Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

прогнози за време, ниво на водата и т.н.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by MILS »

Наща мила държава се променя към добро , макар и бавно.
Ето поредното доказателство, касаещо нащо хоби:
http://hydro.bg/bg/river-maps/call-image.php
http://hydro.meteo.bg/bg/t1.php?ime=188 ... =daily.inc
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by manev »

сега остава да дойде пролетта и да правим сравнения и статистики ... дано ъпдейтват инфото качествено



Преместих темата тук. Мисля че това и е мястото.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by MILS »

Тогава да махнем раздела във форума за прогнози нива на реки ... опс не да махнем а да махнеш или махнете.
Или да ти пратя майл с молба и електронен подпис с таксова марка.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by petkan »

Картата изглежда красиво, но на този етап използваните означения нищо не ми говорят. По света хората използват кубични метри/футове или сантиметри от лата. Ще се наложи да понатрупаме малко статистика и да асоциираме различните цветни кръгчета с полезна информация. Това само ако критериите на НИХМ не се променят с времето. ;)

Спекулирам разбира се, но според мен причината да ползват цветови и фигурни кодове за нивата в реално време (т.е. за текущия ден) е, че най-вероятно още нямат механизъм за предаване на данните в електронен вид. Дано до 10-20 години да го видим...

Ако обаче се окаже, че информацията за нивата на водата е акуратна (дори и в картинки), означава да сложим линк на най-видното място в сайта и всеки преди да се засили за някъде да проверява. В края на краищата такава информация е от особенна важност за такива като нас.

Колкото до изтриването - не съм съгласен. Не знам откъде е местена темата, но такова нещо според мен трябва да е на най-видимото място, пък ако ще и заключена за да не се разводняват нещата с коментари.

ЗАБЕЛЕЖКА: Манчо, озапти ако обичаш модераторските си страсти и не бързай с местене, редактиране, триене и т.н. активности, защото така може да направиш по-голяма беля в сравнение на това да не пипаш нищо. Така обезсърчаваш хората да пишат и се създава впечатление за администраторно-модераторски своеволия. Предлагам ти да се стига до действия само ако някой направи забележка за даден постинг и след кото бъде одобрена от холдинга.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by manev »

абе що си не... и двамата.
Преместих темата в "реки" и господин трето лице се разпище веднага. Миле !! "Аз" и "Ние" се опитваме да го движим тоя форум ..олаби малко тона, защото "аз" и "ние" сме обидчиви. Върнах ти темата на място още на другия ден.
Петко нема да местя нищо повече, да нема сърдити. Искрено съжалявам че си позволих тоя лукс
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by MILS »

Да правилно "ти"и "вие" се "опитвате" да "движите" "този" "форум".
Пожелавам "ти" и "вие" успех.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by petkan »

Може ли с по-малко нерви, а? ;)

Хайде сега малко теория: трябва да е ясно, че този форум е на каякарския холдинг, а не на Манчо, Петко и/или други страдащи от мания за величие. Направен е за да си дискутираме проблемите на воля и с минимална интервенция на външни лица. Целта е тук всеки да каже това, което би казал ако беше на река, на кръчма или където и да е другаде. Това е и причината да бъдат махнати цензурираните думи - ако някой има желание да псува то това, според мен, трябва да бъде уважено така както и в гореизброените случаи.

А сега малко съвети за мераклиите модератори: впечатленията ми дотук са, че не сме изпадали в ситуации в които се е налагало сериозна модераторска намеса. Изключвам нарушенията на форумното правило за кирилица, но понякога може да се наложи то да бъде игнорирано. Ако някой иска да напише нещо спешно и важно и разполага само с мобилен телефон, той едва ли ще има кирилица. И т.н. При такива случаи първия появил се наоколо модератор може (без да е задължително) да седне и да кирилизира. Излишно е да се поправят правописни, синтактични и семантични грешки (а ние правим много), първо защото е много работа и второ защото така може да се промени смисъла на писанието. Местенето нагоре-надолу из темите също е добре да се избягва (освен ако несъответствието е крещащо) най-вече защото можем да изгубим текста в процеса, а и както се вижда защото хората са чувствителни.

Аз лично бих се газирал ако някой ходи след мен и поправя писанията ми, колкото и добро да е намерението и особенно ако се случва често. Предполагам такъв е случая и с повечето от ККХ. Нуждата от модератор на места форумът се обуславя предимно от случайните хора попаднали и пишещи тук както и факта, че регистрирането е свободно за всички. Ако един ден осъмнем с форум напълнен с теми от 'БГ Мама' (отмъщение на някоя каякарска жена) например, някой трябва да въведе ред, да изтрие виновника и т.н. Това обаче са екстремни случаи и понеже досега не сме имали такива и нуждата от модераторска активност респективно е малка. С риск да се повторя предлагам на модераторите, и най-вече на Манчо, да се ограничим с намесата. Форумът дотук е в добро състояние, върши работата която се очаква от него и би било жалко да се заяждаме за глупости.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by vandobrev »

Напълно съм съгласен с Петко,и не мога да разбера нитио Милски,нито Манчо-не се карайте бе хора безсмислено е.Някой писал,друг преместил-голяма работа.Важното е че е тук и че всички го виждаме и четем.Аз лично се въздържам(с изключение на кирилицата,защото смятам че е принципен въпрос)да модерирам защото както прочетох по горе наистина не се налага,НО най-не ми стана ясно какво е:"СЕМАНТИЧНИ грешки" :oops:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by mitq »

как какво това са грешки на природата изродили се в организми практикуващи каяк в бързи бавни замръзнали и хлорирани води :D :) ;)
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by vandobrev »

А ама с конюктивидни бактерии или без?
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked