река Въча - за последно

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

река Въча - за последно

Post by kayaso »

Ние смятаме да я спуснем в събта. Идва ли някой с нас?
Надявам се и добър човек за камерата да се намери... щото реката е хубава /макар и лека/...та да остане някакъв спомен от нея!

В неделя Арда?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by manev »

всички сме на Въча доколкото разбрах...наистина си заслужава уважението всяка река която тече за последно..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by h.robo »

къде ще се събирате и в колко часа?
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by kayaso »

Браво! Явно снощи не съм разбрал.
Под Девин има едни купчини с инертни материали - нещо като Бетонов възел или чакълопромивница!
Предлагам там в 11 - 11.30ч
Ако някой знае по-подходящо място за влизане, да каже.
Не забравяйте съботажни мат'рЯли... и за чакълолайнярницата, и за стената 20 км по-долу! ;)
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: река Въча - за последно

Post by Doni »

Е щом и тук се развихрихте явно ще вземем да идем.....
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by minimiro »

понаснимайте малко да видим и ние по-дилетантите става ли и кат за нас....

примерно даркая на тунджа за сравнение с въча кое как е нивото.....
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by h.robo »

в петък сутринта имам работа в девин за около час,ще взема и лодките ще мина през Въча да видя кво става има ли някой желание и възможност да гребем до цанкова скала
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by h.robo »

Днес река Въча си беше една прекрасна все още река за гребане,макар,че последите 500 метра преди стената вече са бент,който е залял площадката,на която излезнахме през март,а брега е отвесен,скалист и сепей-много е трудно за излизане.Реката вече не минава през тунелите,където преди заобикаляше стената,а тече директно към стената от където изтича през 2 шахти.преди стената на около 50 метра е преградено-обезопасено с шамандури,които за вързани със синджири за двата бряга. Вец-девин небеше пуснат,но въпреки това коритото на реката си бе пълно с вода и не съм засядал никъде. Не ме критикувайте,че сам съм влязъл във водата,успоредно с мен по брега се движеше 1 приятел с камера и въже.там където неможеше да върви пътуваше с колата по пътя,но почти на всеки 500м спираше и ме наблюдаваше.Надявам се,че тава няма да е последното ми гребане по река Въча.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by kayaso »

и аз изкам да повторя! само се чудя от къде идва тази вода? Едва ли е като онзи път, когато карахме заедно.
Робо, ти знаеш ли от къде идва водата за ВЕЦ Девин?
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: река Въча - за последно

Post by h.robo »

Яска,съжалявам,че чак сега виждам въпросът ти.Водата за ВЕЦ Девин идва от микро язовира-Тешал,а там освен Буйновска река идва вода и от яз.Доспат под земята в тунел.Под земята водата продължава до ВЕЦ Девин и когато дойде командата от НЕК отпушват тунелите за да завъртят 1 или 2 турбини,зависи от нуждата.До колкото си спомням последния път,като говорих с диспечер от веца ми каза,че когато работи 1 турбина изпущат 36 кубика вода във рекат, а двете 72кубика. това в сравнение с Арда и ВЕЦ Бял Извор е много повече.Хубавото е,че когато навсякъде реките са маловодни там пускат вода и може да се кара,а лошото е,че не се знае кога ще пуснат веца.Има дни когато всеки ден тече за около 2-3часа.
Locked