Стара Планина-Северен Склон

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Стара Планина-Северен Склон

Post by manev »

Предлагам да налазваме в събота. Може и да подраним но поне ще видим дали не сме изпуснали водата там и няма да се разкарваме втори път ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Стара Планина-Северен Склон

Post by jorji »

често се разхождам по билото на стара планина и северния склон винаги си държи доста повече време сняг! а по високите части температурата все е отрицателна, включително и в момента... ама аз само да кажа де, вие по сте ходили по реките и по можете да ги предвиждате...

От южната страна миналия уикенд в района на резерват пеещите скали, мисля че река росица се казва, имаше доволно вода, доста доволно! Само дето там работата е дебела, няма лесен достъп, голяма денивилация и много чупки в кръста ((: ама що не пробвате някъде от юг, или най-добре в родопите където се знае че със сигурност тече :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Стара Планина-Северен Склон

Post by manev »

"пеещите" не са на Росица бе ливадо :D Пеещите скали са около Априлци в северния склон :) На южния най-вероятно си гледал река Тъжа, ама там ще се мре.
Вземи се разходи до Чая и кажи дали има вода на Юговското ханче. Може да използваш и фотоапарат ако не те мързи :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Стара Планина-Северен Склон

Post by jorji »

абе пеещите скали стигат на юг до соколна.. тама има едно дере което тече на юг, в подножието на триглав почва точно! река тъжа, не е ли тая дето тече покрай тоя проход как беше... забраих името, ама верно и там е хардкор! ама няма да спорим, имената на реките не ги знам със сигурност (о: за чая утре ще я тествам (:
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Стара Планина-Северен Склон

Post by jorji »

а, чичо манчо прав си, пеещите скали било отделно понятие, не знам що съм се заблудил че е непосредствено до соколна, грешно си го представих, в един район са, ама пеещите скали пак е друга бира (: как да е , говорил съм за Кюй дере, е тама само с катъри !
pavlin
Posts: 13
Joined: 24 Nov 2008, 23:14

Re: Стара Планина-Северен Склон

Post by pavlin »

jorji wrote:абе пеещите скали стигат на юг до соколна.. тама има едно дере което тече на юг, в подножието на триглав почва точно! река тъжа, не е ли тая дето тече покрай тоя проход как беше... забраих името, ама верно и там е хардкор! ама няма да спорим, имената на реките не ги знам със сигурност (о: за чая утре ще я тествам (:
Извинявам се предварително ако всявам излишна паника, но има ли връзка между цитирания пост и тази тъжна новина?
http://www.dnes.bg/crime/2010/02/28/23- ... haia.86896
Locked