Бараката край Струма

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Бараката край Струма

Post by kayaso »

Има нов ред на лодките, за което моля всеки, който оставя каяк да си донесе карабинер за лодката. Най-обикновен... важното е да може да закачи за дръжката на каяка.
Image

Image

Освен това, бих искал да променим сегашният начин за достъп там, защото преди 2-3 седмици ми изчезна карабинера от спасителния ремък на жилетката.
Явно някой е решил, че му е по-необходим. Благодарен съм му,че беше завързал жилетката обратно на простора!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by kayaso »

Отново за липсваща екипировка.
Издирвам две гребла TNP, жълти, надписани TBS K2.
Греблата липсват от последния уикенд, или поне тогава забелязах.
Моля, ако някой ги е ползвал да ги върне.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Бараката край Струма

Post by MILS »

Да липсват ти, ама не от последния а от предния . Бяха заебани на ул. Р афтерска по средата 3 часа, и ги пъхнах под стълбите за Чачова барака.Не знам дали ми вярваш ама не помня дали ги метнах накрая в бараката ни, или и аз съм ги забравил ама на мен ми простено - греблата не са мои:)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by kayaso »

интересно как така са били "заебани"!?! Ще видим...
Благодаря ти Милс. Вероятно си ги прибрал, защото вчера щях да ги видя под стълбите. Благодаря!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by kayaso »

Чачи и Милс, благодаря ви!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by manev »

Вчера с Колето изненадващо цъфнахме на Струма. По всичко личи че вниманието ни през следващите месеци ще е насочено главно към тази дестинация и в каякарската поляна и барака ще се активизира ордата ентусиасти. Положението е такова че уайтутър тийм са си изнесли основната екипировка в на Чачи старата къща. Това отваря малко пространството и най-вече това че посещенията вътре ще бъдат конкретни и от определени хора....демек самите ние ;)
На Яската "уникалната" система за закачане на каяци е коствала въжето за простора :) Та се е получило малко ..направи едно ма развали друго...
Въпреки всичко докато се чудех къде да си сложа дрехите покрай тая система излезе още една идея че всъщност можеш да си закачиш екипировката на карабинера с който си закачил лодката ....а за да не ти изчезне карабинера може да си ползваш тоя от спасителното въже ;)
Трябва да се възстанови осветлението и да се оправи достъпа. Най-лесно ми се вижда да се сложат нови халки и катинар. Катинара просто трябва да е с код а не с ключ ...така ще си спестим издирване на ключа.
.... като сложим катинара ще видя как да измислим кода че да е достъпен.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by manev »

....И така
проявихме смелоста да направим малко ревизия и общо взето липсите не са много голями но са забележими ;) Основно става на въпрос за жилетки, боти и каски. Молбата ми е към всички да си огледат килерите и въпреки че са убедени че нямат нищо взето ...пак да потърсят. И двете основни страни които държат количества екипировка в бараката винаги ще помагат на някой който не му достига екипировка но очакват отстреща да се прояви поне малко толерантност.
Ясно ни е че не всеки може да сколаса да си вземе каска и жилетка но с времето при желание може да се набави нужната ти екипировка. Ако се съберат достатъчно хора можем да говорим и с Чачи за някоя масова поръчка и съответно за отстъпка.
Извадили сме всичко от там и е останало само това което е ясно че е лично на някой. За да не става кочина пак наистина трябва всеки който влезе да спазва правилото да си окача лодката и екипировката на едно място в комплект.
Тази екипировка която се води "работна" за рафтове и К2 в момента е извадена и още не е ясно как ще процедираме с нея. Понеже е известно че К2 екипировката с която Яската работи се води моя на този етап съм решил на който му е притрябвало да я ползва да получи пълното право да заплати малко наем за нея който ще отива в касата на БКО и така докато не дойде момента в който ще можем да си вземем наша.
Дойде и момента с достъпа ...
Предлагам да се заключи отново и още малко да се подсилят стените. Прекалено са скъпи нещата вътре а калабалъка по ханчето е голям ;)
Мислете и да действаме
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by manev »

И така...
Минах през хана днес и по конкретно през бараката.
Събрал съм К2-те, каяците, греблата, неопрените, каските, жилетки, боти, шприцове и всичко друго което ми се стори че ми принадлежи. Само две от К2-те открих и не можах да разбера къде са другите две ... но предполагам са тръгнали някъде по стандартните за тях дестинации в дефилето и ще се появят.
Допълнително взех Флип Стика (който не знае чия собственост е но изглеждаше някак нещастен), Крийкъра на Иван и на Полина лодката заради добрата оферта която ми даде в една друга тема В момента се е поизпразнило и е доста широчко... останаха няколко лодки и гребла тип ТНП, шлегел и тн. оборотни средства.
Благодаря на когото трябва за помоща !

Трасето е добре с изключение на няколко паднали колеца. Вероятно се е протрила телта от клатенето на вятъра но това е не чак такава трагедия. Окачването седи и не е мръднало. Ако не фукнем към Арда предлагам да идем да го съберем ...
Понадигнах вратите да не ги отнесе водата ако се вдигне и да се надяваме че няма да останем без телове пак... А защо не и през седмицата да се съберем една камара безработници и да идем
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Бараката край Струма

Post by Demo »

Ами добре. Само дай знак.
Душата търси романтика, задникът - приключение...
naso
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2009, 14:42
Location: Благоевград

Re: Бараката край Струма

Post by naso »

Пиша тук за да не отварям нова тема.
Гребло( double dutch) с жълти лопати липсващо от бараката.
Ако някой го е взел да се позабавлява (без да попита!!!) моля :evil: да го върне обратно!
Приемам само течни извинения!
Locked