Искърите утре - 04.06.08 ?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Боби
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2007, 17:24

Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by Боби »

Има ли желаещи за черни или бели искър утре ?
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by Svetlio »

Немога
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by manev »

Боби, аз тръгвам към Струма с Ясен. Ще сме в района и в четвъртак. Идва ми се, ама поехме ангажимент за некво ТВ предаване и ще трябва да съм там. Даже и на разбрах за кво трябва да ходя, ма явно ще е важно :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by kayaso »

ще опитаме да скокнем до Бели, между 23 и 24-тият кадър! :D
... реката е бърза, в най-лошият случай ще пропуснем 24-тият...
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by MILS »

Само да не сте в 25 кадър че отма са ви обявили за проводник на масонството и кой знае още какво.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by petkan »

То ще се чуе. След няколко часа ще ги пробваме тези Искъри, освен ако не са преляли и да тичаме към Рилска.
User avatar
PILETO
Posts: 3
Joined: 07 Jun 2008, 17:36

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by PILETO »

MILS wrote:Само да не сте в 25 кадър че отма са ви обявили за проводник на масонството и кой знае още какво.
Mils, Пилето съм... трябва да ти кажа, че до 24-я кадър се държаха добре, но на 25-я се изкелешиха... айде за подробности пускам отделна тема в някой друг раздел...
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by petkan »

petkan wrote:То ще се чуе. След няколко часа ще ги пробваме тези Искъри, освен ако не са преляли и да тичаме към Рилска.
Преляли ама друг път. Вода нямаше в нито един от трите Искъра, също така и в Рилска, но за сметка на това Струма, както можеше да се очаква, течеше доволно.
Е, съботата ни премина из Дефилето в кални бани и миене на зъби с абразив от речен пясък. На връщане към София обаче се оказа, че Рилска все пак може да се кара, макар и на сравнително ниска вода. С оглед на това да не се прекараме повече взехме, че се спуснахме от Илийна река до водохващането на Пастра.
Трасето си е както го знаем от последните 5-6 спускания и изненади нямаше с изключение на падналото дърво в левия ръкав преди бетонния мост, онзи който е близо до финала. Въпросното дърво в момента стърчи така, че не може да се мине с лодка върху него. На тази вода в ляво може да се спре и да се пренесе или, както в моя случай, да се блъснеш в дървото и да седиш докато някой (например чичо Светльо) да те избута през него.

Макар и без особенни емоции беше едно приятно спускане, с което май завършваме активната част на сезон 2008.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by manev »

мдааа Беше наистина приятно спускане и за жалост от последните за активния сезон. Ама догодина пак. Айде холдинга да се стяга за война. Връщаме се на Струма и трябва да се разберем с тия вандали рафтаджиите :D както и да започнат упоритите тренировки за Словения и Австрия.
Сезона наистина заприключва .. аз поне съм доволен
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Боби
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2007, 17:24

Re: Искърите утре - 04.06.08 ?

Post by Боби »

Дали да не пробваме искърите отново? Ето една графика с температурите на Мусала в периода 26 май - 12 юни

Image

Със Светльо карахме бели на 31 май и както се вижда е било доста топло на върха. Следващата седмица на 7 юни нямаше вода и
е било доста студено горе. Снеготопенето би трябвало да е спряло почти напълно. Сега гледам температурите се покачват,
а сняг би трябвало да има още.

графиката е от тук : http://beo-db.inrne.bas.bg/moussala/
Locked