Избор на snow kite от прохождащ

Moderator: vandobrev

Post Reply
rogatip
Posts: 2
Joined: 19 Jun 2009, 17:16
Location: София

Избор на snow kite от прохождащ

Post by rogatip »

Здравейте,
Имам нужда от помощ относно правилния избор на кайт за сняг.
Досега съм си играл с един Tribord 1.2 две линии с дръжки, но това ми бе достатъчно да се възпламеня. Прочетох доста по чуждоземските форуми, за видовете кайтове, системи на безопасност и т.н. Но както една реклама тръбеше, не става само с четене трябва питане и практика. От прочетеното стигнах до извода, че ми трябва кайт с de-power?(ще ми позволи ползването му в по широк диапазон на вятъра ), прочетох че има и микснати за море/суша/сняг. Марки и модели "бол", тези които ми направиха впечатление, Ozone, HQ, FlexiFoil и Peter Lynn, но само на картинка ги гледам. Добър скиор съм и ще го карам със ски, предимно на Витоша, тежа 71кг висок съм 176см. Обръщам се към Вас тъй като сте карали на Витоша и знаете вятъра в какъв диапазон се движи и с какво крило е най удачно да се кара. Знам че е лято, но желанието ми е от по рано да се понауча (сухи тренировки) за да мога зимата да се възползвам на максимум. Някой ходи ли на платото сега? Ако може да дойда да видя за какво иде реч.
Та въпроса ми е какво ще ми препоръчате като размер, цена, марка и модел. Както гледам и от този спорт почваш да страдаш от тежката болест Кинтонемия.

Поздрави и със здраве!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by manev »

Здрасти,
имам при мене няколко крила на HQ. Представител съм на Сливенския дилър. Водят се втора ръка но определено са нови. Единия вариант е да вземеш на MILS 7-те квадрата, защото му малее, а аз да му дам едно по-голямо. Принципно не е редно да го обръщаме на битак тука но при крилата е малко трудно с интегрирането. Ако искаш изчакай до зимата и ще се качим заедно да пробваш от учебните, пък чак тогава се мятай в сделки ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by MILS »

Не ми малее кайта, шкембето ми големее:).Варянта го има , ма верно на сняг е най добре да се пробва.Апропо може да се намери и някое учедно крилце да подарпаш летаска че изгражда характера. Абе Манчо нещо изоставихме кайтбъгито а сега си му е баш сезона.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by manev »

Бъгито одеве го местих по двора. Обаче още немога да намеря начин да закарам Морача до Равно Поле ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
rogatip
Posts: 2
Joined: 19 Jun 2009, 17:16
Location: София

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by rogatip »

manev wrote:Здрасти,
имам при мене няколко крила на HQ. Представител съм на Сливенския дилър. Водят се втора ръка но определено са нови. Единия вариант е да вземеш на MILS 7-те квадрата, защото му малее, а аз да му дам едно по-голямо. Принципно не е редно да го обръщаме на битак тука но при крилата е малко трудно с интегрирането. Ако искаш изчакай до зимата и ще се качим заедно да пробваш от учебните, пък чак тогава се мятай в сделки ;)
Здрасти,

Кой по точно е модел на HQ? 7кв. ще са ми достатъчни ли?

Чао и със здраве!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by kayaso »

Здрасти Rogatip
За твоите кила, още повече със ски, 7-ца фойл кайт е достатъчно, особено за начинаещ. Макар, че ако ме питаш мен, 9-ката си е 9-ка, вози и на лек вятър, а ако си по-ербап, си караш и при 10-12 метра в сек.
На платата на Витоша , вятъра най-често се движи от няколко метра в сек до 10-12. С кайт от порядъка на 7-9 кв, метра, при 4-5 метра започва карането. Когато е между 6-8 е чудесно - тогава се кара без излишно напрежение, а има емоция. Над 10 вече отива към екстремия, но тогава, най-често вятъра е поривист, което е гадно.

Манев е прав, пробвай,преди да купуваш!
И Милски е прав, тренировките през лятото ти вдигат сигурността, като започнеш да караш през зимата.

Към Манев и Милс: крайно време е! На мен зимното кайтене въобще не ми стигна, та за това мисля да се метна на ландборда скоро! Аре...!
User avatar
me4kaX
Posts: 28
Joined: 24 Nov 2008, 17:32

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by me4kaX »

Знам че не ми е тука мястото...ма като прочетох че ще вадите бъгитата и ми се разтупка сърцето...Ако не мое се закарате на Равно поле, на път за Черно блато може да ми дойдете ...тука тая година няма празен ден...буквално..А моето бъги, Милски е конструирано за такива като нас...така че игнор на чирозите...:)
Колкото до настоящата тема, Rogatip, брат, попаднал си баш на подходящите хора...вслушай се какво те съветват и ти гарантирам, че още тая зима ще усетиш палъра..:)
tanec
Posts: 20
Joined: 07 Dec 2008, 12:55

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by tanec »

Към rogatip пиши ми скайп tanecz някой ден да се видиме да ти покажа моята машинка, да я опънеме и да видим зарибен ли си или не си :).

Към останалите: За бъгито мога да говоря с родителското тяло да отпусне бус :). Но задължително ще трябва да ми дадете да покарам :D . Очаквам всички ентусиасти да се свържат с мен на посочените контакти :)

СКАЙП - tanecz
tanec
Posts: 20
Joined: 07 Dec 2008, 12:55

Re: Избор на snow kite от прохождащ

Post by tanec »

и не разбрах ще караме ли бъги или само ще точиме лиги :)
Post Reply