги прави по 120 Kb? Това е най-разумното нещо. Така всеки може да прави галерии без да тр да минава през фотошоп. Е?
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

Demo wrote:Ами и аз да попитам нещо? Не може ли да се сложи софтуеър, който автоматично да ресайзва снимките до определени размери (примерно 780 пиксела по хоризонтала) и да ги запазва за уеб, т.е. да ги прави по 120 Kb? Това е най-разумното нещо. Така всеки може да прави галерии без да тр да минава през фотошоп. Е?
То си е така... можеш да пробваш, ако искаш :)
С Петко си говорихме вчера, тая седмица като ми остане време, ще я модифицираме малко и ще може да се ползва като хората. Идеята е всеки който е с права 'редактор' да може да създава нова папка и да качва снимки. ( В момента само администратора ( май ?! ) може да създава папки, докато всеки потребител може да качва снимки в категориите които са сложени като общи. ) Та като цяло логвайте се, пробвайте, казвайте какво може да е по-добре...

Та в тая връзка, се сетих се за 3-те най-страшни неща :) Надявам се че никой няма да се засегне, ако попадне в някоя от категориите:

1. Софтуерист с отверка
2. Хардуерист с патч
3. Потребител с идея

:)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

келешмундри и каяконджули
Оказа се че имам права да създавам папки в галерията на тестовия сайт. Пуснал съм папка Рилска Река. Снимките моментално да се появят там !! и то тази година.... чу ли дамяне ? ..тази година :D .
Ако накой има заявки за други папки да казва. И е време да го пуснем тоя сайт видим на местото на стария ... иначе седим на едно място.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by manev »

баахххх ти простотията
ако автора на галерията не сложи снимка вътре, и то през Админ панела, не пуска галерията като избор в листата за публикуване. Слагам по едно дежурно лого 2008, за да стартира.
Давайте идеи за категории и тн.
http://www.whitewater-bg.org/test/index ... &Itemid=35
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Новия сайт

Post by genius »

Леле.... снимките са потресающи, особено счупената лодка ...
Между другото, трябва да се одобряват от администратор, като се качат, затова не са излезли веднага... А другото, има един watermark.png ( или нещо такова ), ако се намери кой да го направи в нещо смислено, няма да е това DG като watermark... А май може и да се махне, също така.

P.S. Не съм забравил, че обещах да сменя някои неща в галерията, ма малко работа ми се е насъбрала...
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Locked