Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

прогнози за време, ниво на водата и т.н.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by manev »

може би става на въпрос за нежелан ефект причинен от няква изветряла бира...аз така си я превеждам семантиката.

Що се отнася до другото. Не желая да се карам с никой и въобще да изпадаме в такива спорове. Не съм си и помислял да преправям нечии съобщения. Просто като видя някое "ц" сбъркано със "с" съм го оправял защото ми харесва да е подредено всичко. По останалите спорове обещах да не коментирам и забравям за случая. Но осъждам всякви личности дразги и разделения, както и повишаване на тон тук спрямо другарчето...все пак сме келеши, не футболисти ;)
Иначе що се отнася до "мисията" ми тук:
Когато направихме новия форум освен че трябваше да го тестваме за бъгове и простоти от всякъв род... всъщност напишете думата "Струма" в търсачката и ще разберете че продължава да има щуротии.... Самият форум като новосъздаден трябваше максимално бързо и качествено да се популяризира, защото старият го отебахме в Миг. Ситуация която не е много добра когато се премества форум. За целта разпратих писма от служебния ни Мейл до всички нам извести клубове и хора. Както и до разни други форуми и сайтове за които се сетих. В резултат на което в тоя форум почти винаги има някой нерегистриран който ни чете глупостите. Както и се появиха нови хора вътре които вярвайте ми не са ни намерили чрез ясновидка или обява във вестника.
Общо взето с тая мисия се занимавам през последния месец и много се радвам като даваме акъл пет човека на Веско как да си вземе най неподходящата лодка за него :) и те такива ми ти работи. Не ме карайте да съжалявам че имам свободно време за това.
Все още вярвам че всеки се радва като се появи нов човек (регистриран) и зададе въпрос на който с желание да му отговорим. Останалото си е наща простотия дето май край нема
Аре с мир.
Ванка да разбереш кво е тва семантика че са нема да спя цяла нощ.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by Demo »

Дей, от Арда не сме се карали у пространството... закъсняваме :D :D :D :D :D Губиме си времето, ей, а Живота си минава бързо, без да се чуди, като Петкан и Филип по Специалитета, като на Ванката сватбата, като на Туди гръбнака, като на Манев разпространителите, като Миле с кайта покрай мене на платото, като на Барзов с BMW-то, като Светльо по Лалето, като на Поли махмурлука, като Митя и Любеца над Панчарево, като на Чачи акането, като на Растата растата, като на Боре диетата, като на мен ерекцията, като... леле да не изпуснах некой (да се обади, ще му кажа като какво) :? :lol:
Душата търси романтика, задникът - приключение...
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by petkan »

С цел да увелича и без това растящата ентропия в тази (а също така и в съседната) вселена, ще спомена, че синтактичните грешки са свързани с нарушаване граматичните правила на даден език. Семантичните грешки означават смислово несъответствие или противоречие.

Първият вид грешки (синтактични) се хващат по-лесно за всеки който е посветил живота си на точки, запетайки, глаголи, съществителни, прилагателни, ... айде спирам да псувам. С втория нещата са малко по-деликатни. Там никога не е ясно дали си гений или глупак и дали изречението не носи богат душевен/физичен/математически/т.н. смисъл или е купчина душевни/физични/математически/т.н. фекалии.

Както споменах ние правим задоволителни количества грешки от двата вида, но поради мъглявата дефиниця на семантичния (т.е. смислов) анализ, мога да ви поздравя с гениалния (или май беше идиотски) форум, който сме си заформили. :lol:
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by Svetlio »

Маи е време да покараме каяк.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by manev »

да в събота на искъра .... останалинте ...ебал съм ви :D :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by MILS »

Манчо го няма и няма кой два реда да напише в тоя форум:).
Исках да споделя тука за разговора си преди малко с представител на НИМХ.
На въпроса ми дали може да ми даде актуална информация за нивото на река Арда при с Вехтино.Човека учтиво ме попита дали само за днешните данни се интересувам и дали само за обема .След като потвърдих човека ме помоли да изчакам и ми отвърна за 12.02,2009 - 90см ниво, обем 26,6м3/с.
Имало начин:)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by kayaso »

да и аз си го помислих това за Манев :D
Къде е с.Вехтино?
Би трябвало тази информация да е по-обективна от тази на чичките от ВЕЦа. Все пак НИМХ имат лати.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by MILS »

Село Вехтино е на около 5км от ВЕЦ БЕЛИ ИЗВОР.
Според инфо от нета там някаде има автоматична станция за измерване което би трябвало да е по точно от латата.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нива на реките според НИМХ(за сега толкова )

Post by manev »

Абе нали щехме да се виждаме с тия хора по-насериозно? Или и тоя проект ще го наредиме на рафта до уеб камерата. Дайте сега докато не сме хукнали по реките, че после всеки ще се разбяга по задачи ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked